Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core 5 120U vs AMD Ryzen 7 5825U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core 5 120U (2024) та AMD Ryzen 7 5825U (2022) — два популярних процесори для тонких ноутбуків. Перший пропонує вищу однопотокову продуктивність і свіжішу архітектуру, другий — кращу багатопотокову ефективність у деяких завданнях. Розберімося, який CPU краще впорається з вашими щоденними сценаріями: від роботи з документами до легкого редагування фото.

Короткий висновок. Intel Core 5 120U випереджає AMD Ryzen 7 5825U в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2324 vs 1943) і забезпечує вищу швидкість у повсякденних завданнях: обробка текстів, веб-серфінг, стиснення файлів. Однак Ryzen 7 демонструє кращу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (9772 vs 9098) і Clang компіляції. Якщо вам потрібна максимальна швидкість в однопотокових сценаріях — обирайте Intel. Для багатозадачності та компіляції коду — AMD.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core 5 120U на 32% швидший в Geekbench 6 (2324 vs 1943) і на 23% у Passmark одноядерному (3770 vs 3055).
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 7 5825U виграє в Cinebench R23 багатоядерному (9772 vs 9098) та Clang компіляції (63.5 vs 55.3 Klines/sec).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), що робить їх однаково економними в тонких ноутбуках.
  • Інтегрована графіка: Intel Core 5 120U трохи випереджає AMD в обробці фото (73 vs 46.4 images/sec), але AMD кращий у трасуванні променів (16 vs 11.2 Mpixels/sec).
  • Дата виходу: Intel Core 5 120U новіший (січень 2024), тоді як AMD Ryzen 7 5825U вийшов у січні 2022 року, що може вплинути на сумісність із сучасними платформами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1879 1417
Cinebench R23 (багатоядерний) 9098 9772

GeekBench v6

File compression 941 MB/sec 577.5 MB/sec
Clang compilation 55.3 Klines/sec 63.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 204.4 pages/sec 107.2 pages/sec
PDF Renderer 217.7 Mpixels/sec 192.2 Mpixels/sec
Text processing 214.6 pages/sec 194.6 pages/sec
Background blur 26.3 images/sec 32.2 images/sec
Photo processing 73 images/sec 46.4 images/sec
Ray tracing 11.2 Mpixels/sec 16 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2324 1943
Geekbench 6 (багатоядерний) 8117 7055

PassMark

Integer math 58.4 GOps/sec 75.3 GOps/sec
Floating point math 40.1 GOps/sec 39.4 GOps/sec
Find prime numbers 61M Primes/sec 46M Primes/sec
Random string sorting 20.9M Strings/sec 24.1M Strings/sec
Data encryption 11.6 GBytes/sec 14.5 GBytes/sec
Data compression 183.7 MBytes/sec 228 MBytes/sec
Physics 1021 Frames/sec 736 Frames/sec
Extended instructions 10.1B Matrices/sec 14.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3770 3055
Passmark CPU (багатоядерний) 16633 18352

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 9 січня 2024 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Немає даних
Номер моделі 120U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Radeon RX Vega 8 (Ryzen 4000)

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 16
Частота 1.4 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 14x 20x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 15 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 FP6
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 10,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) AMD Radeon RX Vega 8 (Ryzen 4000)
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 640 512
TMUs 40 32
ROPs 20 8
Обчислювальні блоки 80 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,6 терафлопс 2,05 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core 5 120U Сайт AMD Ryzen 7 5825U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core 5 120U чи AMD Ryzen 7 5825U?

Intel Core 5 120U має вищу однопотокову продуктивність, що важливо для ігор, але обидва процесори використовують інтегровану графіку, тому для сучасних ігор знадобиться дискретна відеокарта. У легких іграх Intel може бути трохи швидшим.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), тому вони споживають приблизно однакову кількість енергії в типових сценаріях. Різниця в автономності залежатиме від конкретної моделі ноутбука.

Який процесор краще підходить для роботи з відео?

Для відеомонтажу важлива багатопотокова продуктивність. AMD Ryzen 7 5825U має невелику перевагу в багатоядерних тестах (Cinebench R23: 9772 vs 9098), що може дати приріст швидкості під час рендерингу. Intel, своєю чергою, швидше обробляє фото.

Чи варто купувати Intel Core 5 120U, якщо він новіший?

Так, Intel Core 5 120U вийшов у 2024 році, що означає свіжішу архітектуру та потенційно кращу підтримку сучасних технологій (наприклад, PCIe 5.0, DDR5). Однак AMD Ryzen 7 5825U залишається конкурентоспроможним у багатозадачності.

Який процесор кращий для програмування та компіляції?

AMD Ryzen 7 5825U швидше компілює код (Clang: 63.5 vs 55.3 Klines/sec), тому він краще підходить для розробників. Intel Core 5 120U виграє в одноядерних завданнях, що може бути корисним для роботи з IDE та швидкого відгуку.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.