Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1005G1 vs AMD Ryzen 9 5950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1005G1 та AMD Ryzen 9 5950X — це процесори з абсолютно різних світів. Перший — енергоефективний чип для ультрабуків, випущений у 2019 році, тоді як другий — флагманський 16-ядерний монстр для настільних ПК, представлений у 2020 році. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 5950X значно перевершує Intel Core i3 1005G1 за всіма показниками продуктивності, особливо в багатопотокових завданнях: різниця в Cinebench R23 (багатоядерний) сягає понад 10 разів. Однак Core i3 1005G1 виграє в енергоефективності та інтегрованій графіці, що робить його ідеальним для компактних ноутбуків із тривалим часом автономної роботи. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для рендерингу чи ігор, обирайте Ryzen 9. Для повсякденних завдань і мобільності підійде Core i3.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 5950X набирає 26017 балів у Cinebench R23 (багатоядерний), тоді як Core i3 1005G1 — лише 2460, що робить AMD у 10,5 разів потужнішим.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 9 5950X також лідирує з результатом 1614 у Cinebench R23 (одноядерний) проти 1101 у Core i3, що дає приріст близько 46%.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Core i3 споживає значно менше енергії, що робить його кращим для мобільних пристроїв.
  • Інтегрована графіка: Core i3 1005G1 отримує 18 балів за інтегровану графіку, тоді як Ryzen 9 5950X — 57 балів, що вказує на кращу вбудовану графіку в AMD, хоча для ігор обидва потребують дискретної відеокарти.
  • Сфера застосування: Core i3 1005G1 призначений для тонких ноутбуків і базових завдань, тоді як Ryzen 9 5950X — для потужних настільних ПК для професійної роботи та ігор.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1101 1614
Cinebench R23 (багатоядерний) 2460 26017

GeekBench v6

File compression 173.3 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 14.5 Klines/sec 147.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 56.4 pages/sec 224.5 pages/sec
PDF Renderer 82.5 Mpixels/sec 372.1 Mpixels/sec
Text processing 118.8 pages/sec 222.5 pages/sec
Background blur 13 images/sec 28.4 images/sec
Photo processing 31.5 images/sec 85 images/sec
Ray tracing 3.52 Mpixels/sec 38.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1333 2276
Geekbench 6 (багатоядерний) 2662 12728

PassMark

Integer math 14.9 GOps/sec 187.6 GOps/sec
Floating point math 9 GOps/sec 100.2 GOps/sec
Find prime numbers 15M Primes/sec 233M Primes/sec
Random string sorting 6.5M Strings/sec 65.5M Strings/sec
Data encryption 2.8 GBytes/sec 39.8 GBytes/sec
Data compression 54.1 MBytes/sec 626.1 MBytes/sec
Physics 341 Frames/sec 1898 Frames/sec
Extended instructions 3.9B Matrices/sec 40.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2187 3468
Passmark CPU (багатоядерний) 4912 45602

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 серпня 2019 8 жовтня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Ice Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i3-1005G1 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics G1 Немає

Процесор

Ядер 2 16
Потоковий 4 32
Частота 1,2 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 2 16
Кількість потоків 4 32
Множник 12x 34x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Частота шини Немає даних 100 МГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 105 Вт
Сокет BGA-1526 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,15 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics G1 Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 900 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 32 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4-3733
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1005G1 Сайт AMD Ryzen 9 5950X
Версія PCI Express 3.0 4.0
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2, AVX-512 Немає даних
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i3 1005G1 чи AMD Ryzen 9 5950X?

AMD Ryzen 9 5950X значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій та багатопотоковій продуктивності. Core i3 1005G1 підійде лише для дуже простих ігор або старих проєктів.

Чи варто купувати Intel Core i3 1005G1 у 2025 році?

Так, якщо вам потрібен бюджетний ноутбук для роботи з документами, веб-серфінгу та перегляду відео. Для більш вимогливих завдань краще розглянути сучасніші моделі.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають високий показник енергоефективності (100 балів), але Intel Core i3 1005G1 споживає набагато менше енергії (15 Вт TDP проти 105 Вт у Ryzen 9), що робить його ідеальним для мобільних пристроїв.

Чи підходить AMD Ryzen 9 5950X для відеомонтажу?

Так, це відмінний вибір для відеомонтажу та рендерингу завдяки 16 ядрам і високій багатопотоковій продуктивності (26017 балів у Cinebench R23).

Який процесор краще для роботи з архівами?

AMD Ryzen 9 5950X значно швидший: швидкість стиснення файлів становить 1120 MB/с проти 173.3 MB/с у Core i3, що робить його кращим для роботи з великими архівами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.