Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core 3 100U vs AMD Ryzen 9 7945HX3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core 3 100U та AMD Ryzen 9 7945HX3D — це процесори для ноутбуків, що належать до різних сегментів. Перший — енергоефективна модель для повсякденних завдань, випущена на початку 2024 року. Другий — флагманський чип із технологією 3D V-Cache, орієнтований на ігри та професійну роботу. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7945HX3D значно перевершує Intel Core 3 100U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 33538 проти 6502) та однопотоковою швидкістю. Він також має кращу інтегровану графіку та вищі показники в усіх обчислювальних тестах. Однак Core 3 100U виграє за енергоефективністю (обидва мають 100 балів, але U-серія споживає значно менше) і підходить для офісних завдань, веб-серфінгу та мультимедіа. Якщо вам потрібна максимальна потужність для ігор або рендерингу — обирайте Ryzen 9. Для бюджетного ноутбука з тривалим часом автономної роботи — Core 3.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 7945HX3D має в 5 разів вищий результат у Cinebench R23 (33538 проти 6502), що робить його ідеальним для відеомонтажу, 3D-рендерингу та компіляції коду.
  • Однопотокова продуктивність: AMD лідирує в Geekbench 6 (одноядерний: 2890 проти 1942) та Passmark (4102 проти 3818), забезпечуючи швидшу роботу в іграх та додатках, чутливих до частоти.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 набирає 72 бали проти 30 у Core 3, що дає змогу комфортно грати в нетребувальні ігри без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають 100 балів, але Intel Core 3 100U споживає значно менше енергії (15 Вт TDP проти 55+ Вт), що забезпечує довшу автономність у тонких ноутбуках.
  • Спеціалізовані завдання: Ryzen 9 7945HX3D обробляє файли зі швидкістю 1600 MB/sec (проти 556) та компілює 198.6 Klines/sec (проти 42.9), що робить його в рази швидшим для професійних робочих навантажень.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1750 1956
Cinebench R23 (багатоядерний) 6502 33538

GeekBench v6

File compression 556 MB/sec 1600 MB/sec
Clang compilation 42.9 Klines/sec 198.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 156.5 pages/sec 329.9 pages/sec
PDF Renderer 201.6 Mpixels/sec 488.2 Mpixels/sec
Text processing 184.7 pages/sec 298.8 pages/sec
Background blur 26.4 images/sec 64.9 images/sec
Photo processing 40.5 images/sec 109.7 images/sec
Ray tracing 6.65 Mpixels/sec 45 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1942 2890
Geekbench 6 (багатоядерний) 5742 18224

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 202.7 GOps/sec
Floating point math 31.9 GOps/sec 123.9 GOps/sec
Find prime numbers 68M Primes/sec 453M Primes/sec
Random string sorting 18.2M Strings/sec 81.4M Strings/sec
Data encryption 9.7 GBytes/sec 42.7 GBytes/sec
Data compression 165.9 MBytes/sec 701.8 MBytes/sec
Physics 1166 Frames/sec 4258 Frames/sec
Extended instructions 9.5B Matrices/sec 53.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3818 4102
Passmark CPU (багатоядерний) 14993 57797

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 9 січня 2024 22 серпня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Zen 4 (Dragon Range)
Номер моделі 100U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (64 EU) Radeon 610M

Процесор

Ядер 2 16
Потоковий 4 32
Частота 1,2 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 5.4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 16
Кількість потоків 8 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 12x 23x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 10 МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 55-75 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 FL1
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 17,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64 EU) Radeon 610M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 512 128
TMUs 32 8
ROPs 16 4
Обчислювальні блоки 64 2
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,28 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR5-5200
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core 3 100U Сайт AMD Ryzen 9 7945HX3D
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core 3 100U чи AMD Ryzen 9 7945HX3D?

AMD Ryzen 9 7945HX3D значно потужніший завдяки вищій однопотоковій та багатопотоковій продуктивності, а також кращій інтегрованій графіці. Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх.

Чи варто купувати Intel Core 3 100U для роботи з відео?

Intel Core 3 100U впорається з базовим монтажем відео 1080p, але для 4K-контенту або складних ефектів його продуктивності недостатньо. Краще обрати Ryzen 9 7945HX3D.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Intel Core 3 100U споживає набагато менше енергії (близько 15 Вт), що робить його кращим вибором для тривалої автономної роботи.

Чи підходить AMD Ryzen 9 7945HX3D для офісних завдань?

Так, але його потужність буде надлишковою для друку документів, роботи з таблицями чи веб-серфінгу. Для таких завдань Intel Core 3 100U буде більш економічним варіантом.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 9 7945HX3D має значно потужнішу інтегровану графіку (72 бали проти 30), що дозволяє запускати нетребувальні ігри без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.