Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1005G1 vs AMD Ryzen 7 2700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1005G1 та AMD Ryzen 7 2700X — два процесори з різними архітектурами та призначенням. Перший — це енергоефективний чип для ультрабуків із вбудованою графікою, випущений у 2019 році. Другий — потужний 8-ядерний CPU для настільних ПК, орієнтований на багатозадачність та ігри. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 2700X значно перевершує Intel Core i3 1005G1 у багатопотокових завданнях завдяки 8 ядрам і 16 потокам, що підтверджується результатами Cinebench R23 (10140 проти 2460) та Geekbench 6 (6487 проти 2662). Він також швидше обробляє файли, компілює код і рендерить. Однак i3 1005G1 виграє в енергоефективності та має інтегровану графіку, що робить його ідеальним для компактних ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для роботи або ігор на стаціонарному ПК — обирайте Ryzen 7 2700X. Для повсякденних завдань на тонкому лептопі достатньо i3 1005G1.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 2700X має 8 ядер і 16 потоків, тоді як Intel Core i3 1005G1 — лише 2 ядра та 4 потоки, що дає Ryzen величезну перевагу в багатозадачності.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 Ryzen 7 2700X набирає 10140 балів проти 2460 у i3 1005G1 — різниця більш ніж у 4 рази.
  • Ryzen 7 2700X демонструє значно вищу швидкість стиснення файлів (537.6 MB/s проти 173.3 MB/s) та компіляції коду (58.6 Klines/s проти 14.5 Klines/s).
  • Intel Core i3 1005G1 випущений у 2019 році, тоді як Ryzen 7 2700X — у 2018, але i3 орієнтований на мобільні пристрої з низьким енергоспоживанням.
  • Загальний рейтинг продуктивності Ryzen 7 2700X (45 балів) вищий, ніж у i3 1005G1 (41 бал), хоча обидва мають однакову оцінку однопотокової продуктивності (39).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1101 1102
Cinebench R23 (багатоядерний) 2460 10140

GeekBench v6

File compression 173.3 MB/sec 537.6 MB/sec
Clang compilation 14.5 Klines/sec 58.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 56.4 pages/sec 135.8 pages/sec
PDF Renderer 82.5 Mpixels/sec 215.7 Mpixels/sec
Text processing 118.8 pages/sec 114.3 pages/sec
Background blur 13 images/sec 29.3 images/sec
Photo processing 31.5 images/sec 50.2 images/sec
Ray tracing 3.52 Mpixels/sec 14 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1333 1269
Geekbench 6 (багатоядерний) 2662 6487

PassMark

Integer math 14.9 GOps/sec 63.6 GOps/sec
Floating point math 9 GOps/sec 32.6 GOps/sec
Find prime numbers 15M Primes/sec 41M Primes/sec
Random string sorting 6.5M Strings/sec 30.7M Strings/sec
Data encryption 2.8 GBytes/sec 17.1 GBytes/sec
Data compression 54.1 MBytes/sec 266.2 MBytes/sec
Physics 341 Frames/sec 798 Frames/sec
Extended instructions 3.9B Matrices/sec 10.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2187 2421
Passmark CPU (багатоядерний) 4912 17518

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 серпня 2019 19 квітня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Ice Lake Немає даних
Номер моделі i3-1005G1 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics G1 Немає

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 16
Частота 1,2 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц 4,3 ГГц
Кількість ядер 2 8
Кількість потоків 4 16
Множник 12x 37x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Частота шини Немає даних 100 МГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 105 Вт
Сокет BGA-1526 AM4
Критична температура 100°C 85°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics G1 Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 900 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 32 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4-3733
- DDR4-2933
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1005G1 Сайт AMD Ryzen 7 2700X
Версія PCI Express 3.0 3.0
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2, AVX-512 Немає даних
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i3 1005G1 чи AMD Ryzen 7 2700X?

AMD Ryzen 7 2700X значно потужніший завдяки 8 ядрам і вищій багатопотоковій продуктивності. Він забезпечує кращий FPS у сучасних іграх, особливо в поєднанні з дискретною відеокартою. Intel Core i3 1005G1 підходить лише для легких ігор або старих проєктів.

Чи варто купувати Intel Core i3 1005G1 у 2024 році?

Для базових завдань (браузинг, офіс, відео) він все ще актуальний завдяки низькому енергоспоживанню та інтегрованій графіці. Однак для ресурсомістких програм або ігор краще розглянути сучасніші моделі.

Який процесор енергоефективніший: i3 1005G1 чи Ryzen 7 2700X?

Intel Core i3 1005G1 набагато енергоефективніший, оскільки це мобільний чип із TDP 15 Вт. Ryzen 7 2700X споживає до 105 Вт, що робить його менш придатним для ноутбуків і вимагає потужнішого охолодження.

Чи можна порівнювати мобільний i3 1005G1 і настільний Ryzen 7 2700X?

Так, але це процесори різних класів: i3 1005G1 створений для ультрабуків, а Ryzen 7 2700X — для потужних ПК. Порівняння показує, наскільки Ryzen перевершує в багатопотокових завданнях, хоча i3 виграє в мобільності.

Який процесор краще для відеомонтажу та рендерингу?

AMD Ryzen 7 2700X значно кращий завдяки вищій багатоядерній продуктивності. У тесті Ray Tracing він показує 14 Mpixels/s проти 3.52 у i3 1005G1, що пришвидшує рендеринг у 4 рази.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.