Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 1005G1 vs Intel Core i5 9400

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 1005G1 та Intel Core i5 9400 – два процесори від Intel, що належать до різних лінійок і призначені для різних завдань. Перший – мобільний чип 10-го покоління (Ice Lake) для ультрабуків, другий – настільний процесор 9-го покоління (Coffee Lake) для стаціонарних ПК. Незважаючи на однаковий рейтинг (41 та 43 бали), вони суттєво відрізняються за багатопотоковою продуктивністю, енергоспоживанням та сценаріями використання. Розглянемо їхні характеристики, результати тестів і допоможемо визначити, який варіант краще підходить для ваших потреб.

Короткий висновок. Intel Core i5 9400 значно потужніший у багатопотокових завданнях (Geekbench 6 багатоядерний: 5314 проти 2662), що робить його кращим вибором для робочих станцій, ігор та відеомонтажу. Водночас Intel Core i3 1005G1 виграє в енергоефективності (TDP 15 Вт проти 65 Вт) і трохи випереджає в однопотоковій продуктивності (Passmark одноядерний: 2187 проти 2436, але Geekbench 6 одноядерний майже однаковий). Якщо вам потрібна мобільність і низьке енергоспоживання – обирайте i3 1005G1. Для максимальної продуктивності в настільному ПК – i5 9400.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: i5 9400 майже вдвічі швидший за i3 1005G1 у Geekbench 6 (5314 проти 2662) та Passmark (9376 проти 4912), що критично для рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: i3 1005G1 споживає значно менше енергії (TDP 15 Вт проти 65 Вт), що робить його ідеальним для ноутбуків із тривалою автономністю.
  • Інтегрована графіка: i5 9400 має трохи вищий показник (20 проти 18), але обидва процесори не призначені для серйозних ігор без дискретної відеокарти.
  • Однопотокова продуктивність: Geekbench 6 одноядерний майже однаковий (1363 у i5 9400 проти 1333 у i3 1005G1), хоча Passmark одноядерний вищий у i5 9400 (2436 проти 2187).
  • Сфера застосування: i3 1005G1 – мобільний чип для ультрабуків, i5 9400 – настільний процесор для ігрових та робочих ПК.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1101 Немає даних
Cinebench R23 (багатоядерний) 2460 Немає даних

GeekBench v6

File compression 173.3 MB/sec 423.9 MB/sec
Clang compilation 14.5 Klines/sec 38.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 56.4 pages/sec 114.6 pages/sec
PDF Renderer 82.5 Mpixels/sec 167 Mpixels/sec
Text processing 118.8 pages/sec 141.1 pages/sec
Background blur 13 images/sec 35.1 images/sec
Photo processing 31.5 images/sec 49.1 images/sec
Ray tracing 3.52 Mpixels/sec 7.01 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1333 1363
Geekbench 6 (багатоядерний) 2662 5314

PassMark

Integer math 14.9 GOps/sec 26.5 GOps/sec
Floating point math 9 GOps/sec 22.8 GOps/sec
Find prime numbers 15M Primes/sec 36M Primes/sec
Random string sorting 6.5M Strings/sec 16.5M Strings/sec
Data encryption 2.8 GBytes/sec 2.8 GBytes/sec
Data compression 54.1 MBytes/sec 132.9 MBytes/sec
Physics 341 Frames/sec 620 Frames/sec
Extended instructions 3.9B Matrices/sec 11.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2187 2436
Passmark CPU (багатоядерний) 4912 9376

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 1 серпня 2019 7 січня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Ice Lake Coffee Lake
Номер моделі i3-1005G1 i5-9400
Інтегрована графіка UHD Graphics G1 UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 2 6
Потоковий 4 6
Частота 1,2 ГГц 2.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц 4.1 ГГц
Кількість ядер 2 6
Кількість потоків 4 6
Множник 12x 29x
Швидкість шини 4 ГТ/с 8 ГТ/с
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) 9 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 65 Вт
Сокет BGA-1526 LGA-1151
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics G1 Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 300 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 900 МГц 1050 МГц
Шейдерні блоки 256 192
TMUs 16 24
ROPs 8 3
Обчислювальні блоки 32 24
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,46 терафлопс 0,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4-3733
- DDR4-2666
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 41.6 ГБ/c

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 1005G1 Сайт Intel Core i5 9400
Версія PCI Express 3.0 3.0
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2, AVX-512 SSE4.1, SSE4.2, AVX-2
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i3 1005G1 чи Intel Core i5 9400?

Intel Core i5 9400 значно кращий для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та можливості встановлення потужної дискретної відеокарти. i3 1005G1 підходить лише для легких ігор.

Чи можна використовувати Intel Core i3 1005G1 для відеомонтажу?

Так, але з обмеженнями. Для простих проектів у 1080p його продуктивності вистачить, однак для 4K або складних ефектів краще обрати i5 9400.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core i3 1005G1 значно енергоефективніший (TDP 15 Вт проти 65 Вт), що забезпечує довшу автономність у ноутбуках.

Чи підходить Intel Core i5 9400 для сучасних ігор?

Так, i5 9400 добре справляється з більшістю сучасних ігор у поєднанні з відеокартою середнього рівня, але для найновіших AAA-проектів може знадобитися потужніший процесор.

Який процесор краще для офісних завдань?

Обидва підходять, але i3 1005G1 вигідніший у ноутбуках завдяки низькому енергоспоживанню, тоді як i5 9400 забезпечує більшу швидкість у багатозадачності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.