Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core 7 150U vs Intel Core i5 10210U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core 7 150U та Intel Core i5 10210U — це два мобільні процесори, які розділяє майже п'ять років технологічного прогресу. Перший вийшов у 2024 році, другий — у 2019-му. Обидва належать до енергоефективної U-серії, але Core 7 150U демонструє значно вищі результати в бенчмарках. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в продуктивності, тестах та сценаріях використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core 7 150U — це сучасний процесор, який значно випереджає Core i5 10210U за всіма показниками. Він пропонує вдвічі вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 2554 проти 1286) і майже втричі кращу багатопотокову (8986 проти 3195). Якщо вам потрібен ноутбук для роботи з важкими додатками, монтажу відео чи сучасних ігор, Core 7 150U буде кращим вибором. Core i5 10210U все ще може впоратися з офісними завданнями, але його архітектура застаріла.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Core 7 150U має майже вдвічі вищий одноядерний результат у Cinebench R23 (1890 проти 880) та втричі вищий багатоядерний (9581 проти 2900).
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але Core 7 150U досягає кращої продуктивності на ват завдяки новішій архітектурі.
  • Інтегрована графіка: Core 7 150U набирає 29 балів проти 17 у i5 10210U, що забезпечує кращу роботу з графікою та відео.
  • Багатопотоковість: У тесті Geekbench 6 багатоядерний результат Core 7 150U (8986) майже втричі вищий, ніж у i5 10210U (3195).
  • Обробка даних: Core 7 150U стискає файли зі швидкістю 998.6 MB/s проти 275.3 MB/s у конкурента, що вказує на значно вищу швидкість роботи з архівами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1890 880
Cinebench R23 (багатоядерний) 9581 2900

GeekBench v6

File compression 998.6 MB/sec 275.3 MB/sec
Clang compilation 56 Klines/sec 14.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 218.2 pages/sec 79.7 pages/sec
PDF Renderer 235.1 Mpixels/sec 100.4 Mpixels/sec
Text processing 229.3 pages/sec 118.3 pages/sec
Background blur 39.4 images/sec 17.9 images/sec
Photo processing 90.6 images/sec 34.6 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 4.44 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2554 1286
Geekbench 6 (багатоядерний) 8986 3195

PassMark

Integer math 56.4 GOps/sec 23 GOps/sec
Floating point math 37.9 GOps/sec 13.9 GOps/sec
Find prime numbers 61M Primes/sec 18M Primes/sec
Random string sorting 19.8M Strings/sec 10.9M Strings/sec
Data encryption 11 GBytes/sec 2.1 GBytes/sec
Data compression 173 MBytes/sec 81.6 MBytes/sec
Physics 1081 Frames/sec 414 Frames/sec
Extended instructions 9.6B Matrices/sec 5.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3648 2162
Passmark CPU (багатоядерний) 16061 6191

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 9 січня 2024 21 серпня 2019
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Comet Lake
Номер моделі 150U i5-10210U
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) UHD Graphics 620

Процесор

Ядер 2 4
Потоковий 4 8
Частота 1,8 ГГц 1.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4,2 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 4
Кількість потоків 12 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 18x 16x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 15 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 BGA-1528
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Intel UHD Graphics 620
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 768 192
TMUs 48 24
ROPs 24 3
Обчислювальні блоки 96 24
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2 терафлопси 0,42 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR4-2666
- LPDDR3-2133
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 41,66 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core 7 150U Сайт Intel Core i5 10210U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 16
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Core 7 150U чи Core i5 10210U?

Core 7 150U кращий завдяки вищій однопотоковій продуктивності та інтегрованій графіці. Він забезпечує більш плавний геймплей у сучасних іграх, хоча для AAA-проєктів все одно знадобиться дискретна відеокарта.

Чи варто купувати ноутбук з Core i5 10210U у 2024 році?

Тільки якщо бюджет дуже обмежений і завдання обмежуються веб-серфінгом, офісними програмами та переглядом відео. Для більш вимогливих завдань краще обрати Core 7 150U.

Наскільки Core 7 150U швидший у відеомонтажі?

Завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (9581 проти 2900 у Cinebench R23) Core 7 150U рендерить відео приблизно в 3 рази швидше, що значно скорочує час експорту.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Core 7 150U пропонує набагато вищу продуктивність при тому ж енергоспоживанні, що робить його ефективнішим.

Чи підтримують ці процесори сучасні стандарти пам'яті?

Core 7 150U підтримує новіші стандарти DDR5 і LPDDR5, тоді як Core i5 10210U обмежений DDR4. Це впливає на швидкість роботи системи та пропускну здатність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.