Intel Core 5 120U vs Apple M2 Ultra
Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарківIntel Core 5 120U і Apple M2 Ultra — два процесори з різними філософіями: перший створений для енергоефективних ультрабуків, другий — для професійних робочих станцій Mac. Core 5 120U (січень 2024) пропонує баланс продуктивності та енергоспоживання, тоді як M2 Ultra (травень 2023) вражає багатопотоковою потужністю та інтегрованою графікою. Розберімося, який процесор краще відповідає вашим завданням.
Короткий висновок. Apple M2 Ultra значно випереджає Intel Core 5 120U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 28924 проти 9098) та інтегрованою графікою (64 проти 30 балів). Він також демонструє кращі результати в Geekbench 6 (багатоядерний: 21387 проти 8117) та швидкості компіляції Clang (226.4 Klines/sec проти 55.3). Однак Core 5 120U не поступається в однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 одноядерний: 1879 проти 1735) і має однакову з M2 Ultra енергоефективність (100 балів). Для ресурсомістких завдань (рендеринг, відеомонтаж, компіляція) M2 Ultra — беззаперечний лідер, тоді як Core 5 120U підійде для повсякденних завдань із помірними вимогами.
Основні відмінності
- Багатопотокова продуктивність: M2 Ultra перевершує Core 5 120U майже втричі за Cinebench R23 (28924 vs 9098) та Geekbench 6 (21387 vs 8117).
- Інтегрована графіка: M2 Ultra має вдвічі вищий бал (64 проти 30), що дає змогу виконувати складніші графічні завдання без дискретної відеокарти.
- Швидкість компіляції: M2 Ultra обробляє 226.4 Klines/sec проти 55.3 Klines/sec у Core 5 120U, що критично для розробників.
- Однопотокова продуктивність: Core 5 120U трохи випереджає M2 Ultra в Cinebench R23 одноядерному (1879 vs 1735), але поступається в Passmark одноядерному (3770 vs 4200).
- Енергоефективність: обидва процесори отримали максимальний бал (100), але M2 Ultra досягає вищої продуктивності на ват завдяки архітектурі ARM.
Cinebench R23
| Cinebench R23 (одноядерний) | 1879 | 1735 |
| Cinebench R23 (багатоядерний) | 9098 | 28924 |
GeekBench v6
| File compression | 941 MB/sec | 2140 MB/sec |
| Clang compilation | 55.3 Klines/sec | 226.4 Klines/sec |
| HTML 5 Browser | 204.4 pages/sec | 569.8 pages/sec |
| PDF Renderer | 217.7 Mpixels/sec | 603.6 Mpixels/sec |
| Text processing | 214.6 pages/sec | 272.4 pages/sec |
| Background blur | 26.3 images/sec | 56.5 images/sec |
| Photo processing | 73 images/sec | 170.7 images/sec |
| Ray tracing | 11.2 Mpixels/sec | 33.8 Mpixels/sec |
| Geekbench 6 (одноядерний) | 2324 | 2685 |
| Geekbench 6 (багатоядерний) | 8117 | 21387 |
PassMark
| Integer math | 58.4 GOps/sec | 117.6 GOps/sec |
| Floating point math | 40.1 GOps/sec | 148.8 GOps/sec |
| Find prime numbers | 61M Primes/sec | 711M Primes/sec |
| Random string sorting | 20.9M Strings/sec | 83.5M Strings/sec |
| Data encryption | 11.6 GBytes/sec | 32 GBytes/sec |
| Data compression | 183.7 MBytes/sec | 682.5 MBytes/sec |
| Physics | 1021 Frames/sec | 7511 Frames/sec |
| Extended instructions | 10.1B Matrices/sec | 30.8B Matrices/sec |
| Passmark CPU (одноядерний) | 3770 | 4200 |
| Passmark CPU (багатоядерний) | 16633 | 50318 |
Загальна інформація
| Виробник | Intel | Apple |
| Дата виходу | 9 січня 2024 | 5 травня 2023 |
| Тип | Для ноутбука | Для ноутбука |
| Архітектура набору команд | x86-64 | ARMv8 |
| Кодове ім'я | Raptor Lake Refresh | Apple M2 |
| Номер моделі | 120U | Немає даних |
| Інтегрована графіка | Iris Xe Graphics (80EU) | Apple M2 Max GPU (76-core) |
Процесор
| Продуктивні ядра | ||
|---|---|---|
| Ядер | 2 | 16 |
| Потоковий | 4 | 16 |
| Частота | 1.4 ГГц | 3.5 ГГц |
| Макс. частота в Turbo Boost | 5 ГГц | Немає даних |
| Енергоефективні ядра | ||
| Ядер | 8 | 8 |
| Потоковий | 8 | 8 |
| Частота | 0,9 ГГц | 2,4 ГГц |
| Макс. частота в Turbo Boost | 3.8 ГГц | Немає даних |
| Загальне | ||
| Кількість ядер | 10 | 24 |
| Кількість потоків | 12 | 24 |
| Частота шини | 100 МГц | Немає даних |
| Множник | 14x | 35x |
| Кеш 1-го рівня | 80 КБ (на ядро) | 192КБ (на ядро) |
| Кеш 2-го рівня | 1280КБ (на ядро) | 64 МБ (загальний) |
| Кеш 3-го рівня | 12 МБ (загальний) | Немає даних |
| Розблокований множник | Немає | Немає |
Пакет
| Техпроцес | 10 нанометрів | 5 нанометрів |
| Енергоспоживання (TDP) | 12-15 Вт | 80 Вт |
| Макс. TDP (Boost) | 55 Вт | Немає даних |
| Сокет | BGA-1744 | Apple M-Socket |
| Критична температура | 100°C | 100°C |
| Кількість транзисторів | Немає даних | 134 млрд |
iGPU
| Інтегрована графіка | Intel Iris Xe Graphics (80EU) | Apple M2 Max GPU (76-core) |
| Частота GPU | 300 МГц | Немає даних |
| Boost частота GPU | 1250 МГц | Немає даних |
| Шейдерні блоки | 640 | Немає даних |
| TMUs | 40 | Немає даних |
| ROPs | 20 | Немає даних |
| Обчислювальні блоки | 80 | Немає даних |
| TGP | 15 Вт | Немає даних |
| IGPU FLOPS | 1,6 терафлопс | Немає даних |
Підтримка пам'яті
| Тип пам'яті |
- DDR5-5200 - DDR4-3200 - LPDDR5-6400 - LPDDR5x-6400 - LPDDR4x-4267 |
- LPDDR5-6400 |
| Макс. розмір | 96 ГБ | 192 ГБ |
| Кількість каналів | 2 | 16 |
| Підтримка ECC | Немає | Немає |
| Макс. пропускна здатність | Немає даних | 800 ГБ/с |
Інше
| Офіційний сайт | Сайт Intel Core 5 120U | Немає даних |
| Версія PCI Express | 4.0 | 4.0 |
| Макс. ліній PCI Express | 20 | Немає даних |