Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core 5 120U vs AMD Ryzen 9 9900X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core 5 120U та AMD Ryzen 9 9900X — це два процесори з різними архітектурами та цільовими аудиторіями. Перший орієнтований на ультрабуки та енергоефективні системи, другий — на потужні десктопи та робочі станції. Порівняння допоможе зрозуміти, який з них краще впорається з вашими завданнями: від повсякденної роботи до вимогливих обчислень.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 9900X значно випереджає Intel Core 5 120U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 33042 проти 9098) та однопотоковими показниками (Geekbench 6 одноядерний: 3340 проти 2324). Він також має вищий рейтинг (77 проти 54) і кращі результати в усіх бенчмарках. Однак Intel Core 5 120U виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів за цим показником) і підходить для компактних пристроїв. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте Ryzen 9 9900X, для мобільності та економії енергії — Core 5 120U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 9900X має в 3,6 рази вищий результат у Cinebench R23 (33042 проти 9098) та в 2,4 рази в Geekbench 6 багатоядерному (19543 проти 8117).
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 9 9900X випереджає Core 5 120U на ~44% у Geekbench 6 одноядерному (3340 проти 2324) та на ~24% у Passmark одноядерному (4688 проти 3770).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 9900X має вищий показник (70 балів проти 30), що робить його кращим для завдань без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів, але Core 5 120U споживає значно менше енергії (15 Вт проти 120 Вт у Ryzen 9 9900X), що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Загальний рейтинг: Ryzen 9 9900X набирає 77 балів проти 54 у Core 5 120U, що відображає його перевагу в продуктивності для важких обчислень.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1879 2232
Cinebench R23 (багатоядерний) 9098 33042

GeekBench v6

File compression 941 MB/sec 1510 MB/sec
Clang compilation 55.3 Klines/sec 191.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 204.4 pages/sec 361.8 pages/sec
PDF Renderer 217.7 Mpixels/sec 534 Mpixels/sec
Text processing 214.6 pages/sec 350.5 pages/sec
Background blur 26.3 images/sec 82.7 images/sec
Photo processing 73 images/sec 118.4 images/sec
Ray tracing 11.2 Mpixels/sec 45.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2324 3340
Geekbench 6 (багатоядерний) 8117 19543

PassMark

Integer math 58.4 GOps/sec 182.5 GOps/sec
Floating point math 40.1 GOps/sec 119.9 GOps/sec
Find prime numbers 61M Primes/sec 421M Primes/sec
Random string sorting 20.9M Strings/sec 72.6M Strings/sec
Data encryption 11.6 GBytes/sec 33.9 GBytes/sec
Data compression 183.7 MBytes/sec 685.1 MBytes/sec
Physics 1021 Frames/sec 3468 Frames/sec
Extended instructions 10.1B Matrices/sec 54.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3770 4688
Passmark CPU (багатоядерний) 16633 54877

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 9 січня 2024 3 червня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Zen 5 (Granite Ridge)
Номер моделі 120U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Radeon Graphics

Процесор

Ядер 2 12
Потоковий 4 24
Частота 1.4 ГГц 4,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5,6 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 12
Кількість потоків 12 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 14x 44x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 120 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM5
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Radeon Graphics
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1250 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 640 Немає даних
TMUs 40 Немає даних
ROPs 20 Немає даних
Обчислювальні блоки 80 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,6 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR5-5600
Макс. розмір 96 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core 5 120U Сайт AMD Ryzen 9 9900X
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core 5 120U чи AMD Ryzen 9 9900X?

AMD Ryzen 9 9900X значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності та кращій інтегрованій графіці, що забезпечує вищий FPS у сучасних іграх.

Чи підходить Intel Core 5 120U для відеомонтажу?

Так, але лише для легкого монтажу. Його багатопотокова продуктивність (Cinebench R23: 9098) нижча, ніж у Ryzen 9 9900X, тому для професійної роботи краще обрати AMD.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core 5 120U споживає всього 15 Вт, що робить його значно енергоефективнішим за Ryzen 9 9900X (120 Вт), хоча обидва мають однаковий показник енергоефективності в рейтингу.

Чи варто купувати AMD Ryzen 9 9900X для офісних завдань?

Ні, для офісних завдань його потужність буде надлишковою. Краще обрати Intel Core 5 120U, який забезпечить достатню продуктивність і менше енергоспоживання.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 9 9900X має вищий показник інтегрованої графіки (70 балів проти 30), що дозволяє запускати прості ігри та працювати з графікою без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.