Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core 7 150U vs AMD Ryzen 7 3800X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core 7 150U та AMD Ryzen 7 3800X — це процесори різних поколінь та архітектур. Перший — енергоефективний мобільний чип 2024 року, другий — потужний десктопний CPU 2019 року. Незважаючи на різне призначення, обидва здатні виконувати широкий спектр завдань: від офісної роботи до творчих проєктів. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні сторони в одно- та багатопотокових тестах, енергоефективність та продуктивність у реальних сценаріях.

Короткий висновок. Intel Core 7 150U виграє в однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 одноядерний: 1890 проти 1346) та енергоефективності, що робить його ідеальним для ноутбуків із тривалою автономністю. AMD Ryzen 7 3800X, навпаки, демонструє значно вищу багатопотокову потужність (Cinebench R23 багатоядерний: 13848 проти 9581) і краще справляється з ресурсоємними завданнями, як-от компіляція коду або рендеринг. Якщо вам потрібна мобільність та швидкість у повсякденних задачах — обирайте Intel. Для стаціонарного ПК із важкими робочими навантаженнями краще підійде AMD.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core 7 150U на 40% швидший в Cinebench R23 (одноядерний) — 1890 проти 1346, що дає перевагу в іграх та швидкодії додатків.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 7 3800X випереджає Intel на 44% в Cinebench R23 (багатоядерний) — 13848 проти 9581, що критично для рендерингу та відеомонтажу.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але Intel 150U споживає значно менше енергії завдяки мобільній архітектурі, тоді як Ryzen 3800X — це десктопний чип із вищим TDP.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 7 3800X має дещо кращий показник (31 проти 29), однак обидва не призначені для серйозних ігор без дискретної відеокарти.
  • Тести компіляції та обробки: Ryzen 3800X швидше компілює код (77.2 Klines/sec проти 56), а Intel краще справляється з текстовими завданнями (229.3 pages/sec проти 150.7).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1890 1346
Cinebench R23 (багатоядерний) 9581 13848

GeekBench v6

File compression 998.6 MB/sec 702 MB/sec
Clang compilation 56 Klines/sec 77.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 218.2 pages/sec 162.7 pages/sec
PDF Renderer 235.1 Mpixels/sec 270.6 Mpixels/sec
Text processing 229.3 pages/sec 150.7 pages/sec
Background blur 39.4 images/sec 40.5 images/sec
Photo processing 90.6 images/sec 61.6 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 17.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2554 1781
Geekbench 6 (багатоядерний) 8986 8592

PassMark

Integer math 56.4 GOps/sec 67.9 GOps/sec
Floating point math 37.9 GOps/sec 39.8 GOps/sec
Find prime numbers 61M Primes/sec 105M Primes/sec
Random string sorting 19.8M Strings/sec 33M Strings/sec
Data encryption 11 GBytes/sec 19.4 GBytes/sec
Data compression 173 MBytes/sec 305.4 MBytes/sec
Physics 1081 Frames/sec 1234 Frames/sec
Extended instructions 9.6B Matrices/sec 20.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3648 2717
Passmark CPU (багатоядерний) 16061 23142

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 9 січня 2024 7 липня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Немає даних
Номер моделі 150U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Немає

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 16
Частота 1,8 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 18x 39x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1300 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2 терафлопси Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core 7 150U Сайт AMD Ryzen 7 3800X
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core 7 150U чи AMD Ryzen 7 3800X?

Intel Core 7 150U має вищу однопотокову продуктивність (1890 проти 1346 в Cinebench R23 одноядерний), що важливо для більшості ігор. Однак для сучасних AAA-ігор обидва потребують потужної дискретної відеокарти.

Чи підходить AMD Ryzen 7 3800X для рендерингу та відеомонтажу?

Так, Ryzen 7 3800X демонструє високу багатопотокову продуктивність (13848 в Cinebench R23 багатоядерний), що робить його чудовим вибором для рендерингу, компіляції та інших ресурсоємних завдань.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Intel Core 7 150U — мобільний чип із нижчим TDP, що забезпечує довшу автономність у ноутбуках порівняно з десктопним Ryzen 3800X.

Чи можна використовувати Intel Core 7 150U для робочих станцій?

Intel Core 7 150U більше орієнтований на мобільні пристрої. Для стаціонарних робочих станцій із високими навантаженнями краще обрати AMD Ryzen 7 3800X через кращу багатопотокову продуктивність.

Який процесор новіший і чи варто переплачувати?

Intel Core 7 150U випущений у 2024 році, а AMD Ryzen 7 3800X — у 2019. Якщо вам потрібна мобільність та енергоефективність, обирайте Intel. Для максимальної продуктивності в десктопі Ryzen 3800X досі актуальний.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.