Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core 7 150U vs AMD Ryzen AI 9 365

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір між Intel Core 7 150U та AMD Ryzen AI 9 365 — це дилема для тих, хто шукає баланс між енергоефективністю та обчислювальною потужністю в сучасному ноутбуці. Обидва процесори вийшли у 2024 році, але належать до різних архітектурних поколінь: Intel пропонує перевірену 10-нм технологію Raptor Lake Refresh, тоді як AMD робить ставку на новітній 4-нм техпроцес Zen 5. Давайте розберемося, який з них краще впорається з вашими повсякденними завданнями, роботою та іграми.

Короткий висновок. AMD Ryzen AI 9 365 випереджає Intel Core 7 150U майже за всіма ключовими показниками. Завдяки архітектурі Zen 5 він демонструє вдвічі вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (19047 проти 9581) та значно кращу інтегровану графіку (42 проти 29 балів). Якщо вам потрібна максимальна швидкість у ресурсоємних задачах — рендерингу, компіляції коду чи обробці фото — AMD є очевидним вибором. Однак Intel Core 7 150U залишається гідним варіантом для офісних сценаріїв завдяки непоганій однопотоковій продуктивності та енергоефективності на рівні конкурента.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen AI 9 365 майже вдвічі швидший у Cinebench R23 (багатоядерний) — 19047 проти 9581 балів у Intel Core 7 150U.
  • Інтегрована графіка: AMD отримує 42 бали за графіку проти 29 у Intel, що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх та прискоренні відео.
  • Однопотокова швидкість: Ryzen AI 9 365 лідирує в Geekbench 6 (одноядерний) з результатом 2816 проти 2554 у Core 7 150U, що позначається на швидкодії додатків.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий максимальний бал (100), але AMD досягає вищої продуктивності на ват завдяки сучаснішому 4-нм техпроцесу.
  • Спеціалізовані задачі: Ryzen AI 9 365 значно швидший у компіляції коду (91.5 Klines/sec проти 56) та обробці PDF (395.2 Mpixels/sec проти 235.1), що робить його кращим для професіоналів.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1890 1908
Cinebench R23 (багатоядерний) 9581 19047

GeekBench v6

File compression 998.6 MB/sec 1180 MB/sec
Clang compilation 56 Klines/sec 91.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 218.2 pages/sec 289.5 pages/sec
PDF Renderer 235.1 Mpixels/sec 395.2 Mpixels/sec
Text processing 229.3 pages/sec 292.3 pages/sec
Background blur 39.4 images/sec 54.4 images/sec
Photo processing 90.6 images/sec 127.7 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 21.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2554 2816
Geekbench 6 (багатоядерний) 8986 13016

PassMark

Integer math 56.4 GOps/sec 103.7 GOps/sec
Floating point math 37.9 GOps/sec 63.3 GOps/sec
Find prime numbers 61M Primes/sec 116M Primes/sec
Random string sorting 19.8M Strings/sec 37.7M Strings/sec
Data encryption 11 GBytes/sec 17.9 GBytes/sec
Data compression 173 MBytes/sec 342.6 MBytes/sec
Physics 1081 Frames/sec 1686 Frames/sec
Extended instructions 9.6B Matrices/sec 24.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3648 3885
Passmark CPU (багатоядерний) 16061 29225

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 9 січня 2024 3 червня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Zen 5 (Strix Point)
Номер моделі 150U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Radeon 880M

Процесор

Ядер 2 4
Потоковий 4 8
Частота 1,8 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 5 ГГц
Ядер 8 6
Потоковий 8 12
Частота 1,2 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 3.3 ГГц
Кількість ядер 10 10
Кількість потоків 12 20
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 18x 20x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 24МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 15-54 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 FP8
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) AMD Radeon 880M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 2900 МГц
Шейдерні блоки 768 768
TMUs 48 48
ROPs 24 32
Обчислювальні блоки 96 12
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2 терафлопси 4,45 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR5-5600
- LPDDR5X-7500
Макс. розмір 96 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core 7 150U Сайт AMD Ryzen AI 9 365
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core 7 150U чи AMD Ryzen AI 9 365?

AMD Ryzen AI 9 365 має потужнішу інтегровану графіку (42 бали проти 29), тому забезпечує вищий FPS у сучасних іграх на низьких налаштуваннях. Для серйозного геймінгу все ж знадобиться дискретна відеокарта.

Чи варто переплачувати за AMD Ryzen AI 9 365 для офісних завдань?

Для типових офісних програм (Word, браузер, пошта) Intel Core 7 150U цілком достатньо. AMD виправдана лише якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-моделюванням або компіляцією коду.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але AMD Ryzen AI 9 365 використовує сучасніший 4-нм техпроцес, що дозволяє йому досягати вищої продуктивності без значного збільшення тепловиділення.

Який CPU швидше працює з відео та фото?

AMD Ryzen AI 9 365 значно швидший: обробка фото (127.7 images/sec проти 90.6) та рендеринг PDF (395.2 Mpixels/sec проти 235.1). Він краще підходить для творчих професій.

Чи підтримують ці процесори сучасні стандарти пам'яті?

Обидва підтримують DDR5 та LPDDR5, але точні специфікації залежать від материнської плати. AMD Ryzen AI 9 365 зазвичай має вищу пропускну здатність завдяки новішій архітектурі.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.