Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core 7 150U vs AMD Ryzen 9 5900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core 7 150U та AMD Ryzen 9 5900 — два процесори з різними архітектурами та цільовим призначенням. Core 7 150U вийшов у 2024 році та орієнтований на енергоефективні ультрабуки, тоді як Ryzen 9 5900 (2021) — це потужне рішення для настільних ПК з акцентом на багатопотокові завдання. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати бенчмарків і допоможемо визначити, який процесор краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. Intel Core 7 150U виграє в одноядерних тестах (Cinebench R23: 1890 проти 1594) та енергоефективності, що робить його ідеальним для мобільних пристроїв, де важлива автономність. Натомість AMD Ryzen 9 5900 значно потужніший у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 20955 проти 9581) і краще справляється з рендерингом, компіляцією коду та іншими ресурсоємними процесами. Якщо вам потрібен ноутбук для повсякденної роботи та легкої творчості — обирайте Core 7 150U. Для стаціонарного ПК з інтенсивними обчисленнями — Ryzen 9 5900.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core 7 150U має вищі результати в Cinebench R23 (1890 проти 1594) та Geekbench 6 (2554 проти 2163), що дає перевагу в іграх та швидкодії додатків.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 9 5900 значно випереджає Core 7 150U в Cinebench R23 (20955 проти 9581) та Passmark (34405 проти 16061), що робить його кращим для відеомонтажу, 3D-рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний рейтинг 100, але Core 7 150U споживає менше енергії, що критично для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 5900 має вищий рейтинг (45 проти 29), що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Рік випуску та призначення: Intel Core 7 150U (2024) — мобільний процесор для ультрабуків, AMD Ryzen 9 5900 (2021) — настільний CPU для потужних ПК.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1890 1594
Cinebench R23 (багатоядерний) 9581 20955

GeekBench v6

File compression 998.6 MB/sec 1019.3 MB/sec
Clang compilation 56 Klines/sec 96.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 218.2 pages/sec 169.6 pages/sec
PDF Renderer 235.1 Mpixels/sec 311.4 Mpixels/sec
Text processing 229.3 pages/sec 210.9 pages/sec
Background blur 39.4 images/sec 25.2 images/sec
Photo processing 90.6 images/sec 68.5 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 23.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2554 2163
Geekbench 6 (багатоядерний) 8986 10055

PassMark

Integer math 56.4 GOps/sec 130.7 GOps/sec
Floating point math 37.9 GOps/sec 69.8 GOps/sec
Find prime numbers 61M Primes/sec 216M Primes/sec
Random string sorting 19.8M Strings/sec 44M Strings/sec
Data encryption 11 GBytes/sec 26.6 GBytes/sec
Data compression 173 MBytes/sec 415.6 MBytes/sec
Physics 1081 Frames/sec 1743 Frames/sec
Extended instructions 9.6B Matrices/sec 27B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3648 3450
Passmark CPU (багатоядерний) 16061 34405

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 9 січня 2024 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі 150U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Немає

Процесор

Ядер 2 12
Потоковий 4 24
Частота 1,8 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 12
Кількість потоків 12 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 18x 30x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1300 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2 терафлопси Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core 7 150U Сайт AMD Ryzen 9 5900
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core 7 150U чи AMD Ryzen 9 5900?

Intel Core 7 150U має вищу одноядерну продуктивність (Cinebench R23: 1890 проти 1594), що важливо для ігор. Однак Ryzen 9 5900 може бути кращим у багатопотокових іграх, хоча його інтегрована графіка слабша.

Чи підходить AMD Ryzen 9 5900 для відеомонтажу?

Так, Ryzen 9 5900 чудово справляється з відеомонтажем завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 20955). Він значно швидший за Core 7 150U в рендерингу та компіляції.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний рейтинг енергоефективності (100), але Intel Core 7 150U споживає менше енергії, що робить його кращим вибором для ноутбуків з тривалою автономністю.

Чи можна використовувати Intel Core 7 150U для роботи з графікою?

Так, Core 7 150U підходить для легкої графіки та фотообробки (90.6 images/sec), але для складних 3D-завдань краще обрати Ryzen 9 5900 з вищим рейтингом інтегрованої графіки (45 проти 29).

Який процесор краще для компіляції коду?

AMD Ryzen 9 5900 значно швидший у компіляції (96.3 Klines/sec проти 56 Klines/sec), тому він краще підходить для розробників, які працюють з великими проектами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.