Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core 7 150U vs AMD Ryzen 5 6600H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Перед вами порівняння двох сучасних мобільних процесорів: Intel Core 7 150U, випущений у січні 2024 року, та AMD Ryzen 5 6600H, який дебютував на початку 2022-го. Обидва CPU призначені для ноутбуків, але належать до різних класів: Core 7 150U — енергоефективна серія U, тоді як Ryzen 5 6600H — потужний H-процесор. Ми проаналізували їхні характеристики, результати бенчмарків та оцінки, щоб допомогти вам обрати найкращий варіант для ваших завдань.

Короткий висновок. Intel Core 7 150U виграє в однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 одноядерний: 1890 проти 1458) та енергоефективності, що робить його ідеальним для офісних завдань, веб-серфінгу та роботи з документами. Натомість AMD Ryzen 5 6600H демонструє кращі результати в багатопотокових сценаріях (Cinebench R23 багатоядерний: 10226 проти 9581) та компіляції коду (62.5 Klines/sec проти 56 Klines/sec). Якщо вам потрібна автономність і швидкість у повсякденних програмах — обирайте Intel. Для інтенсивних обчислень, рендерингу та ігор краще підійде AMD.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core 7 150U значно випереджає AMD Ryzen 5 6600H у тестах Cinebench R23 (1890 проти 1458) та Geekbench 6 (2554 проти 1954), що дає перевагу в швидкодії повсякденних додатків.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 5 6600H перемагає в багатоядерному Cinebench R23 (10226 проти 9581) та Passmark CPU (18693 проти 16061), що важливо для рендерингу та відеомонтажу.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однакову оцінку 100 балів, але Intel Core 7 150U належить до серії U з нижчим TDP, що забезпечує довшу автономність у тонких ноутбуках.
  • Компіляція та обробка даних: AMD Ryzen 5 6600H швидше компілює код (62.5 Klines/sec проти 56 Klines/sec), тоді як Intel краще стискає файли (998.6 MB/sec проти 857 MB/sec).
  • Графічні задачі: У тесті Background blur AMD трохи попереду (41.6 images/sec проти 39.4), але в Photo processing лідирує Intel (90.6 images/sec проти 73.7). Інтегрована графіка оцінена однаково (29 балів).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1890 1458
Cinebench R23 (багатоядерний) 9581 10226

GeekBench v6

File compression 998.6 MB/sec 857 MB/sec
Clang compilation 56 Klines/sec 62.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 218.2 pages/sec 169.7 pages/sec
PDF Renderer 235.1 Mpixels/sec 223.8 Mpixels/sec
Text processing 229.3 pages/sec 208.8 pages/sec
Background blur 39.4 images/sec 41.6 images/sec
Photo processing 90.6 images/sec 73.7 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 14.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2554 1954
Geekbench 6 (багатоядерний) 8986 8529

PassMark

Integer math 56.4 GOps/sec 65.3 GOps/sec
Floating point math 37.9 GOps/sec 36.8 GOps/sec
Find prime numbers 61M Primes/sec 51M Primes/sec
Random string sorting 19.8M Strings/sec 23.9M Strings/sec
Data encryption 11 GBytes/sec 14.4 GBytes/sec
Data compression 173 MBytes/sec 231.4 MBytes/sec
Physics 1081 Frames/sec 886 Frames/sec
Extended instructions 9.6B Matrices/sec 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3648 3177
Passmark CPU (багатоядерний) 16061 18693

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 9 січня 2024 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі 150U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Radeon 660M

Процесор

Ядер 2 6
Потоковий 4 12
Частота 1,8 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 6
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 18x 33x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 45 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 FP7
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) AMD Radeon 660M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 768 384
TMUs 48 24
ROPs 24 16
Обчислювальні блоки 96 6
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2 терафлопси 1,46 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core 7 150U Сайт AMD Ryzen 5 6600H
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core 7 150U чи AMD Ryzen 5 6600H?

AMD Ryzen 5 6600H має вищу багатопотокову продуктивність, що може дати перевагу в іграх, які використовують багато ядер. Однак обидва CPU покладаються на інтегровану графіку, тому для сучасних ігор краще обирати ноутбук із дискретною відеокартою.

Що обрати для роботи з відео та рендерингу?

Для рендерингу та відеомонтажу краще підійде AMD Ryzen 5 6600H завдяки вищим показникам у багатоядерних тестах (Cinebench R23 та Passmark). Intel Core 7 150U поступається в багатопотокових завданнях.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але Intel Core 7 150U належить до серії U з нижчим енергоспоживанням, що забезпечує довшу роботу від батареї в ультрабуках.

Який CPU кращий для офісних завдань та веб-серфінгу?

Intel Core 7 150U краще підходить для офісних завдань завдяки вищій однопотоковій продуктивності, що прискорює запуск програм, обробку документів та роботу в браузері.

Чи варто купувати ноутбук із Intel Core 7 150U в 2025 році?

Так, Intel Core 7 150U — свіжий процесор 2024 року, який забезпечує відмінну однопотокову продуктивність та енергоефективність. Він ідеальний для повсякденних завдань і роботи в дорозі.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.