Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 10100 vs AMD Ryzen 5 3600XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 10100 та AMD Ryzen 5 3600XT — два популярних процесори для бюджетних і середніх збірок. Перший вийшов у травні 2020 року, другий — у липні того ж року. Обидва отримали високі оцінки за енергоефективність, але суттєво відрізняються за багатопотоковою продуктивністю. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та реальну поведінку в іграх і робочих задачах, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 3600XT значно випереджає Intel Core i3 10100 у багатопотокових завданнях завдяки більшій кількості ядер і потоків. Він показує майже вдвічі вищий результат у Cinebench R23 (багатоядерний) та Passmark CPU (багатоядерний). Водночас Intel Core i3 10100 демонструє гідну однопотокову продуктивність і може бути привабливим для бюджетних ігрових збірок. Однак для роботи з відео, компіляції коду чи інших ресурсомістких завдань Ryzen 5 3600XT є беззаперечним лідером.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 5 3600XT має 6 ядер і 12 потоків, тоді як Intel Core i3 10100 — 4 ядра і 8 потоків, що дає перевагу в багатозадачності.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 Ryzen 5 3600XT набирає 9696 балів проти 5612 у Core i3 10100 — різниця майже 73%.
  • Ryzen 5 3600XT значно швидший у компіляції Clang (60.2 Klines/sec проти 32.3 Klines/sec) та стисканні файлів (738.4 MB/sec проти 304.7 MB/sec).
  • Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності 100, але Ryzen 5 3600XT випереджає в однопотоковій продуктивності (50 проти 42).
  • Core i3 10100 має інтегровану графіку, що дозволяє обійтися без дискретної відеокарти для простих завдань; Ryzen 5 3600XT вимагає окремого GPU.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1141 1321
Cinebench R23 (багатоядерний) 5612 9696

GeekBench v6

File compression 304.7 MB/sec 738.4 MB/sec
Clang compilation 32.3 Klines/sec 60.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 116.4 pages/sec 154.6 pages/sec
PDF Renderer 156.4 Mpixels/sec 211.2 Mpixels/sec
Text processing 110.6 pages/sec 150.2 pages/sec
Background blur 27.3 images/sec 37.2 images/sec
Photo processing 45.5 images/sec 57.4 images/sec
Ray tracing 6.62 Mpixels/sec 13.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1475 1821
Geekbench 6 (багатоядерний) 4669 7613

PassMark

Integer math 28.6 GOps/sec 51.7 GOps/sec
Floating point math 18 GOps/sec 30.2 GOps/sec
Find prime numbers 23M Primes/sec 113M Primes/sec
Random string sorting 16.2M Strings/sec 25.1M Strings/sec
Data encryption 2.9 GBytes/sec 14.7 GBytes/sec
Data compression 128.7 MBytes/sec 231.4 MBytes/sec
Physics 529 Frames/sec 1219 Frames/sec
Extended instructions 8.6B Matrices/sec 14.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2615 2760
Passmark CPU (багатоядерний) 8654 18641

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 7 липня 2020
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 2 (Matisse)
Номер моделі i3-10100 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 3.6 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 4.5 ГГц
Кількість ядер 4 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 36x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 95 Вт
Сокет LGA-1200 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1100 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 10100 Сайт AMD Ryzen 5 3600XT
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i3 10100 чи AMD Ryzen 5 3600XT?

Для ігор обидва процесори підходять, але Ryzen 5 3600XT має вищу однопотокову продуктивність і більше ядер, що дає перевагу в сучасних іграх, особливо у важких сценах.

Чи варто купувати Intel Core i3 10100 у 2024 році?

Так, для бюджетного офісного або ігрового ПК з обмеженим бюджетом Core i3 10100 все ще актуальний. Однак для серйозних робочих завдань краще розглянути Ryzen 5 3600XT.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), тому споживають приблизно однакову кількість енергії під навантаженням. Різниця в продуктивності не впливає на енергоспоживання.

Чи можна використовувати AMD Ryzen 5 3600XT без відеокарти?

Ні, Ryzen 5 3600XT не має вбудованої графіки, тому для роботи комп'ютера обов'язково потрібна дискретна відеокарта. Core i3 10100 має інтегровану графіку.

Який процесор краще для відеомонтажу та рендерингу?

AMD Ryzen 5 3600XT значно краще підходить для відеомонтажу та рендерингу завдяки вдвічі вищій багатопотоковій продуктивності, що підтверджують тести Cinebench R23 та Geekbench 6.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.