Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core 3 100U vs AMD Ryzen 9 5900X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core 3 100U та AMD Ryzen 9 5900X — це процесори з різним призначенням. Перший — енергоефективний мобільний чип для ультрабуків, випущений у 2024 році. Другий — потужний настільний процесор 2020 року для ігор і робочих станцій. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core 3 100U виграє за енергоефективністю та однопотоковою продуктивністю в синтетичних тестах (Cinebench R23 одноядерний — 1750 проти 1568). Однак AMD Ryzen 9 5900X значно потужніший у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 20634 проти 6502, а Passmark багатоядерний — 39115 проти 14993. Якщо вам потрібен компактний ноутбук для офісних завдань із низьким енергоспоживанням — обирайте Core 3 100U. Для важких робочих навантажень, ігор та відеомонтажу — Ryzen 9 5900X.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 5900X майже втричі швидший у Cinebench R23 багатоядерному (20634 проти 6502), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: Core 3 100U демонструє вищий результат у Cinebench R23 одноядерному (1750 проти 1568), що дає перевагу в повсякденних завданнях і старих іграх.
  • Енергоефективність: Core 3 100U має однаковий з Ryzen 9 5900X показник енергоефективності (100), але як мобільний чип споживає значно менше енергії, що важливо для автономності ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 5900X має вищий бал за інтегровану графіку (50 проти 30), що робить його придатнішим для ігор без дискретної відеокарти.
  • Швидкість обробки файлів: Ryzen 9 5900X значно швидший у стисненні файлів (1170 MB/sec проти 556 MB/sec) та компіляції коду (126 Klines/sec проти 42.9 Klines/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1750 1568
Cinebench R23 (багатоядерний) 6502 20634

GeekBench v6

File compression 556 MB/sec 1170 MB/sec
Clang compilation 42.9 Klines/sec 126 Klines/sec
HTML 5 Browser 156.5 pages/sec 217.8 pages/sec
PDF Renderer 201.6 Mpixels/sec 362 Mpixels/sec
Text processing 184.7 pages/sec 232 pages/sec
Background blur 26.4 images/sec 38.7 images/sec
Photo processing 40.5 images/sec 85.1 images/sec
Ray tracing 6.65 Mpixels/sec 31.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1942 2263
Geekbench 6 (багатоядерний) 5742 12701

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 142.3 GOps/sec
Floating point math 31.9 GOps/sec 77.7 GOps/sec
Find prime numbers 68M Primes/sec 256M Primes/sec
Random string sorting 18.2M Strings/sec 51.8M Strings/sec
Data encryption 9.7 GBytes/sec 31.2 GBytes/sec
Data compression 165.9 MBytes/sec 501.3 MBytes/sec
Physics 1166 Frames/sec 2008 Frames/sec
Extended instructions 9.5B Matrices/sec 33.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3818 3469
Passmark CPU (багатоядерний) 14993 39115

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 9 січня 2024 8 жовтня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі 100U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (64 EU) Немає

Процесор

Ядер 2 12
Потоковий 4 24
Частота 1,2 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,8 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 12
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 12x 37x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 10 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM4
Критична температура 100°C 90°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,15 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64 EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1250 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 512 Немає даних
TMUs 32 Немає даних
ROPs 16 Немає даних
Обчислювальні блоки 64 Немає даних
TGP 45 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,28 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core 3 100U Сайт AMD Ryzen 9 5900X
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core 3 100U чи AMD Ryzen 9 5900X?

AMD Ryzen 9 5900X кращий для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та кращій інтегрованій графіці. Core 3 100U підійде лише для нетребувальних ігор на низьких налаштуваннях.

Чи підходить Intel Core 3 100U для відеомонтажу?

Так, але лише для легкого відеомонтажу. Для серйозної роботи з 4K-відео або складними ефектами краще обрати Ryzen 9 5900X через його високу багатопотокову продуктивність.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100), але Intel Core 3 100U споживає значно менше енергії, оскільки це мобільний чип, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Чи можна порівнювати мобільний і настільний процесори?

Так, але варто враховувати, що Core 3 100U призначений для ультрабуків, а Ryzen 9 5900X — для стаціонарних ПК. Вибір залежить від ваших потреб: мобільність чи максимальна потужність.

Який процесор кращий для офісних завдань?

Для офісних завдань (текстові редактори, браузер, пошта) обидва процесори підходять, але Core 3 100U вигідніший завдяки нижчому енергоспоживанню та компактності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.