Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1005G1 vs Intel Core i3 12100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1005G1 та Intel Core i3 12100 — це два процесори різних поколінь, які суттєво відрізняються за архітектурою та продуктивністю. Перший вийшов у 2019 році та орієнтований на ультрабуки, другий — настільний чіп 2022 року з помітно вищою обчислювальною потужністю. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i3 12100 значно перевершує i3 1005G1 за більшістю показників: багатоядерна продуктивність у Cinebench R23 вища більш ніж утричі (8061 проти 2460), а одноядерна — на 50% (1673 проти 1101). Він також демонструє кращі результати в Geekbench 6, обробці фото, відео та компіляції. Водночас i3 1005G1 вирізняється вищою енергоефективністю (обидва мають 100 балів у цій категорії, але 1005G1 споживає менше) та інтегрованою графікою, достатньою для базових завдань. Якщо вам потрібна максимальна швидкодія в іграх та робочих додатках, обирайте i3 12100. Для компактного ноутбука з акцентом на автономність — i3 1005G1.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: i3 12100 має в 3,3 рази вищий результат у Cinebench R23 (8061 проти 2460), що робить його значно швидшим у багатозадачності та ресурсоємних завданнях.
  • Одноядерна швидкодія: у Geekbench 6 одноядерний тест i3 12100 набирає 2215 балів проти 1333 у i3 1005G1, що дає перевагу в іграх та повсякденних додатках.
  • Обробка даних: файлова компресія на i3 12100 досягає 631,3 МБ/с, тоді як i3 1005G1 — лише 173,3 МБ/с, що вказує на кращу роботу з архівами та великими файлами.
  • Графіка: i3 12100 отримав вищий бал за інтегровану графіку (27 проти 18), що забезпечує кращу продуктивність у базових іграх та відеоредагуванні.
  • Рік випуску та платформа: i3 1005G1 (2019) призначений для ноутбуків, тоді як i3 12100 (2022) — настільний процесор, що впливає на можливості апгрейду та енергоспоживання.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1101 1673
Cinebench R23 (багатоядерний) 2460 8061

GeekBench v6

File compression 173.3 MB/sec 631.3 MB/sec
Clang compilation 14.5 Klines/sec 46.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 56.4 pages/sec 170.3 pages/sec
PDF Renderer 82.5 Mpixels/sec 201.3 Mpixels/sec
Text processing 118.8 pages/sec 222.5 pages/sec
Background blur 13 images/sec 39.3 images/sec
Photo processing 31.5 images/sec 68.8 images/sec
Ray tracing 3.52 Mpixels/sec 10.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1333 2215
Geekbench 6 (багатоядерний) 2662 7427

PassMark

Integer math 14.9 GOps/sec 40.4 GOps/sec
Floating point math 9 GOps/sec 31.5 GOps/sec
Find prime numbers 15M Primes/sec 55M Primes/sec
Random string sorting 6.5M Strings/sec 15.4M Strings/sec
Data encryption 2.8 GBytes/sec 8 GBytes/sec
Data compression 54.1 MBytes/sec 158.3 MBytes/sec
Physics 341 Frames/sec 874 Frames/sec
Extended instructions 3.9B Matrices/sec 10.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2187 3437
Passmark CPU (багатоядерний) 4912 13598

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 1 серпня 2019 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Ice Lake Alder Lake
Номер моделі i3-1005G1 i3-12100
Інтегрована графіка UHD Graphics G1 UHD Graphics 730

Процесор

Ядер 2 4
Потоковий 4 8
Частота 1,2 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц 4,3 ГГц
Кількість ядер 2 4
Кількість потоків 4 8
Множник 12x 33x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 60 Вт
Сокет BGA-1526 LGA-1700
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 89 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics G1 Intel UHD Graphics 730
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 900 МГц 1400 МГц
Шейдерні блоки 256 192
TMUs 16 48
ROPs 8 24
Обчислювальні блоки 32 24
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 0,54 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4-3733
- DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1005G1 Сайт Intel Core i3 12100
Версія PCI Express 3.0 5.0
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2, AVX-512 Немає даних
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i3 12100 значно потужніший в одноядерних завданнях, що критично для більшості ігор. Його вищі бали в Geekbench 6 та Cinebench R23 забезпечують плавнішу частоту кадрів.

Чи варто купувати Intel Core i3 1005G1 у 2024 році?

Цей процесор залишається актуальним для базових офісних завдань та вебсерфінгу завдяки низькому енергоспоживанню. Однак для сучасних ігор або роботи з відео краще обрати i3 12100.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але i3 1005G1 споживає менше енергії, оскільки створений для ноутбуків. i3 12100 вимагає більше живлення, але пропонує вищу продуктивність.

Чи можна порівнювати ноутбучний і настільний процесори?

Так, порівняння показує, що настільний i3 12100 перевершує мобільний i3 1005G1 за продуктивністю, але останній виграє в компактності та автономності. Вибір залежить від типу пристрою.

Який процесор краще справляється з багатозадачністю?

Intel Core i3 12100 має втричі вищий багатоядерний бал у Cinebench R23, тому він значно краще підходить для одночасної роботи з кількома важкими програмами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.