Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core 5 120U vs AMD Ryzen 7 3800X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core 5 120U та AMD Ryzen 7 3800X — це процесори різних поколінь і призначень. Core 5 120U — мобільний чип 2024 року, орієнтований на енергоефективність та роботу в ультрабуках. Ryzen 7 3800X — десктопний CPU 2019 року, створений для високої багатопотокової продуктивності в іграх та робочих станціях. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні сильні сторони, бенчмарки та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core 5 120U виграє в одноядерній продуктивності (Geekbench 6: 2324 проти 1781) та енергоефективності, що робить його ідеальним для повсякденних завдань, роботи з текстом, браузером і легким редагуванням фото. AMD Ryzen 7 3800X, натомість, значно потужніший у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 13848 проти 9098) і краще підходить для рендерингу, компіляції коду та ігор, де важлива кількість ядер. Якщо вам потрібна мобільність і автономність — обирайте Intel. Якщо максимальна продуктивність у стаціонарному ПК — AMD.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core 5 120U значно випереджає Ryzen 7 3800X у тестах Geekbench 6 (2324 проти 1781) та Cinebench R23 (1879 проти 1346).
  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 7 3800X демонструє вищі результати в Cinebench R23 (13848 проти 9098) та Passmark CPU (23142 проти 16633) завдяки більшій кількості ядер.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг 100/100, але Intel Core 5 120U споживає значно менше енергії, що критично для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Рейтинг майже однаковий (30 проти 31), проте Intel Core 5 120U має сучаснішу графіку, що краще підходить для базових мультимедійних завдань.
  • Сценарії використання: Intel Core 5 120U — для мобільних пристроїв і офісних завдань, AMD Ryzen 7 3800X — для десктопних ігор, рендерингу та компіляції.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1879 1346
Cinebench R23 (багатоядерний) 9098 13848

GeekBench v6

File compression 941 MB/sec 702 MB/sec
Clang compilation 55.3 Klines/sec 77.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 204.4 pages/sec 162.7 pages/sec
PDF Renderer 217.7 Mpixels/sec 270.6 Mpixels/sec
Text processing 214.6 pages/sec 150.7 pages/sec
Background blur 26.3 images/sec 40.5 images/sec
Photo processing 73 images/sec 61.6 images/sec
Ray tracing 11.2 Mpixels/sec 17.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2324 1781
Geekbench 6 (багатоядерний) 8117 8592

PassMark

Integer math 58.4 GOps/sec 67.9 GOps/sec
Floating point math 40.1 GOps/sec 39.8 GOps/sec
Find prime numbers 61M Primes/sec 105M Primes/sec
Random string sorting 20.9M Strings/sec 33M Strings/sec
Data encryption 11.6 GBytes/sec 19.4 GBytes/sec
Data compression 183.7 MBytes/sec 305.4 MBytes/sec
Physics 1021 Frames/sec 1234 Frames/sec
Extended instructions 10.1B Matrices/sec 20.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3770 2717
Passmark CPU (багатоядерний) 16633 23142

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 9 січня 2024 7 липня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Немає даних
Номер моделі 120U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Немає

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 16
Частота 1.4 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 14x 39x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1250 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 640 Немає даних
TMUs 40 Немає даних
ROPs 20 Немає даних
Обчислювальні блоки 80 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,6 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core 5 120U Сайт AMD Ryzen 7 3800X
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core 5 120U чи AMD Ryzen 7 3800X?

AMD Ryzen 7 3800X кращий для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та більшій кількості ядер. Intel Core 5 120U може впоратися з легкими іграми, але не розрахований на важкі ігрові навантаження.

Чи варто купувати Intel Core 5 120U для роботи з відео?

Для базового монтажу відео Intel Core 5 120U підійде, але для професійного рендерингу краще обрати AMD Ryzen 7 3800X, який має вищі показники в багатопотокових тестах.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100/100, але Intel Core 5 120U споживає менше енергії завдяки архітектурі для мобільних пристроїв, що робить його кращим для ноутбуків.

Чи можна порівнювати мобільний і десктопний процесори безпосередньо?

Так, але варто враховувати різне призначення: Intel Core 5 120U створений для ультрабуків, а AMD Ryzen 7 3800X — для стаціонарних ПК. Вибір залежить від ваших потреб у мобільності чи продуктивності.

Який процесор має кращу одноядерну продуктивність?

Intel Core 5 120U значно випереджає AMD Ryzen 7 3800X в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2324 проти 1781), що забезпечує швидшу роботу в повсякденних завданнях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.