Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core 3 100U vs AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core 3 100U та AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX — це два процесори з абсолютно різним призначенням. Перший — енергоефективний мобільний чип для ультрабуків, представлений у 2024 році. Другий — потужний десктопний гігант для робочих станцій, випущений у 2020. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії, де кожен з них буде оптимальним вибором.

Короткий висновок. Intel Core 3 100U виграє в одноядерній продуктивності (Geekbench 6: 1942 проти 1669) та енергоефективності, що робить його ідеальним для повсякденних завдань, веб-серфінгу та роботи з документами на ноутбуках. AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX, навпаки, демонструє багаторазову перевагу в багатоядерних завданнях (Geekbench 6: 13635 проти 5742), що критично для відеомонтажу, 3D-рендерингу та компіляції коду. Якщо вам потрібна мобільність та автономність — обирайте Core 3 100U. Якщо ж ваш пріоритет — максимальна обчислювальна потужність для робочої станції — Threadripper Pro 3955WX поза конкуренцією.

Основні відмінності

  • Intel Core 3 100U значно випереджає AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX в одноядерній продуктивності (Passmark одноядерний: 3818 проти 2680).
  • AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX має колосальну перевагу в багатоядерних завданнях (Passmark багатоядерний: 40299 проти 14993).
  • Core 3 100U — мобільний процесор з низьким енергоспоживанням, тоді як Threadripper Pro 3955WX — десктопний гігант для робочих станцій.
  • У тесті File compression Threadripper Pro 3955WX майже вдвічі швидший (1280 MB/s проти 556 MB/s), що важливо для роботи з великими архівами.
  • Core 3 100U вийшов у 2024 році, а Threadripper Pro 3955WX — у 2020, що пояснює кращу енергоефективність новішої моделі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1750 Немає даних
Cinebench R23 (багатоядерний) 6502 Немає даних

GeekBench v6

File compression 556 MB/sec 1280 MB/sec
Clang compilation 42.9 Klines/sec 130.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 156.5 pages/sec 343.7 pages/sec
PDF Renderer 201.6 Mpixels/sec 358.9 Mpixels/sec
Text processing 184.7 pages/sec 132.2 pages/sec
Background blur 26.4 images/sec 46 images/sec
Photo processing 40.5 images/sec 102.7 images/sec
Ray tracing 6.65 Mpixels/sec 30 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1942 1669
Geekbench 6 (багатоядерний) 5742 13635

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 132.7 GOps/sec
Floating point math 31.9 GOps/sec 78 GOps/sec
Find prime numbers 68M Primes/sec 203M Primes/sec
Random string sorting 18.2M Strings/sec 63.9M Strings/sec
Data encryption 9.7 GBytes/sec 38.1 GBytes/sec
Data compression 165.9 MBytes/sec 602 MBytes/sec
Physics 1166 Frames/sec 2511 Frames/sec
Extended instructions 9.5B Matrices/sec 38.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3818 2680
Passmark CPU (багатоядерний) 14993 40299

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 9 січня 2024 14 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Немає даних
Номер моделі 100U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (64 EU) Немає

Процесор

Ядер 2 16
Потоковий 4 32
Частота 1,2 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 16
Кількість потоків 8 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 12x 39x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 10 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 280 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 sWRX8
Критична температура 100°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64 EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1250 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 512 Немає даних
TMUs 32 Немає даних
ROPs 16 Немає даних
Обчислювальні блоки 64 Немає даних
TGP 45 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,28 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 2048 ГБ
Кількість каналів 2 8
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core 3 100U Сайт AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 128

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Для ігор важливіша одноядерна продуктивність, тому Intel Core 3 100U має перевагу завдяки вищим одноядерним показникам. Однак обидва процесори не є ігровими: Core 3 100U — мобільний чип, а Threadripper Pro 3955WX — робоча станція.

Чи підходить AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX для відеомонтажу?

Так, він чудово підходить завдяки високій багатоядерній продуктивності, що прискорює рендеринг та експорт відео. У Geekbench 6 багатоядерний показник 13635 проти 5742 у Core 3 100U.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core 3 100U значно енергоефективніший, оскільки створений для мобільних пристроїв. AMD Threadripper Pro 3955WX споживає набагато більше енергії та потребує потужної системи охолодження.

Що обрати для роботи з архівами та компіляції коду?

AMD Ryzen Threadripper Pro 3955WX значно швидший: File compression 1280 MB/s проти 556 MB/s, Clang compilation 130.6 Klines/s проти 42.9 Klines/s. Він кращий для таких завдань.

Чи можна порівнювати ці процесори напряму?

Це процесори різних класів: Core 3 100U — для ультрабуків, Threadripper Pro 3955WX — для робочих станцій. Порівняння доречне лише для розуміння різниці в архітектурі та сценаріях використання.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.