Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core 5 120U vs AMD Ryzen 7 5800X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core 5 120U та AMD Ryzen 7 5800X3D — це два процесори з різними архітектурами та цільовим призначенням. Core 5 120U вийшов у січні 2024 року, орієнтований на ультрабуки та енергоефективні системи, тоді як Ryzen 7 5800X3D (березень 2022) — це потужний ігровий CPU з 3D V-Cache для настільних ПК. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках і зробимо висновок, який процесор краще обрати для ваших завдань.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 5800X3D значно випереджає Intel Core 5 120U у багатопотокових завданнях та іграх завдяки вищій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 14804 проти 9098) і кращій обробці графіки (Ray tracing: 19.9 проти 11.2 Mpixels/sec). Однак Core 5 120U демонструє вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний: 2324 проти 2113) та кращу енергоефективність, що робить його ідеальним для мобільних пристроїв і повсякденних завдань. Якщо вам потрібен потужний настільний CPU для ігор або рендерингу — обирайте Ryzen 7 5800X3D. Для тонкого ноутбука з тривалим часом роботи — Intel Core 5 120U.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 7 5800X3D майже вдвічі швидший у Cinebench R23 багатоядерному (14804 проти 9098) та Passmark багатоядерному (28304 проти 16633).
  • Однопотокова продуктивність: Intel Core 5 120U випереджає в Geekbench 6 одноядерному (2324 проти 2113) та Passmark одноядерному (3770 проти 3233).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 5800X3D має вищий показник інтегрованої графіки (38 проти 30), що дає перевагу в базових графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали однаковий максимальний бал (100), але Core 5 120U споживає менше енергії завдяки архітектурі для мобільних пристроїв.
  • Дата виходу: Intel Core 5 120U новіший (січень 2024) проти Ryzen 7 5800X3D (березень 2022), що може вплинути на сумісність з новітніми платформами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1879 1453
Cinebench R23 (багатоядерний) 9098 14804

GeekBench v6

File compression 941 MB/sec 1240 MB/sec
Clang compilation 55.3 Klines/sec 80.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 204.4 pages/sec 227.7 pages/sec
PDF Renderer 217.7 Mpixels/sec 316.9 Mpixels/sec
Text processing 214.6 pages/sec 205.9 pages/sec
Background blur 26.3 images/sec 54.7 images/sec
Photo processing 73 images/sec 81.4 images/sec
Ray tracing 11.2 Mpixels/sec 19.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2324 2113
Geekbench 6 (багатоядерний) 8117 11198

PassMark

Integer math 58.4 GOps/sec 89.1 GOps/sec
Floating point math 40.1 GOps/sec 50.1 GOps/sec
Find prime numbers 61M Primes/sec 223M Primes/sec
Random string sorting 20.9M Strings/sec 33.7M Strings/sec
Data encryption 11.6 GBytes/sec 20.3 GBytes/sec
Data compression 183.7 MBytes/sec 329.7 MBytes/sec
Physics 1021 Frames/sec 2890 Frames/sec
Extended instructions 10.1B Matrices/sec 22.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3770 3233
Passmark CPU (багатоядерний) 16633 28304

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 9 січня 2024 15 березня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі 120U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Немає

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 16
Частота 1.4 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 14x 34x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM4
Критична температура 100°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1250 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 640 Немає даних
TMUs 40 Немає даних
ROPs 20 Немає даних
Обчислювальні блоки 80 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,6 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
- DDR4-2933
- DDR4-2667
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core 5 120U Сайт AMD Ryzen 7 5800X3D
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core 5 120U чи AMD Ryzen 7 5800X3D?

AMD Ryzen 7 5800X3D значно кращий для ігор завдяки 3D V-Cache та вищій багатоядерній продуктивності. Він забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх, особливо в ресурсоємних сценах.

Чи підходить Intel Core 5 120U для ноутбуків?

Так, Intel Core 5 120U створений для ультрабуків та тонких ноутбуків. Він має низьке енергоспоживання, що забезпечує тривалий час автономної роботи, і достатню продуктивність для повсякденних завдань, офісних програм та мультимедіа.

Який процесор має вищу однопотокову продуктивність?

Intel Core 5 120U демонструє вищу однопотокову продуктивність у бенчмарках, таких як Geekbench 6 одноядерний (2324 проти 2113) та Passmark одноядерний (3770 проти 3233). Це робить його кращим для завдань, що залежать від одного ядра.

Чи варто купувати AMD Ryzen 7 5800X3D у 2024 році?

Так, Ryzen 7 5800X3D залишається чудовим вибором для ігрових ПК завдяки високій багатопотоковій продуктивності та 3D V-Cache. Він добре справляється з сучасними іграми та рендерингом, хоча потребує окремої відеокарти.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори отримали максимальний бал енергоефективності (100), але Intel Core 5 120U споживає менше енергії завдяки архітектурі для мобільних пристроїв. Ryzen 7 5800X3D призначений для настільних ПК і має вищий рівень TDP.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.