Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core 5 120U vs AMD Ryzen 7 5800

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core 5 120U та AMD Ryzen 7 5800 — два процесори з однаковим загальним рейтингом (54 бали), але з різними підходами до продуктивності. Core 5 120U вийшов у січні 2024 року, тоді як Ryzen 7 5800 дебютував ще в 2021-му. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні ключові відмінності: одно- та багатопотокову продуктивність, енергоефективність, інтегровану графіку та результати в популярних бенчмарках. Дізнайтеся, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core 5 120U виграє в однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 одноядерний: 1879 проти 1572) та енергоефективності, що робить його ідеальним для повсякденних завдань і роботи в автономному режимі. Натомість AMD Ryzen 7 5800 значно потужніший у багатопотокових сценаріях (Cinebench R23 багатоядерний: 14065 проти 9098) і краще підходить для відеомонтажу, рендерингу та ігор. Якщо вам потрібен енергоощадний процесор для ноутбука — обирайте Intel Core 5 120U. Для максимальної продуктивності в багатозадачному середовищі — AMD Ryzen 7 5800.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core 5 120U перевершує AMD Ryzen 7 5800 у Cinebench R23 (1879 проти 1572) та Geekbench 6 (2324 проти 2068), що дає перевагу в швидкодії додатків, які не оптимізовані під багатоядерність.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 7 5800 значно потужніший — Cinebench R23 багатоядерний 14065 проти 9098 у Intel, що робить його кращим для рендерингу, компіляції та відеомонтажу.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, але Intel Core 5 120U (2024) використовує новішу архітектуру, що забезпечує нижче енергоспоживання в легких завданнях.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 7 5800 має трохи кращу інтегровану графіку (36 балів проти 30), що може бути корисним для базових ігор без дискретної відеокарти.
  • Бенчмарки компіляції та стиснення: AMD Ryzen 7 5800 значно швидший у Clang compilation (76.6 Klines/sec проти 55.3) та File compression (1003.9 MB/sec проти 941), що важливо для розробників.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1879 1572
Cinebench R23 (багатоядерний) 9098 14065

GeekBench v6

File compression 941 MB/sec 1003.9 MB/sec
Clang compilation 55.3 Klines/sec 76.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 204.4 pages/sec 188.7 pages/sec
PDF Renderer 217.7 Mpixels/sec 304 Mpixels/sec
Text processing 214.6 pages/sec 217.1 pages/sec
Background blur 26.3 images/sec 24.6 images/sec
Photo processing 73 images/sec 65.5 images/sec
Ray tracing 11.2 Mpixels/sec 18.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2324 2068
Geekbench 6 (багатоядерний) 8117 9314

PassMark

Integer math 58.4 GOps/sec 93.3 GOps/sec
Floating point math 40.1 GOps/sec 51.5 GOps/sec
Find prime numbers 61M Primes/sec 111M Primes/sec
Random string sorting 20.9M Strings/sec 32.9M Strings/sec
Data encryption 11.6 GBytes/sec 20 GBytes/sec
Data compression 183.7 MBytes/sec 314.7 MBytes/sec
Physics 1021 Frames/sec 1134 Frames/sec
Extended instructions 10.1B Matrices/sec 21.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3770 3389
Passmark CPU (багатоядерний) 16633 25761

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 9 січня 2024 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі 120U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Немає

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 16
Частота 1.4 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,6 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 14x 34x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1250 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 640 Немає даних
TMUs 40 Немає даних
ROPs 20 Немає даних
Обчислювальні блоки 80 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,6 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core 5 120U Сайт AMD Ryzen 7 5800
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core 5 120U чи AMD Ryzen 7 5800?

AMD Ryzen 7 5800 краще підходить для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та кращій інтегрованій графіці. Однак для сучасних ігор обом знадобиться дискретна відеокарта.

Чи варто купувати Intel Core 5 120U у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен енергоефективний процесор для роботи з документами, вебсерфінгу та легких завдань. Він забезпечує високу однопотокову продуктивність і тривалий час автономної роботи.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

AMD Ryzen 7 5800 значно потужніший у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний 14065 проти 9098 у Intel Core 5 120U. Це робить його кращим для рендерингу та відеомонтажу.

Який процесор споживає менше енергії?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Intel Core 5 120U на новішій архітектурі (2024) зазвичай споживає менше в легких сценаріях, що подовжує час роботи ноутбука.

Чи підходить Intel Core 5 120U для відеомонтажу?

Так, але з обмеженнями. Він впорається з легким монтажем і редагуванням фото, але для професійного відео краще обрати AMD Ryzen 7 5800 через вищу багатопотокову продуктивність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.