Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core 3 100U vs AMD Ryzen 7 5800U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core 3 100U та AMD Ryzen 7 5800U — два мобільні процесори, які представляють різні покоління та архітектури. Core 3 100U вийшов у 2024 році, тоді як Ryzen 7 5800U дебютував у 2021-му. Обидва чипи призначені для тонких ноутбуків, але пропонують різний баланс продуктивності. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 5800U виграє в багатопотокових завданнях завдяки вищим показникам у Cinebench R23 (8154 проти 6502) та Geekbench 6 (7496 проти 5742). Він також швидше обробляє файли, компілює код та рендерить. Натомість Intel Core 3 100U демонструє кращу однопотокову продуктивність (Cinebench R23 одноядерний — 1750 проти 1425) та трохи вищий рейтинг енергоефективності. Для повсякденних завдань і роботи з браузером Core 3 100U може бути достатньо, але Ryzen 7 5800U краще підходить для ресурсоємних обчислень.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 7 5800U значно випереджає Core 3 100U в Cinebench R23 (8154 проти 6502) та Geekbench 6 (7496 проти 5742).
  • Однопотокова швидкість: Core 3 100U має вищий одноядерний результат у Cinebench R23 (1750 проти 1425) та Passmark (3818 проти 3028).
  • Графічні завдання: Ryzen 7 5800U швидше обробляє зображення (57,1 проти 40,5 зображень/с) та трасування променів (15,3 проти 6,65 Mpixels/с).
  • Компіляція та архівація: Ryzen 7 5800U демонструє кращу швидкість стиснення файлів (707 проти 556 MB/с) та компіляції Clang (50,6 проти 42,9 Klines/с).
  • Рік виходу та архітектура: Core 3 100U новіший (2024 проти 2021), що може вплинути на підтримку сучасних інструкцій та енергоспоживання.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1750 1425
Cinebench R23 (багатоядерний) 6502 8154

GeekBench v6

File compression 556 MB/sec 707 MB/sec
Clang compilation 42.9 Klines/sec 50.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 156.5 pages/sec 136.9 pages/sec
PDF Renderer 201.6 Mpixels/sec 220.8 Mpixels/sec
Text processing 184.7 pages/sec 191.1 pages/sec
Background blur 26.4 images/sec 32 images/sec
Photo processing 40.5 images/sec 57.1 images/sec
Ray tracing 6.65 Mpixels/sec 15.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1942 1899
Geekbench 6 (багатоядерний) 5742 7496

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 74.5 GOps/sec
Floating point math 31.9 GOps/sec 39.1 GOps/sec
Find prime numbers 68M Primes/sec 48M Primes/sec
Random string sorting 18.2M Strings/sec 23.5M Strings/sec
Data encryption 9.7 GBytes/sec 14.4 GBytes/sec
Data compression 165.9 MBytes/sec 224.9 MBytes/sec
Physics 1166 Frames/sec 773 Frames/sec
Extended instructions 9.5B Matrices/sec 14.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3818 3028
Passmark CPU (багатоядерний) 14993 18394

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 9 січня 2024 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі 100U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (64 EU) Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 16
Частота 1,2 ГГц 1,9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 12x 19x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 10 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 10-25 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64 EU) Radeon RX Vega 8
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 512 512
TMUs 32 32
ROPs 16 8
Обчислювальні блоки 64 8
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,28 терафлопс 2,05 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 96 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core 3 100U Сайт AMD Ryzen 7 5800U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core 3 100U чи AMD Ryzen 7 5800U?

Обидва процесори мають інтегровану графіку, але Ryzen 7 5800U забезпечує вищу продуктивність у графічних тестах (трасування променів, обробка фото). Для сучасних ігор на низьких налаштуваннях Ryzen 7 5800U буде більш прийнятним варіантом.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва чипи мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів). Core 3 100U використовує новішу архітектуру, що може забезпечити кращу автономність у легких завданнях, але в реальних умовах різниця мінімальна.

Чи підходить Intel Core 3 100U для роботи з відео?

Так, Core 3 100U справляється з базовим редагуванням відео та рендерингом (201,6 Mpixels/с у PDF-рендері). Однак для професійної роботи з відео краще обрати Ryzen 7 5800U, який має вищу багатопотокову продуктивність.

Який процесор кращий для офісних завдань та браузингу?

Для офісних програм і веб-серфінгу обидва процесори достатньо потужні. Core 3 100U має трохи вищу однопотокову швидкість, що може зробити інтерфейс більш чуйним. Ryzen 7 5800U також добре справляється з цими завданнями.

Який процесор обрати для тривалої роботи від батареї?

Обидва чипи мають високий рейтинг енергоефективності. Core 3 100U новіший, тому може мати оптимізації для зниження енергоспоживання в простої. Однак реальна автономність більше залежить від конкретної моделі ноутбука та ємності батареї.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.