Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 10100 vs AMD Ryzen 5 5625U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 10100 та AMD Ryzen 5 5625U — два процесори різних поколінь, які часто порівнюють у бюджетному та середньому сегменті. Перший вийшов у 2020 році для настільних ПК, другий — мобільний чип 2022 року. Незважаючи на різне призначення, обидва здатні впоратися з повсякденними завданнями, але Ryzen 5 5625U пропонує новішу архітектуру та кращу енергоефективність. Розглянемо їхні сильні сторони за допомогою бенчмарків та ключових характеристик.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 5625U випереджає Intel Core i3 10100 за більшістю показників: однопотокова продуктивність вища на 23%, багатопотокова — майже вдвічі (Passmark багатоядерний 14907 проти 8654). Він також швидше обробляє файли, компілює код та працює з текстовими документами. Однак Intel Core i3 10100 залишається гідним вибором для базових офісних завдань та легких ігор завдяки нижчій ціні та сумісності з LGA1200. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у компактному форм-факторі — обирайте Ryzen 5 5625U.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 5 5625U значно швидший у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний 8135 проти 5612 у Intel Core i3 10100.
  • Ryzen 5 5625U має кращу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 одноядерний 1906 проти 1475 у Core i3 10100.
  • Intel Core i3 10100 демонструє вищу швидкість обробки HTML5 (116.4 сторінок/с проти 104.3), що може бути корисним для веб-сценаріїв.
  • AMD Ryzen 5 5625U ефективніше стискає файли (621.4 MB/s проти 304.7 MB/s) та компілює код (48.3 Klines/s проти 32.3 Klines/s).
  • Ryzen 5 5625U вийшов на півтора року пізніше (2022 проти 2020), що забезпечує новішу архітектуру та кращу енергоефективність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1141 1372
Cinebench R23 (багатоядерний) 5612 8135

GeekBench v6

File compression 304.7 MB/sec 621.4 MB/sec
Clang compilation 32.3 Klines/sec 48.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 116.4 pages/sec 104.3 pages/sec
PDF Renderer 156.4 Mpixels/sec 176.9 Mpixels/sec
Text processing 110.6 pages/sec 195.5 pages/sec
Background blur 27.3 images/sec 32.4 images/sec
Photo processing 45.5 images/sec 45.2 images/sec
Ray tracing 6.62 Mpixels/sec 11.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1475 1906
Geekbench 6 (багатоядерний) 4669 6417

PassMark

Integer math 28.6 GOps/sec 56.2 GOps/sec
Floating point math 18 GOps/sec 30.1 GOps/sec
Find prime numbers 23M Primes/sec 46M Primes/sec
Random string sorting 16.2M Strings/sec 18.6M Strings/sec
Data encryption 2.9 GBytes/sec 11.3 GBytes/sec
Data compression 128.7 MBytes/sec 177.9 MBytes/sec
Physics 529 Frames/sec 654 Frames/sec
Extended instructions 8.6B Matrices/sec 11.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2615 2881
Passmark CPU (багатоядерний) 8654 14907

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 4 січня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі i3-10100 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon Vega 7

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 3.6 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 4,3 ГГц
Кількість ядер 4 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 23x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 15 Вт
Сокет LGA-1200 FP6
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 10,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 AMD Radeon Vega 7
Частота GPU 350 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 192 448
TMUs 24 28
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 7
TGP 15 Вт 10-45 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 1,61 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 10100 Сайт AMD Ryzen 5 5625U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen 5 5625U має вищу однопотокову продуктивність (Passmark одноядерний 2881 проти 2615), що важливо для ігор. Однак обидва процесори належать до початкового/середнього рівня і потребують окремої відеокарти для сучасних ігор.

Чи варто вибирати Intel Core i3 10100 у 2024 році?

Так, якщо ви збираєте бюджетний настільний ПК для офісних завдань, перегляду відео та легких ігор. Він сумісний з материнськими платами LGA1200 і коштує дешевше за Ryzen 5 5625U.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але AMD Ryzen 5 5625U — мобільний чип із TDP 15 Вт, тоді як Intel Core i3 10100 споживає 65 Вт. Ryzen значно економніший.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та фото?

AMD Ryzen 5 5625U швидше обробляє PDF (176.9 Mpixels/s проти 156.4) і трасування променів (11.9 Mpixels/s проти 6.62). Для фотообробки продуктивність майже однакова (45.5 vs 45.2 зображень/с).

Чи можна порівнювати настільний і мобільний процесори?

Так, це корисно для розуміння різниці в архітектурі та продуктивності. Ryzen 5 5625U, хоч і мобільний, часто перевершує старший настільний Core i3 10100 завдяки новішому техпроцесу та архітектурі Zen 3.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.