Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core 7 150U vs AMD Ryzen 9 5900X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core 7 150U та AMD Ryzen 9 5900X — це два процесори з різними архітектурами та цільовими аудиторіями. Core 7 150U (2024) орієнтований на ультрабуки та енергоефективність, тоді як Ryzen 9 5900X (2020) — це потужний десктопний CPU для продуктивних завдань. Порівняємо їх за ключовими параметрами: одноядерною та багатоядерною швидкістю, енергоспоживанням та тестами.

Короткий висновок. Intel Core 7 150U виграє в одноядерній продуктивності (Cinebench R23: 1890 проти 1568) та енергоефективності, що робить його ідеальним для мобільних пристроїв. Однак AMD Ryzen 9 5900X значно потужніший у багатоядерних завданнях (Cinebench R23: 20634 проти 9581) завдяки 12 ядрам і 24 потокам. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для роботи чи ігор на стаціонарному ПК — обирайте Ryzen 9 5900X. Для ноутбука з акцентом на автономність і щоденні задачі — Core 7 150U.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core 7 150U має вищий показник у Cinebench R23 (1890 проти 1568) та Geekbench 6 (2554 проти 2263), що дає перевагу в швидкодії додатків, які використовують одне ядро.
  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 9 5900X значно випереджає Core 7 150U завдяки 12 ядрам і 24 потокам — у Cinebench R23 результат 20634 проти 9581, а в Passmark багатоядерний — 39115 проти 16061.
  • Енергоефективність: Core 7 150U споживає значно менше енергії (15 Вт TDP проти 105 Вт у Ryzen 9 5900X), що робить його кращим вибором для автономних ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Core 7 150U має вбудоване графічне ядро, що дозволяє працювати без дискретної відеокарти, тоді як Ryzen 9 5900X потребує окремого GPU.
  • Спеціалізовані завдання: Ryzen 9 5900X швидше компілює код (126 Klines/sec проти 56) та обробляє PDF (362 Mpixels/sec проти 235), а Core 7 150U краще справляється з текстовими завданнями (229.3 pages/sec проти 232).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1890 1568
Cinebench R23 (багатоядерний) 9581 20634

GeekBench v6

File compression 998.6 MB/sec 1170 MB/sec
Clang compilation 56 Klines/sec 126 Klines/sec
HTML 5 Browser 218.2 pages/sec 217.8 pages/sec
PDF Renderer 235.1 Mpixels/sec 362 Mpixels/sec
Text processing 229.3 pages/sec 232 pages/sec
Background blur 39.4 images/sec 38.7 images/sec
Photo processing 90.6 images/sec 85.1 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 31.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2554 2263
Geekbench 6 (багатоядерний) 8986 12701

PassMark

Integer math 56.4 GOps/sec 142.3 GOps/sec
Floating point math 37.9 GOps/sec 77.7 GOps/sec
Find prime numbers 61M Primes/sec 256M Primes/sec
Random string sorting 19.8M Strings/sec 51.8M Strings/sec
Data encryption 11 GBytes/sec 31.2 GBytes/sec
Data compression 173 MBytes/sec 501.3 MBytes/sec
Physics 1081 Frames/sec 2008 Frames/sec
Extended instructions 9.6B Matrices/sec 33.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3648 3469
Passmark CPU (багатоядерний) 16061 39115

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 9 січня 2024 8 жовтня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі 150U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Немає

Процесор

Ядер 2 12
Потоковий 4 24
Частота 1,8 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4,8 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 12
Кількість потоків 12 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 18x 37x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM4
Критична температура 100°C 90°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,15 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1300 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2 терафлопси Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core 7 150U Сайт AMD Ryzen 9 5900X
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core 7 150U чи AMD Ryzen 9 5900X?

AMD Ryzen 9 5900X краще підходить для ігор завдяки вищій багатоядерній продуктивності та можливості встановлення потужної дискретної відеокарти. Intel Core 7 150U обмежений інтегрованою графікою.

Чи можна використовувати Intel Core 7 150U для відеомонтажу?

Так, але для важких проектів краще обрати Ryzen 9 5900X. Core 7 150U впорається з легким монтажем завдяки інтегрованій графіці, але багатоядерна швидкість у нього нижча.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core 7 150U набагато енергоефективніший — його TDP становить близько 15 Вт, тоді як у Ryzen 9 5900X — 105 Вт. Це робить Core 7 150U ідеальним для ноутбуків.

Чи підходить AMD Ryzen 9 5900X для робочих станцій?

Так, Ryzen 9 5900X чудово підходить для робочих станцій завдяки 12 ядрам і високій багатоядерній продуктивності, що проявляється в компіляції, рендерингу та обробці даних.

Який процесор має вищий загальний рейтинг?

AMD Ryzen 9 5900X має вищий загальний рейтинг (61 бал проти 55), що відображає його перевагу в багатопотокових завданнях, хоча Intel Core 7 150U лідирує в одноядерних тестах.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.