Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core 7 150U vs Apple M1 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core 7 150U та Apple M1 Pro — два потужні процесори, які часто порівнюють у контексті сучасних ноутбуків. Перший вийшов у 2024 році й орієнтований на енергоефективні ультрабуки, другий — флагманський чип Apple 2021 року, що встановлювався в MacBook Pro. Обидва мають однаковий загальний рейтинг 55 балів, але суттєво відрізняються за архітектурою, продуктивністю в багатопотокових завданнях та інтегрованою графікою. Розглянемо їхні ключові характеристики, результати тестів і сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core 7 150U виграє в одноядерних тестах (Cinebench R23: 1890 проти 1529, Geekbench 6: 2554 проти 2328) і демонструє вищу продуктивність в обробці текстів та фото. Натомість Apple M1 Pro значно потужніший у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 12108 проти 9581, Geekbench 6: 10305 проти 8986), а також швидше стискає файли (1230 MB/s проти 998.6 MB/s) і компілює код (82.4 Klines/s проти 56 Klines/s). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у багатозадачності та роботі з важкими додатками — обирайте M1 Pro. Для легких завдань із перевагою в одноядерній швидкості підійде Core 7 150U.

Основні відмінності

  • Intel Core 7 150U має вищу однопотокову продуктивність: Cinebench R23 одноядерний — 1890 проти 1529 у M1 Pro, що дає перевагу в повсякденних завданнях і старих іграх.
  • Apple M1 Pro значно швидший у багатопотокових сценаріях: Cinebench R23 багатоядерний — 12108 проти 9581, що робить його кращим для рендерингу, компіляції та відеомонтажу.
  • M1 Pro випереджає Core 7 150U у швидкості стиснення файлів (1230 MB/s проти 998.6 MB/s) та компіляції Clang (82.4 Klines/s проти 56 Klines/s), що важливо для розробників.
  • Інтегрована графіка M1 Pro оцінюється вище (34 бали проти 29), хоча обидва не призначені для серйозних ігор — для ігор краще дискретна відеокарта.
  • Core 7 150U новіший (2024 рік) і має вищу одноядерну продуктивність за Passmark (3648 проти 3804 у M1 Pro), але M1 Pro лідирує в багатоядерному Passmark (21864 проти 16061).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1890 1529
Cinebench R23 (багатоядерний) 9581 12108

GeekBench v6

File compression 998.6 MB/sec 1230 MB/sec
Clang compilation 56 Klines/sec 82.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 218.2 pages/sec 249.1 pages/sec
PDF Renderer 235.1 Mpixels/sec 271.3 Mpixels/sec
Text processing 229.3 pages/sec 246.4 pages/sec
Background blur 39.4 images/sec 36.9 images/sec
Photo processing 90.6 images/sec 102.5 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 10.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2554 2328
Geekbench 6 (багатоядерний) 8986 10305

PassMark

Integer math 56.4 GOps/sec 46.1 GOps/sec
Floating point math 37.9 GOps/sec 64.4 GOps/sec
Find prime numbers 61M Primes/sec 274M Primes/sec
Random string sorting 19.8M Strings/sec 32.7M Strings/sec
Data encryption 11 GBytes/sec 12.2 GBytes/sec
Data compression 173 MBytes/sec 274.1 MBytes/sec
Physics 1081 Frames/sec 2683 Frames/sec
Extended instructions 9.6B Matrices/sec 11.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3648 3804
Passmark CPU (багатоядерний) 16061 21864

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 9 січня 2024 18 жовтня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M1
Номер моделі 150U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Apple M1 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 8
Частота 1,8 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц Немає даних
Ядер 8 2
Потоковий 8 2
Частота 1,2 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 10
Кількість потоків 12 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 18x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 30 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 33,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Apple M1 Pro GPU (16-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 768 2048
TMUs 48 128
ROPs 24 64
Обчислювальні блоки 96 256
TGP 15 Вт 30 Вт
IGPU FLOPS 2 терафлопси 5,3 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 204,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core 7 150U Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core 7 150U чи Apple M1 Pro?

Обидва не призначені для важких ігор через слабку інтегровану графіку. Core 7 150U має трохи вищу одноядерну продуктивність, що може дати невелику перевагу в старих або менш вимогливих іграх, але для сучасних AAA-проектів потрібна дискретна відеокарта.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали максимальну оцінку 100 балів за енергоефективність, тому вони приблизно однаково економні. Однак M1 Pro побудований на ARM-архітектурі, що традиційно забезпечує кращу автономність у MacBook.

Чи варто купувати Intel Core 7 150U у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен сучасний процесор для офісних завдань, вебсерфінгу та легкої творчої роботи. Він має високу одноядерну продуктивність і свіжу архітектуру, але поступається M1 Pro в багатопотокових завданнях.

Apple M1 Pro застарів у 2024 році?

Ні, M1 Pro залишається потужним чипом для професійних завдань, таких як відеомонтаж, програмування та 3D-моделювання. Його багатопотокова продуктивність досі перевершує багато нових процесорів Intel у цьому класі.

Який процесор краще для роботи з відео та фото?

Apple M1 Pro краще підходить для відеомонтажу та рендерингу завдяки вищій багатопотоковій продуктивності. Core 7 150U швидше обробляє фото (90.6 images/s проти 102.5 у M1 Pro) і тексти, але для важких проектів M1 Pro буде ефективнішим.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.