Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core 3 100U vs Apple M1 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core 3 100U та Apple M1 Max — два процесори з різними архітектурами та цільовими аудиторіями. Core 3 100U — це енергоефективний чип для тонких ноутбуків, випущений у 2024 році, тоді як M1 Max — флагманський процесор Apple для професійних завдань, представлений у 2021 році. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхню продуктивність в одно- та багатопотокових тестах, енергоефективність та інтегровану графіку, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M1 Max значно випереджає Intel Core 3 100U у багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 12411 проти 6502) та завданнях, таких як компіляція коду або обробка фото. Core 3 100U має вищий одноядерний результат у Cinebench R23 (1750 проти 1542), але в реальних сценаріях M1 Max демонструє кращі показники в більшості бенчмарків. Обидва процесори мають однакову енергоефективність за шкалою, але M1 Max пропонує значно потужнішу інтегровану графіку. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для професійної роботи — обирайте M1 Max, для енергоефективного офісного ноутбука — Core 3 100U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M1 Max майже вдвічі потужніший у Cinebench R23 багатоядерному (12411 проти 6502) та Geekbench 6 багатоядерному (12673 проти 5742).
  • Одноядерна продуктивність: Intel Core 3 100U випереджає M1 Max у Cinebench R23 одноядерному (1750 проти 1542), але поступається у Geekbench 6 (1942 проти 2431).
  • Інтегрована графіка: M1 Max значно кращий у завданнях, пов'язаних з графікою: обробка фото (122.8 проти 40.5 зображень/с) та трасування променів (14.9 проти 6.65 Mpixels/с).
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали однаковий бал 100 за енергоефективність, але M1 Max досягає вищої продуктивності при тому ж рівні споживання.
  • Дата виходу: Intel Core 3 100U новіший (2024 рік), тоді як M1 Max вийшов у 2021 році, але залишається конкурентоспроможним.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1750 1542
Cinebench R23 (багатоядерний) 6502 12411

GeekBench v6

File compression 556 MB/sec 1450 MB/sec
Clang compilation 42.9 Klines/sec 105.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 156.5 pages/sec 329.2 pages/sec
PDF Renderer 201.6 Mpixels/sec 317 Mpixels/sec
Text processing 184.7 pages/sec 249.6 pages/sec
Background blur 26.4 images/sec 42.2 images/sec
Photo processing 40.5 images/sec 122.8 images/sec
Ray tracing 6.65 Mpixels/sec 14.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1942 2431
Geekbench 6 (багатоядерний) 5742 12673

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 46.5 GOps/sec
Floating point math 31.9 GOps/sec 64.8 GOps/sec
Find prime numbers 68M Primes/sec 279M Primes/sec
Random string sorting 18.2M Strings/sec 32.9M Strings/sec
Data encryption 9.7 GBytes/sec 12.3 GBytes/sec
Data compression 165.9 MBytes/sec 275.8 MBytes/sec
Physics 1166 Frames/sec 2822 Frames/sec
Extended instructions 9.5B Matrices/sec 12B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3818 3837
Passmark CPU (багатоядерний) 14993 22075

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 9 січня 2024 18 жовтня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M1
Номер моделі 100U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (64 EU) Apple M1 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 8
Частота 1,2 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц Немає даних
Ядер 4 2
Потоковий 4 2
Частота 0,9 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 10
Кількість потоків 8 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 12x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 10 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 50 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 57 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64 EU) Apple M1 Max GPU (32-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 512 4096
TMUs 32 256
ROPs 16 128
Обчислювальні блоки 64 512
TGP 45 Вт 60 Вт
IGPU FLOPS 1,28 терафлопс 10,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 8
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 409,6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core 3 100U Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core 3 100U чи Apple M1 Max?

Apple M1 Max має потужнішу інтегровану графіку, що забезпечує кращу продуктивність в іграх. Core 3 100U поступається в графічних тестах, тому M1 Max кращий для ігор.

Чи варто вибирати Intel Core 3 100U для професійної роботи?

Для професійних завдань, таких як відеомонтаж або компіляція, M1 Max значно продуктивніший. Core 3 100U підходить для офісних завдань та веб-серфінгу.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), але M1 Max забезпечує вищу продуктивність при тому ж рівні споживання, що робить його ефективнішим.

Чи підтримує Intel Core 3 100U сучасні інтерфейси?

Intel Core 3 100U вийшов у 2024 році, тому підтримує новітні стандарти, такі як DDR5 та PCIe 4.0, що забезпечує сумісність із сучасними компонентами.

Який процесор кращий для роботи з великими файлами?

Apple M1 Max значно швидше стискає файли (1450 MB/s проти 556 MB/s) та обробляє PDF, тому краще підходить для роботи з великими даними.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.