Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core 3 100U vs AMD Ryzen 9 7900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core 3 100U та AMD Ryzen 9 7900 — це два процесори з абсолютно різними цільовими аудиторіями. Перший створений для ультрабуків і компактних ноутбуків, де важлива енергоефективність, тоді як другий — потужний настільний CPU для продуктивних ПК. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати тестів і визначимо, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900 значно випереджає Intel Core 3 100U за багатопотоковою продуктивністю: у Cinebench R23 він набирає 24444 бали проти 6502, а в Geekbench 6 — 17401 проти 5742. Ryzen також швидше обробляє файли, компілює код і рендерить графіку. Однак Intel Core 3 100U має вищий бал за енергоефективність (100 проти 100, але це показник для свого класу) і підходить для повсякденних завдань на ноутбуках. Якщо вам потрібна максимальна потужність для роботи чи ігор — обирайте Ryzen 9 7900. Для мобільності та базових сценаріїв — Intel Core 3 100U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 7900 майже в 4 рази швидший у Cinebench R23 (24444 проти 6502) і в 3 рази в Geekbench 6 (17401 проти 5742).
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 9 7900 випереджає Intel Core 3 100U в Geekbench 6 (2947 проти 1942) і Passmark (4150 проти 3818).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7900 набирає 62 бали проти 30 у Intel Core 3 100U, що дає перевагу в іграх без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів, але Intel Core 3 100U споживає значно менше енергії, що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Швидкість обробки даних: Ryzen 9 7900 компілює код у 3.5 рази швидше (149.9 проти 42.9 Klines/sec) і обробляє файли зі швидкістю 1690 MB/sec проти 556 MB/sec.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1750 1959
Cinebench R23 (багатоядерний) 6502 24444

GeekBench v6

File compression 556 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 42.9 Klines/sec 149.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 156.5 pages/sec 341.4 pages/sec
PDF Renderer 201.6 Mpixels/sec 481.5 Mpixels/sec
Text processing 184.7 pages/sec 299.8 pages/sec
Background blur 26.4 images/sec 70.3 images/sec
Photo processing 40.5 images/sec 119.8 images/sec
Ray tracing 6.65 Mpixels/sec 31 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1942 2947
Geekbench 6 (багатоядерний) 5742 17401

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 167.1 GOps/sec
Floating point math 31.9 GOps/sec 99.3 GOps/sec
Find prime numbers 68M Primes/sec 381M Primes/sec
Random string sorting 18.2M Strings/sec 68.2M Strings/sec
Data encryption 9.7 GBytes/sec 35.3 GBytes/sec
Data compression 165.9 MBytes/sec 586 MBytes/sec
Physics 1166 Frames/sec 3085 Frames/sec
Extended instructions 9.5B Matrices/sec 42.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3818 4150
Passmark CPU (багатоядерний) 14993 48844

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 9 січня 2024 10 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Zen 4 (Raphael)
Номер моделі 100U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (64 EU) Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 2 12
Потоковий 4 24
Частота 1,2 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 5.4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 12
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 12x 37x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 10 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт 142 Вт
Сокет BGA-1744 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64 EU) Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 512 128
TMUs 32 8
ROPs 16 4
Обчислювальні блоки 64 2
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,28 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR5-5200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core 3 100U Сайт AMD Ryzen 9 7900
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core 3 100U чи AMD Ryzen 9 7900?

AMD Ryzen 9 7900 значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності та кращій інтегрованій графіці (62 бали проти 30). Він забезпечує вищий FPS навіть без дискретної відеокарти.

Чи підходить Intel Core 3 100U для роботи з відео?

Так, але з обмеженнями. Він впорається з базовим монтажем і рендерингом, однак для складних проектів краще обрати Ryzen 9 7900, який обробляє зображення втричі швидше (119.8 проти 40.5 images/sec).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність у своїх категоріях, але Intel Core 3 100U споживає значно менше енергії, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалою автономністю.

Чи варто купувати Intel Core 3 100U для офісних завдань?

Так, він чудово підходить для веб-серфінгу, роботи з документами та текстовими файлами (184.7 pages/sec). Для складніших завдань, як-от компіляція коду, краще взяти Ryzen 9 7900.

Який процесор має вищий загальний рейтинг?

AMD Ryzen 9 7900 має загальний рейтинг 70 балів, тоді як Intel Core 3 100U — 51 бал. Ryzen 9 7900 перевершує конкурента в усіх ключових тестах продуктивності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.