Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core 7 150U vs Intel Processor N100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core 7 150U і Intel Processor N100 — два представники сімейства Intel, які суттєво відрізняються за призначенням. Core 7 150U (2024 рік) орієнтований на продуктивні ультрабуки, тоді як N100 (2023 рік) — це енергоефективний чип для бюджетних ноутбуків та міні-ПК. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні бенчмарки, швидкість роботи в додатках та інтегровану графіку, щоб визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Intel Core 7 150U значно випереджає Intel Processor N100 за всіма показниками продуктивності: одноядерний Cinebench R23 майже вдвічі вищий (1890 проти 930), а багатоядерний — у 3,2 рази (9581 проти 2949). У Geekbench 6 різниця ще більша: 2554 проти 1216 (одноядерний) та 8986 проти 2595 (багатоядерний). Core 7 150U також швидше працює з файлами, веб-браузингом та обробкою зображень. Якщо вам потрібна потужність для роботи, творчості чи ігор — обирайте Core 7 150U. Intel N100 виправданий лише для дуже бюджетних систем з мінімальними вимогами.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Core 7 150U набирає 9581 бал у Cinebench R23, тоді як N100 — лише 2949, що вказує на 3-кратну перевагу в складних обчисленнях.
  • Однопотокова швидкість: у Geekbench 6 Core 7 150U отримує 2554 бали проти 1216 у N100, що забезпечує помітно швидший відгук у повсякденних завданнях.
  • Робота з файлами: Core 7 150U стискає файли зі швидкістю 998.6 MB/s, тоді як N100 — лише 227.3 MB/s, що критично для архівування.
  • Інтегрована графіка: Core 7 150U показує 39.4 images/sec у розмитті фону проти 11.6 images/sec у N100, що робить його придатнішим для легкого редагування фото.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг 100 балів, тому N100 не виграє в автономності, але програє в продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1890 930
Cinebench R23 (багатоядерний) 9581 2949

GeekBench v6

File compression 998.6 MB/sec 227.3 MB/sec
Clang compilation 56 Klines/sec 12.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 218.2 pages/sec 65.5 pages/sec
PDF Renderer 235.1 Mpixels/sec 86.6 Mpixels/sec
Text processing 229.3 pages/sec 144.1 pages/sec
Background blur 39.4 images/sec 11.6 images/sec
Photo processing 90.6 images/sec 22.6 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 3.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2554 1216
Geekbench 6 (багатоядерний) 8986 2595

PassMark

Integer math 56.4 GOps/sec 16.4 GOps/sec
Floating point math 37.9 GOps/sec 11 GOps/sec
Find prime numbers 61M Primes/sec 22M Primes/sec
Random string sorting 19.8M Strings/sec 7.5M Strings/sec
Data encryption 11 GBytes/sec 4.2 GBytes/sec
Data compression 173 MBytes/sec 59.4 MBytes/sec
Physics 1081 Frames/sec 405 Frames/sec
Extended instructions 9.6B Matrices/sec 3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3648 1943
Passmark CPU (багатоядерний) 16061 5504

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 9 січня 2024 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Alder Lake
Номер моделі 150U N100
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) UHD Graphics (24EU)

Процесор

Ядер 2 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,2 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 4
Кількість потоків 12 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 18x 34x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 2 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 6 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 BGA-1264
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Intel UHD Graphics (24EU)
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1300 МГц 750 МГц
Шейдерні блоки 768 192
TMUs 48 12
ROPs 24 6
Обчислювальні блоки 96 24
TGP 15 Вт 6-10 Вт
IGPU FLOPS 2 терафлопси 0,29 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
Макс. розмір 96 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 1
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core 7 150U Сайт Intel Processor N100
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 9

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core 7 150U чи Intel Processor N100?

Intel Core 7 150U значно потужніший: його інтегрована графіка обробляє 39.4 зображень/с проти 11.6 у N100. Для сучасних ігор на низьких налаштуваннях Core 7 150U підходить краще, але N100 підійде лише для дуже старих або казуальних ігор.

Який процесор вигідніший за співвідношенням ціна/продуктивність?

Intel Core 7 150U пропонує набагато вищу продуктивність за всіма бенчмарками (наприклад, Cinebench R23 багатоядерний 9581 проти 2949). Якщо ваш бюджет дозволяє, Core 7 150U дасть більше можливостей за гроші.

Чи підходить Intel Processor N100 для офісних завдань?

Так, для базових офісних програм (Word, Excel, браузер) N100 достатньо. Його одноядерна продуктивність (Geekbench 6: 1216) забезпечує плавну роботу, але для багатозадачності краще обрати Core 7 150U.

Який процесор енергоефективніший: Core 7 150U чи N100?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100 балів. Core 7 150U досягає цього завдяки новішій архітектурі, але N100 споживає менше енергії в абсолютних значеннях через нижчу продуктивність.

Який процесор випущений раніше і чи варто купувати старіший?

Intel Processor N100 вийшов у січні 2023 року, а Core 7 150U — у січні 2024. Купувати N100 варто лише для дуже бюджетних систем, де продуктивність не важлива, інакше Core 7 150U буде сучаснішим і швидшим.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.