Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core 3 100U vs Intel Core i5 11400F

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core 3 100U та Intel Core i5 11400F — це два процесори від Intel, які належать до різних поколінь та орієнтовані на різні завдання. Core 3 100U (2024 рік) — це енергоефективна модель для ультрабуків, тоді як Core i5 11400F (2021 рік) — це потужний настільний CPU без вбудованої графіки. Порівняємо їх за ключовими параметрами: продуктивністю, енергоспоживанням та результатами тестів.

Короткий висновок. Intel Core 3 100U виграє в одноядерній продуктивності (Cinebench R23: 1750 проти 1339) та енергоефективності, що робить його ідеальним для повсякденних завдань і тривалої роботи від батареї. Натомість Core i5 11400F значно потужніший у багатоядерних завданнях (Cinebench R23: 10235 проти 6502) та іграх завдяки вищій тактовій частоті та відсутності обмежень за тепловиділенням. Якщо вам потрібна мобільність — обирайте Core 3 100U, для стаціонарного ПК з акцентом на продуктивність — i5 11400F.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Core 3 100U має вищий результат у Cinebench R23 (1750 проти 1339) та Passmark CPU (3818 проти 2997), що дає перевагу в швидкодії простих завдань.
  • Багатоядерна продуктивність: Core i5 11400F значно потужніший у Cinebench R23 (10235 проти 6502) та Geekbench 6 (8195 проти 5742), що важливо для рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: Core 3 100U розрахований на низьке енергоспоживання (15 Вт), тоді як i5 11400F споживає до 65 Вт, що робить перший кращим для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Core 3 100U має вбудоване графічне ядро, а i5 11400F — ні, тому для відеовиведення на другому потрібна дискретна відеокарта.
  • Дата виходу: Core 3 100U (січень 2024) новіший, ніж i5 11400F (березень 2021), що може вплинути на підтримку сучасних технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1750 1339
Cinebench R23 (багатоядерний) 6502 10235

GeekBench v6

File compression 556 MB/sec 681.4 MB/sec
Clang compilation 42.9 Klines/sec 59.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 156.5 pages/sec 169.4 pages/sec
PDF Renderer 201.6 Mpixels/sec 242 Mpixels/sec
Text processing 184.7 pages/sec 201.4 pages/sec
Background blur 26.4 images/sec 42.5 images/sec
Photo processing 40.5 images/sec 68.9 images/sec
Ray tracing 6.65 Mpixels/sec 13.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1942 2072
Geekbench 6 (багатоядерний) 5742 8195

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 58 GOps/sec
Floating point math 31.9 GOps/sec 34.3 GOps/sec
Find prime numbers 68M Primes/sec 52M Primes/sec
Random string sorting 18.2M Strings/sec 24.2M Strings/sec
Data encryption 9.7 GBytes/sec 10.4 GBytes/sec
Data compression 165.9 MBytes/sec 210.6 MBytes/sec
Physics 1166 Frames/sec 846 Frames/sec
Extended instructions 9.5B Matrices/sec 15.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3818 2997
Passmark CPU (багатоядерний) 14993 17029

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 9 січня 2024 16 березня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Rocket Lake
Номер моделі 100U i5-11400F
Інтегрована графіка UHD Graphics (64 EU) Немає

Процесор

Ядер 2 6
Потоковий 4 12
Частота 1,2 ГГц 2.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 12x 26x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 10 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 LGA-1200
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64 EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1250 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 512 Немає даних
TMUs 32 Немає даних
ROPs 16 Немає даних
Обчислювальні блоки 64 Немає даних
TGP 45 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,28 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 50 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core 3 100U Сайт Intel Core i5 11400F
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Core 3 100U чи i5 11400F?

Core i5 11400F краще підходить для ігор завдяки вищій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23: 10235) та відсутності обмежень TDP, що забезпечує стабільну частоту. Core 3 100U слабший в іграх через низьке енергоспоживання.

Чи можна використовувати Core 3 100U для рендерингу?

Так, але він поступається i5 11400F: у тесті Ray tracing Core 3 100U показує 6.65 Mpixels/sec проти 13.6 Mpixels/sec у конкурента. Для професійного рендерингу краще обрати i5 11400F.

Який процесор енергоефективніший?

Core 3 100U значно енергоефективніший завдяки архітектурі для мобільних пристроїв (TDP ~15 Вт), тоді як i5 11400F споживає до 65 Вт. Це робить Core 3 100U ідеальним для ноутбуків.

Чи підходить Core i5 11400F для офісних завдань?

Так, він впорається з будь-якими офісними програмами, але через відсутність інтегрованої графіки потребує дискретної відеокарти. Core 3 100U з вбудованою графікою зручніший для простих ПК.

Який процесор має вищий загальний рейтинг?

Core 3 100U має рейтинг 51, а i5 11400F — 50, але різниця мінімальна. Вибір залежить від завдань: Core 3 100U кращий для мобільності, i5 11400F — для продуктивності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.