Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core 3 100U vs Intel Core i5 1155G7

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Перед вами порівняння двох мобільних процесорів Intel: новітнього Core 3 100U (2024 рік) та перевіреного часом Core i5 1155G7 (2021 рік). Обидва належать до лінійки для тонких ноутбуків, але мають різну архітектуру та потенціал. Ми проаналізували ключові бенчмарки, енергоефективність та продуктивність, щоб допомогти вам зробити свідомий вибір.

Короткий висновок. Intel Core 3 100U виграє в багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 6502 проти 4201) та компіляції коду, демонструючи вищу архітектурну ефективність. Водночас Core i5 1155G7 трохи швидший в обробці фото (48,1 зображень/с проти 40,5) та Geekbench 6 одноядерному (1983 проти 1942). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у багатозадачності та сучасних додатках — обирайте Core 3 100U. Для легших робочих навантажень з акцентом на графіку підійде i5 1155G7.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Core 3 100U значно випереджає Core i5 1155G7 у Cinebench R23 (6502 проти 4201) та Passmark (14993 проти 10108).
  • Одноядерна швидкість: Core i5 1155G7 має невелику перевагу в Geekbench 6 (1983 проти 1942), але Core 3 100U лідирує в Cinebench R23 (1750 проти 1421).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий максимальний показник 100, що свідчить про хорошу оптимізацію для мобільних пристроїв.
  • Інтегрована графіка: Core i5 1155G7 трохи швидший в обробці фото (48,1 проти 40,5 зображень/с) та розмитті фону (28 проти 26,4 зображень/с).
  • Дата виходу та архітектура: Core 3 100U новіший (2024 проти 2021), що пояснює його вищу ефективність у сучасних бенчмарках.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1750 1421
Cinebench R23 (багатоядерний) 6502 4201

GeekBench v6

File compression 556 MB/sec 433.2 MB/sec
Clang compilation 42.9 Klines/sec 34.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 156.5 pages/sec 105.9 pages/sec
PDF Renderer 201.6 Mpixels/sec 153.1 Mpixels/sec
Text processing 184.7 pages/sec 194.7 pages/sec
Background blur 26.4 images/sec 28 images/sec
Photo processing 40.5 images/sec 48.1 images/sec
Ray tracing 6.65 Mpixels/sec 6.79 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1942 1983
Geekbench 6 (багатоядерний) 5742 5404

PassMark

Integer math 43.8 GOps/sec 35.8 GOps/sec
Floating point math 31.9 GOps/sec 20.9 GOps/sec
Find prime numbers 68M Primes/sec 40M Primes/sec
Random string sorting 18.2M Strings/sec 12.8M Strings/sec
Data encryption 9.7 GBytes/sec 5.7 GBytes/sec
Data compression 165.9 MBytes/sec 109.7 MBytes/sec
Physics 1166 Frames/sec 609 Frames/sec
Extended instructions 9.5B Matrices/sec 7.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3818 2914
Passmark CPU (багатоядерний) 14993 10108

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 9 січня 2024 8 червня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Tiger Lake
Номер моделі 100U i5-1155G7
Інтегрована графіка UHD Graphics (64 EU) Iris Xe Graphics G7 80EU

Процесор

Ядер 2 4
Потоковий 4 8
Частота 1,2 ГГц 1.0-2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 12x 10-25x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 10 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 12-28 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 BGA-1449
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64 EU) Iris Xe Graphics G7 80EU
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1350 МГц
Шейдерні блоки 512 640
TMUs 32 40
ROPs 16 20
Обчислювальні блоки 64 80
TGP 45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,28 терафлопс 1,73 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core 3 100U Сайт Intel Core i5 1155G7
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Обидва мають інтегровану графіку, але Core i5 1155G7 показує трохи вищі результати в обробці зображень. Для сучасних ігор краще обирати ноутбук з дискретною відеокартою.

Чи варто переплачувати за Core 3 100U?

Так, якщо ви працюєте з багатозадачністю, компіляцією коду або рендерингом — його багатоядерна продуктивність значно вища.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності 100, тому вони приблизно рівні за споживанням енергії.

Чи підходить Core i5 1155G7 для офісних завдань?

Так, він добре справляється з текстовими документами (194,7 сторінок/с) та веб-серфінгом, тому для офісу його продуктивності достатньо.

Який процесор кращий для відеомонтажу?

Core 3 100U завдяки вищій багатоядерній продуктивності (6502 проти 4201 у Cinebench R23) буде ефективнішим у рендерингу відео.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.