Intel Core 3 100U vs Apple M1
Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарківIntel Core 3 100U та Apple M1 — це два процесори, які представляють різні архітектурні підходи. Intel Core 3 100U вийшов у 2024 році та пропонує високу однопотокову продуктивність, тоді як Apple M1, представлений у 2020, став революцією завдяки ARM-архітектурі. Обидва чипи мають однаковий загальний рейтинг (52 vs 51), але їхні сильні сторони відрізняються. У цьому порівнянні ми детально розглянемо бенчмарки, енергоефективність та реальну продуктивність.
Короткий висновок. Intel Core 3 100U та Apple M1 мають майже однаковий загальний бал (51 vs 52), але їхні профілі різні. Intel виграє в однопотокових тестах Cinebench R23 (1750 vs 1514) та Passmark (3818 vs 3688), що робить його кращим для завдань, які залежать від одного ядра. Натомість Apple M1 демонструє значно вищу багатопотокову продуктивність у Geekbench 6 (8765 vs 5742) та Cinebench R23 (7800 vs 6502), а також лідирує в обробці файлів, компіляції та фото. Обидва процесори мають максимальну енергоефективність (100 балів), тому вибір залежить від ваших завдань: Intel для швидких одноядерних операцій, Apple M1 для багатозадачності та ресурсомістких робіт.
Основні відмінності
- Однопотокова продуктивність: Intel Core 3 100U випереджає Apple M1 у Cinebench R23 (1750 vs 1514) та Passmark (3818 vs 3688), що дає перевагу в іграх та програмах, чутливих до частоти ядра.
- Багатопотокова продуктивність: Apple M1 значно потужніший у Geekbench 6 (8765 vs 5742) та Cinebench R23 (7800 vs 6502), що робить його кращим для відеомонтажу, рендерингу та компіляції.
- Інтегрована графіка: Intel Core 3 100U має трохи вищий бал (30 vs 29), але різниця мінімальна — обидва чипи підходять для базових графічних завдань.
- Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальні 100 балів, тому вони однаково економні в енергоспоживанні, що важливо для ноутбуків.
- Реальні завдання: Apple M1 лідирує в обробці файлів (936.1 vs 556 MB/sec), компіляції (71.3 vs 42.9 Klines/sec) та фотообробці (79.9 vs 40.5 images/sec), тоді як Intel краще справляється з текстовими завданнями (184.7 vs 242.5 pages/sec на користь M1, але Intel має вищий одноядерний показник).
Cinebench R23
| Cinebench R23 (одноядерний) | 1750 | 1514 |
| Cinebench R23 (багатоядерний) | 6502 | 7800 |
GeekBench v6
| File compression | 556 MB/sec | 936.1 MB/sec |
| Clang compilation | 42.9 Klines/sec | 71.3 Klines/sec |
| HTML 5 Browser | 156.5 pages/sec | 204.8 pages/sec |
| PDF Renderer | 201.6 Mpixels/sec | 241.1 Mpixels/sec |
| Text processing | 184.7 pages/sec | 242.5 pages/sec |
| Background blur | 26.4 images/sec | 34.8 images/sec |
| Photo processing | 40.5 images/sec | 79.9 images/sec |
| Ray tracing | 6.65 Mpixels/sec | 9.28 Mpixels/sec |
| Geekbench 6 (одноядерний) | 1942 | 2383 |
| Geekbench 6 (багатоядерний) | 5742 | 8765 |
PassMark
| Integer math | 43.8 GOps/sec | 33.5 GOps/sec |
| Floating point math | 31.9 GOps/sec | 35.7 GOps/sec |
| Find prime numbers | 68M Primes/sec | 141M Primes/sec |
| Random string sorting | 18.2M Strings/sec | 21.2M Strings/sec |
| Data encryption | 9.7 GBytes/sec | 8.6 GBytes/sec |
| Data compression | 165.9 MBytes/sec | 169.4 MBytes/sec |
| Physics | 1166 Frames/sec | 1375 Frames/sec |
| Extended instructions | 9.5B Matrices/sec | 6.8B Matrices/sec |
| Passmark CPU (одноядерний) | 3818 | 3688 |
| Passmark CPU (багатоядерний) | 14993 | 14155 |
Загальна інформація
| Виробник | Intel | Apple |
| Дата виходу | 9 січня 2024 | 20 листопада 2020 |
| Тип | Для ноутбука | Для ноутбука |
| Архітектура набору команд | x86-64 | ARMv8 |
| Кодове ім'я | Raptor Lake Refresh | Apple M1 |
| Номер моделі | 100U | Немає даних |
| Інтегрована графіка | UHD Graphics (64 EU) | Apple M1 GPU |
Процесор
| Продуктивні ядра | ||
|---|---|---|
| Ядер | 2 | 4 |
| Потоковий | 4 | 4 |
| Частота | 1,2 ГГц | 3.2 ГГц |
| Макс. частота в Turbo Boost | 4,7 ГГц | Немає даних |
| Енергоефективні ядра | ||
| Ядер | 4 | 4 |
| Потоковий | 4 | 4 |
| Частота | 0,9 ГГц | 2.1 ГГц |
| Макс. частота в Turbo Boost | 3.3 ГГц | Немає даних |
| Загальне | ||
| Кількість ядер | 6 | 8 |
| Кількість потоків | 8 | 8 |
| Частота шини | 100 МГц | Немає даних |
| Множник | 12x | Немає даних |
| Кеш 1-го рівня | 80 КБ (на ядро) | 192КБ (на ядро) |
| Кеш 2-го рівня | 1280КБ (на ядро) | 12 МБ (загальний) |
| Кеш 3-го рівня | 10 МБ (загальний) | Немає даних |
| Розблокований множник | Немає | Немає |
Пакет
| Техпроцес | 10 нанометрів | 5 нанометрів |
| Енергоспоживання (TDP) | 12-15 Вт | 14 Вт |
| Макс. TDP (Boost) | 55 Вт | Немає даних |
| Сокет | BGA-1744 | Apple M-Socket |
| Критична температура | 100°C | Немає даних |
| Кількість транзисторів | Немає даних | 16 млрд |
iGPU
| Інтегрована графіка | Intel UHD Graphics (64 EU) | Apple M1 GPU |
| Частота GPU | 300 МГц | 450 МГц |
| Boost частота GPU | 1250 МГц | 1278 МГц |
| Шейдерні блоки | 512 | 1024 |
| TMUs | 32 | 64 |
| ROPs | 16 | 32 |
| Обчислювальні блоки | 64 | 128 |
| TGP | 45 Вт | 15 Вт |
| IGPU FLOPS | 1,28 терафлопс | 2,6 терафлопс |
Підтримка пам'яті
| Тип пам'яті |
- DDR5-5200 - DDR4-3200 - LPDDR5-6400 - LPDDR5x-6400 - LPDDR4x-4267 |
- LPDDR4X-4266 |
| Макс. розмір | 96 ГБ | 16 ГБ |
| Кількість каналів | 2 | 2 |
| Підтримка ECC | Немає | Немає |
| Макс. пропускна здатність | Немає даних | 68,25 ГБ/с |
Інше
| Офіційний сайт | Сайт Intel Core 3 100U | Немає даних |
| Версія PCI Express | 4.0 | 4.0 |
| Макс. ліній PCI Express | 20 | Немає даних |