Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core 7 150U vs Apple M2

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core 7 150U та Apple M2 — це два сучасні процесори, які представляють різні архітектурні підходи. Перший створений для ноутбуків на Windows із акцентом на однопотокову продуктивність, другий — флагманський чип Apple для MacBook Air і Pro. Обидва мають однаковий загальний рейтинг 55, але їхні сильні сторони суттєво відрізняються. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові бенчмарки, енергоефективність та реальну продуктивність, щоб допомогти вам обрати найкращий варіант.

Короткий висновок. Обидва процесори демонструють високу енергоефективність (100 балів), але Intel Core 7 150U випереджає Apple M2 в однопотокових тестах Cinebench R23 (1890 проти 1581) та Passmark (3648 проти 3901 — тут M2 трохи кращий). Водночас Apple M2 перемагає в багатопотокових завданнях Geekbench 6 (10122 проти 8986) та компіляції Clang (80.4 Klines/sec проти 56). Якщо вам потрібна максимальна швидкість у повсякденних додатках і сумісність із Windows — обирайте Intel. Для роботи з відео, фото та енергоефективності в екосистемі Apple краще підійде M2.

Основні відмінності

  • Intel Core 7 150U має вищий одноядерний результат Cinebench R23 (1890 проти 1581), що дає перевагу в іграх та програмах, чутливих до частоти одного ядра.
  • Apple M2 лідирує в багатоядерному Geekbench 6 (10122 проти 8986) та компіляції Clang (80.4 Klines/sec проти 56), що робить його кращим для відеомонтажу та програмування.
  • У тесті File compression M2 значно швидший (1130 MB/sec проти 998.6 MB/sec), що пришвидшує роботу з архівами.
  • Intel Core 7 150U демонструє вищу продуктивність у Ray tracing (12.9 Mpixels/sec проти 10.5), що може бути корисним для 3D-рендерингу.
  • Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), але M2 традиційно споживає менше енергії в реальних сценаріях завдяки ARM-архітектурі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1890 1581
Cinebench R23 (багатоядерний) 9581 8667

GeekBench v6

File compression 998.6 MB/sec 1130 MB/sec
Clang compilation 56 Klines/sec 80.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 218.2 pages/sec 235.3 pages/sec
PDF Renderer 235.1 Mpixels/sec 266.1 Mpixels/sec
Text processing 229.3 pages/sec 257.4 pages/sec
Background blur 39.4 images/sec 42.1 images/sec
Photo processing 90.6 images/sec 107 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 10.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2554 2589
Geekbench 6 (багатоядерний) 8986 10122

PassMark

Integer math 56.4 GOps/sec 37 GOps/sec
Floating point math 37.9 GOps/sec 37.9 GOps/sec
Find prime numbers 61M Primes/sec 175M Primes/sec
Random string sorting 19.8M Strings/sec 23.9M Strings/sec
Data encryption 11 GBytes/sec 9.5 GBytes/sec
Data compression 173 MBytes/sec 187.3 MBytes/sec
Physics 1081 Frames/sec 1684 Frames/sec
Extended instructions 9.6B Matrices/sec 7.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3648 3901
Passmark CPU (багатоядерний) 16061 15547

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 9 січня 2024 6 червня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M2
Номер моделі 150U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Apple M2 GPU

Процесор

Ядер 2 4
Потоковий 4 4
Частота 1,8 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,2 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 12 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 18x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 18 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 20 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Apple M2 GPU
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 768 1024
TMUs 48 64
ROPs 24 32
Обчислювальні блоки 96 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2 терафлопси 2,86 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 102,4 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core 7 150U Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core 7 150U чи Apple M2?

Intel Core 7 150U має вищу однопотокову продуктивність (1890 проти 1581 у Cinebench R23), що важливо для більшості ігор. Однак Apple M2 має кращу інтегровану графіку (31 бал проти 29), що може дати перевагу в оптимізованих для Mac іграх.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Apple M2 на ARM-архітектурі зазвичай споживає менше енергії в реальних умовах, особливо при виконанні легких завдань.

Чи варто вибирати Intel Core 7 150U для роботи з відео?

Для відеомонтажу Apple M2 кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (10122 проти 8986 у Geekbench 6) та швидшій обробці фото (107 images/sec проти 90.6).

Який процесор швидше компілює код?

Apple M2 значно швидший у компіляції Clang (80.4 Klines/sec проти 56), що робить його кращим вибором для розробників програмного забезпечення.

Чи підходить Intel Core 7 150U для ноутбуків?

Так, Intel Core 7 150U створений для ультрабуків на Windows, забезпечуючи баланс продуктивності та енергоефективності. Він ідеальний для офісних завдань, веб-серфінгу та легких ігор.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.