Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core 7 150U vs AMD Ryzen 7 7745HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core 7 150U і AMD Ryzen 7 7745HX — це два потужні процесори для ноутбуків, але вони орієнтовані на різні сценарії використання. Core 7 150U, випущений у січні 2024 року, належить до серії U (ультрамобільні) та робить акцент на енергоефективності. Ryzen 7 7745HX (січень 2023) — це HX-чип для продуктивних ігрових та робочих станцій. У цьому порівнянні ми проаналізуємо ключові відмінності в архітектурі, бенчмарках та реальній продуктивності, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7745HX значно випереджає Intel Core 7 150U в багатопотокових завданнях завдяки майже вдвічі вищим показникам у Cinebench R23 (багатоядерний) та Passmark (багатоядерний). Він також демонструє кращу однопотокову продуктивність за Geekbench 6 та Passmark. Однак Intel Core 7 150U має однакову з AMD енергоефективність (100 балів), що робить його привабливим для тонких і легких ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для ігор, рендерингу або компіляції — обирайте Ryzen 7 7745HX. Для повсякденних завдань та тривалої автономності підійде Core 7 150U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 7 7745HX майже вдвічі потужніший за Intel Core 7 150U (Cinebench R23: 18060 проти 9581, Passmark багатоядерний: 32729 проти 16061).
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 7 7745HX трохи швидший за одноядерними тестами (Geekbench 6: 2763 проти 2554, Passmark одноядерний: 3948 проти 3648).
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 7 7745HX має кращу інтегровану графіку (44 бали проти 29), що дає перевагу в легких іграх без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Core 7 150U належить до серії U з нижчим TDP, що робить його більш придатним для ультрабуків.
  • Дата виходу: Intel Core 7 150U новіший (січень 2024), тоді як AMD Ryzen 7 7745HX вийшов на рік раніше (січень 2023).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1890 1846
Cinebench R23 (багатоядерний) 9581 18060

GeekBench v6

File compression 998.6 MB/sec 1360 MB/sec
Clang compilation 56 Klines/sec 118.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 218.2 pages/sec 241.9 pages/sec
PDF Renderer 235.1 Mpixels/sec 385.6 Mpixels/sec
Text processing 229.3 pages/sec 284.5 pages/sec
Background blur 39.4 images/sec 64 images/sec
Photo processing 90.6 images/sec 88.8 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 25.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2554 2763
Geekbench 6 (багатоядерний) 8986 13662

PassMark

Integer math 56.4 GOps/sec 106.9 GOps/sec
Floating point math 37.9 GOps/sec 64.6 GOps/sec
Find prime numbers 61M Primes/sec 158M Primes/sec
Random string sorting 19.8M Strings/sec 43.8M Strings/sec
Data encryption 11 GBytes/sec 23.2 GBytes/sec
Data compression 173 MBytes/sec 387.2 MBytes/sec
Physics 1081 Frames/sec 1710 Frames/sec
Extended instructions 9.6B Matrices/sec 29.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3648 3948
Passmark CPU (багатоядерний) 16061 32729

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 9 січня 2024 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Zen 4 (Dragon Range)
Номер моделі 150U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Radeon 610M

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 16
Частота 1,8 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 18x 36x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 45-75 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 FL1
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Radeon 610M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 768 128
TMUs 48 8
ROPs 24 4
Обчислювальні блоки 96 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2 терафлопси 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR5-5200
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core 7 150U Сайт AMD Ryzen 7 7745HX
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core 7 150U чи AMD Ryzen 7 7745HX?

AMD Ryzen 7 7745HX краще підходить для ігор завдяки вищій багатопотоковій та однопотоковій продуктивності, а також потужнішій інтегрованій графіці. Однак для сучасних ігор все одно знадобиться дискретна відеокарта.

Що таке серія U в Intel Core 7 150U?

Серія U позначає ультрамобільні процесори з низьким енергоспоживанням, призначені для тонких і легких ноутбуків. Вони забезпечують тривалий час автономної роботи, але поступаються в максимальній продуктивності HX-моделям.

Чи можна порівнювати Intel Core 7 150U та AMD Ryzen 7 7745HX за продуктивністю?

Так, але це порівняння різних класів: Core 7 150U — енергоефективний чип, а Ryzen 7 7745HX — високопродуктивний. Ryzen значно швидший у багатопотокових завданнях, але Core виграє в автономності.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Intel Core 7 150U споживає менше енергії завдяки архітектурі U-серії, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалим часом роботи від батареї.

Який процесор обрати для роботи з відеомонтажем?

Для відеомонтажу краще обрати AMD Ryzen 7 7745HX, оскільки він має значно вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний: 18060 проти 9581), що прискорює рендеринг та експорт відео.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.