Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core 7 150U vs AMD Ryzen 9 3950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core 7 150U та AMD Ryzen 9 3950X — це два процесори, що належать до різних епох і цільових сегментів. Core 7 150U — це енергоефективний мобільний чип 2024 року, створений для тонких ноутбуків, тоді як Ryzen 9 3950X — потужний десктопний процесор 2019 року з 16 ядрами, орієнтований на робочі станції та ігрові ПК. Порівняємо їхню продуктивність, енергоспоживання та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core 7 150U виграє в одноядерній продуктивності (на 45% вищий показник Geekbench 6) та енергоефективності, що робить його ідеальним для мобільних пристроїв і повсякденних завдань. Натомість AMD Ryzen 9 3950X демонструє вдвічі вищу багатоядерну продуктивність (Cinebench R23: 22876 проти 9581), що критично для рендерингу, компіляції коду та важких робочих навантажень. Вибір залежить від ваших потреб: мобільність і автономність або максимальна обчислювальна потужність.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core 7 150U значно випереджає Ryzen 9 3950X у тестах Geekbench 6 (2554 проти 1782) та Passmark (3648 проти 2705), що забезпечує швидшу роботу в браузері, офісних додатках та іграх, чутливих до частоти одного ядра.
  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 9 3950X має майже вдвічі вищий результат у Cinebench R23 (22876 проти 9581) та Passmark (38748 проти 16061), що робить його кращим для відеомонтажу, 3D-рендерингу та компіляції коду.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний показник (100), але Intel Core 7 150U споживає значно менше енергії (15 Вт TDP) порівняно з Ryzen 9 3950X (105 Вт TDP), що важливо для ноутбуків і зменшення тепловиділення.
  • Інтегрована графіка: Intel Core 7 150U має вбудовану графіку з вищим балом (29 проти 48), але Ryzen 9 3950X не має інтегрованого GPU, тому вимагає дискретної відеокарти для роботи з графікою.
  • Сфера застосування: Core 7 150U створений для ультрабуків і легких завдань, тоді як Ryzen 9 3950X — для потужних десктопів, де потрібна максимальна багатопотокова продуктивність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1890 1293
Cinebench R23 (багатоядерний) 9581 22876

GeekBench v6

File compression 998.6 MB/sec 869 MB/sec
Clang compilation 56 Klines/sec 137.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 218.2 pages/sec 204.1 pages/sec
PDF Renderer 235.1 Mpixels/sec 335.9 Mpixels/sec
Text processing 229.3 pages/sec 145.8 pages/sec
Background blur 39.4 images/sec 41.9 images/sec
Photo processing 90.6 images/sec 73.3 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 30.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2554 1782
Geekbench 6 (багатоядерний) 8986 11367

PassMark

Integer math 56.4 GOps/sec 133.5 GOps/sec
Floating point math 37.9 GOps/sec 78 GOps/sec
Find prime numbers 61M Primes/sec 181M Primes/sec
Random string sorting 19.8M Strings/sec 63.7M Strings/sec
Data encryption 11 GBytes/sec 38 GBytes/sec
Data compression 173 MBytes/sec 588.3 MBytes/sec
Physics 1081 Frames/sec 1637 Frames/sec
Extended instructions 9.6B Matrices/sec 36.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3648 2705
Passmark CPU (багатоядерний) 16061 38748

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 9 січня 2024 25 листопада 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Немає даних
Номер моделі 150U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Немає

Процесор

Ядер 2 16
Потоковий 4 32
Частота 1,8 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 16
Кількість потоків 12 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 18x 35x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM4
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1300 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2 терафлопси Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core 7 150U Сайт AMD Ryzen 9 3950X
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core 7 150U має вищу одноядерну продуктивність, що важливо для більшості ігор, але його інтегрована графіка обмежує ігрові можливості. Ryzen 9 3950X потребує потужної відеокарти, але з нею забезпечить вищу продуктивність у сучасних іграх завдяки більшій кількості ядер.

Чи варто купувати Intel Core 7 150U для роботи з відео?

Для легкого монтажу та обробки відео в роздільній здатності 1080p Core 7 150U підійде, але для професійної роботи з 4K-відео або складними ефектами краще обрати Ryzen 9 3950X через його вдвічі вищу багатоядерну продуктивність.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100), але Intel Core 7 150U споживає значно менше енергії (15 Вт проти 105 Вт), що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи можна порівнювати мобільний і десктопний процесори?

Так, але це порівняння показує різні цільові аудиторії: Core 7 150U — для мобільності та повсякденних завдань, Ryzen 9 3950X — для максимальної продуктивності в стаціонарному ПК. Вибір залежить від ваших потреб.

Який процесор краще для компіляції коду?

AMD Ryzen 9 3950X значно швидше компілює код завдяки вищій багатоядерній продуктивності (137.6 Klines/sec проти 56 Klines/sec), що робить його кращим вибором для розробників програмного забезпечення.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.