Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1005G1 vs AMD Ryzen 9 7900X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1005G1 та AMD Ryzen 9 7900X — це процесори з різних світів. Перший — енергоефективний чип для ультрабуків 2019 року з низьким TDP, другий — потужний 12-ядерний флагман AMD для настільних ПК 2022 року. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам зрозуміти, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900X значно перевершує Intel Core i3 1005G1 за всіма показниками продуктивності: у багатоядерному Cinebench R23 він швидший майже в 12 разів, а в однопотокових завданнях — удвічі. Core i3 1005G1 виграє лише в енергоефективності завдяки низькому енергоспоживанню, що робить його ідеальним для простих офісних завдань та мобільних пристроїв. Якщо вам потрібна максимальна потужність для ігор, рендерингу або роботи з відео — вибір очевидний на користь Ryzen 9 7900X.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 9 7900X набирає 29300 балів у Cinebench R23, тоді як Core i3 1005G1 — лише 2460 балів. Різниця майже 12-кратна.
  • Однопотокова швидкість: у Geekbench 6 одноядерний тест Ryzen 9 7900X (2873) майже вдвічі випереджає Core i3 1005G1 (1333), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7900X має значно потужнішу вбудовану графіку (Radeon Graphics), що забезпечує вищу продуктивність у базових іграх та відео (65 балів проти 18).
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали максимальний бал 100 за енергоефективність, але Core i3 1005G1 споживає значно менше енергії (15 Вт TDP) у порівнянні з Ryzen 9 7900X (170 Вт TDP).
  • Рік випуску та платформа: Core i3 1005G1 (2019) — мобільний процесор для ноутбуків, Ryzen 9 7900X (2022) — настільний флагман для потужних ПК. Вони належать до різних сегментів і не є прямими конкурентами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1101 2016
Cinebench R23 (багатоядерний) 2460 29300

GeekBench v6

File compression 173.3 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 14.5 Klines/sec 175.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 56.4 pages/sec 360.8 pages/sec
PDF Renderer 82.5 Mpixels/sec 535.6 Mpixels/sec
Text processing 118.8 pages/sec 299.8 pages/sec
Background blur 13 images/sec 52.2 images/sec
Photo processing 31.5 images/sec 121.8 images/sec
Ray tracing 3.52 Mpixels/sec 39.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1333 2873
Geekbench 6 (багатоядерний) 2662 18246

PassMark

Integer math 14.9 GOps/sec 171 GOps/sec
Floating point math 9 GOps/sec 104.8 GOps/sec
Find prime numbers 15M Primes/sec 388M Primes/sec
Random string sorting 6.5M Strings/sec 74.2M Strings/sec
Data encryption 2.8 GBytes/sec 37.6 GBytes/sec
Data compression 54.1 MBytes/sec 637.2 MBytes/sec
Physics 341 Frames/sec 3087 Frames/sec
Extended instructions 3.9B Matrices/sec 48B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2187 4255
Passmark CPU (багатоядерний) 4912 51717

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 серпня 2019 29 вересня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Ice Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i3-1005G1 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics G1 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 2 12
Потоковий 4 24
Частота 1,2 ГГц 4,7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц 5,6 ГГц
Кількість ядер 2 12
Кількість потоків 4 24
Множник 12x 47x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Частота шини Немає даних 100 МГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 170 Вт
Сокет BGA-1526 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,14 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 230 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics G1 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 900 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 256 128
TMUs 16 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 32 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4-3733
- DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1005G1 Сайт AMD Ryzen 9 7900X
Версія PCI Express 3.0 5.0
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2, AVX-512 Немає даних
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen 9 7900X значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності та кращій інтегрованій графіці. Він забезпечить вищий FPS у сучасних іграх, особливо в поєднанні з дискретною відеокартою.

Чи можна порівнювати мобільний i3 1005G1 з настільним Ryzen 9 7900X?

Так, але це порівняння різних класів: i3 1005G1 — енергоефективний чип для ультрабуків, Ryzen 9 7900X — потужний настільний процесор. Вибір залежить від вашого сценарію: мобільність проти максимальної продуктивності.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Intel Core i3 1005G1 споживає всього 15 Вт, що робить його ідеальним для тривалої роботи від батареї. Ryzen 9 7900X вимагає потужного охолодження та блоку живлення.

Який процесор краще підходить для рендерингу та відеомонтажу?

AMD Ryzen 9 7900X набагато швидший у багатоядерних завданнях: у Cinebench R23 він набирає 29300 балів проти 2460 у Core i3 1005G1. Для професійної роботи з відео та 3D-графікою він є кращим вибором.

Чи варто купувати Intel Core i3 1005G1 у 2024 році?

Для базових офісних завдань, веб-серфінгу та перегляду відео він все ще актуальний, особливо в бюджетних ноутбуках. Однак для ігор або важких програм краще розглянути сучасніші моделі.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.