Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1005G1 vs AMD Ryzen 7 4700U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1005G1 та AMD Ryzen 7 4700U — це два мобільні процесори, орієнтовані на тонкі та легкі ноутбуки. Перший вийшов у 2019 році та належить до початкового рівня, тоді як другий, представлений на початку 2020 року, позиціонується як рішення середнього та вищого класу. Незважаючи на однаковий рівень енергоефективності, вони суттєво відрізняються за архітектурою, кількістю ядер та реальною продуктивністю. Розглянемо ключові відмінності, щоб зрозуміти, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 4700U значно випереджає Intel Core i3 1005G1 у багатопотокових завданнях завдяки 8 ядрам та 8 потокам проти 2 ядер і 4 потоків у конкурента. У бенчмарках, як-от Cinebench R23 багатоядерний, Ryzen 7 4700U набирає 7378 балів проти 2460, що робить його втричі потужнішим для рендерингу, компіляції та роботи з архівами. Водночас в одноядерній продуктивності різниця менша (1220 проти 1101), але Ryzen все одно швидший. Якщо вам потрібен процесор для офісних завдань та веб-серфінгу, i3 1005G1 буде достатньо, але для більш серйозної роботи вибір очевидний — Ryzen 7 4700U.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Intel Core i3 1005G1 має 2 ядра та 4 потоки, тоді як AMD Ryzen 7 4700U пропонує 8 ядер і 8 потоків, що дає йому величезну перевагу в багатозадачності.
  • Багатопотокова продуктивність: У Cinebench R23 багатоядерний тест Ryzen 7 4700U набирає 7378 балів, що майже втричі більше за 2460 балів у i3 1005G1.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 4700U отримав вищий бал за інтегровану графіку (22 проти 18), що підтверджується кращою швидкістю обробки зображень та трасування променів.
  • Одноядерна продуктивність: У Geekbench 6 одноядерний тест Ryzen 7 4700U показує 1488 балів проти 1333 у i3 1005G1 — перевага близько 12%.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал за енергоефективність (100), тому вони однаково добре підходять для тонких ноутбуків із тривалим часом автономної роботи.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1101 1220
Cinebench R23 (багатоядерний) 2460 7378

GeekBench v6

File compression 173.3 MB/sec 541.3 MB/sec
Clang compilation 14.5 Klines/sec 41.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 56.4 pages/sec 109.5 pages/sec
PDF Renderer 82.5 Mpixels/sec 136.9 Mpixels/sec
Text processing 118.8 pages/sec 130.3 pages/sec
Background blur 13 images/sec 26.4 images/sec
Photo processing 31.5 images/sec 43.1 images/sec
Ray tracing 3.52 Mpixels/sec 8.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1333 1488
Geekbench 6 (багатоядерний) 2662 5475

PassMark

Integer math 14.9 GOps/sec 42.2 GOps/sec
Floating point math 9 GOps/sec 28.6 GOps/sec
Find prime numbers 15M Primes/sec 38M Primes/sec
Random string sorting 6.5M Strings/sec 18.4M Strings/sec
Data encryption 2.8 GBytes/sec 8.6 GBytes/sec
Data compression 54.1 MBytes/sec 156.3 MBytes/sec
Physics 341 Frames/sec 603 Frames/sec
Extended instructions 3.9B Matrices/sec 13.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2187 2522
Passmark CPU (багатоядерний) 4912 13371

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 серпня 2019 6 січня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Ice Lake Zen 2 (Renoir)
Номер моделі i3-1005G1 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics G1 Radeon Vega 7

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 8
Частота 1,2 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц 4.1 ГГц
Кількість ядер 2 8
Кількість потоків 4 8
Множник 12x 20x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 32 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 10-25 Вт
Сокет BGA-1526 FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics G1 Radeon Vega 7
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 900 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 256 448
TMUs 16 28
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 32 7
TGP 15 Вт 10-45 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 1,43 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4-3733
- DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 68,27 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1005G1 Сайт AMD Ryzen 7 4700U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2, AVX-512 Немає даних
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор — Intel Core i3 1005G1 чи AMD Ryzen 7 4700U?

AMD Ryzen 7 4700U має потужнішу інтегровану графіку та вищу продуктивність у цілому, тому він краще впорається з іграми, хоча для сучасних AAA-проєктів обидва процесори потребуватимуть дискретної відеокарти.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i3 1005G1 у 2025 році?

Для базових офісних завдань, перегляду відео та роботи в браузері цього процесора ще достатньо, але для більш вимогливих програм краще обрати модель з Ryzen 7 4700U або новішим процесором.

Який процесор швидше працює з архівами та компіляцією?

AMD Ryzen 7 4700U значно швидший: швидкість стиснення файлів у нього 541.3 MB/s проти 173.3 MB/s, а компіляція Clang — 41.2 Klines/s проти 14.5 Klines/s.

Чи однакова енергоефективність у цих процесорів?

Так, обидва процесори отримали максимальний бал за енергоефективність, тому вони споживають приблизно однакову кількість енергії та підходять для ультрабуків.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

AMD Ryzen 7 4700U завдяки 8 ядрам значно швидше обробляє відео, рендеринг та фото, тому для відеомонтажу він є кращим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.