Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 10100 vs AMD Ryzen 5 7640U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 10100 та AMD Ryzen 5 7640U — це процесори різних поколінь і призначення. Перший вийшов у 2020 році для настільних ПК, другий — у 2023 році для мобільних систем. Незважаючи на різницю в архітектурі, обидва забезпечують гідний рівень продуктивності для повсякденних завдань. Давайте розберемося, який з них краще підходить для ваших потреб, спираючись на об'єктивні тести та характеристики.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7640U значно випереджає Intel Core i3 10100 за більшістю показників. У багатоядерних тестах Cinebench R23 він майже вдвічі потужніший, а в Geekbench 6 — більш ніж удвічі. Це пояснюється новішою архітектурою, вищими частотами та ефективнішим енергоспоживанням. Якщо ви обираєте між старим настільним процесором і сучасним мобільним, Ryzen 5 7640U буде кращим вибором для більшості сценаріїв, за винятком збірки бюджетного десктопа.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 5 7640U набирає 11012 балів у Cinebench R23 проти 5612 у Core i3 10100 — майже вдвічі більше.
  • Одноядерна швидкодія: у Geekbench 6 одноядерний тест показує 2338 балів у AMD проти 1475 у Intel, що дає приріст майже 60%.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 7640U отримав оцінку 34 бали проти 21 у Core i3 10100, що робить його кращим для мультимедіа без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва мають максимальний рейтинг 100, але Ryzen 5 7640U виконано за новішим техпроцесом, що забезпечує кращу продуктивність на ват.
  • Покоління та архітектура: Core i3 10100 (2020) базується на Comet Lake, тоді як Ryzen 5 7640U (2023) — на Zen 4, що дає перевагу в усіх обчислювальних завданнях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1141 1635
Cinebench R23 (багатоядерний) 5612 11012

GeekBench v6

File compression 304.7 MB/sec 1190 MB/sec
Clang compilation 32.3 Klines/sec 72.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 116.4 pages/sec 219.7 pages/sec
PDF Renderer 156.4 Mpixels/sec 267.6 Mpixels/sec
Text processing 110.6 pages/sec 242.2 pages/sec
Background blur 27.3 images/sec 46.3 images/sec
Photo processing 45.5 images/sec 94.5 images/sec
Ray tracing 6.62 Mpixels/sec 15.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1475 2338
Geekbench 6 (багатоядерний) 4669 10420

PassMark

Integer math 28.6 GOps/sec 70.7 GOps/sec
Floating point math 18 GOps/sec 41.5 GOps/sec
Find prime numbers 23M Primes/sec 77M Primes/sec
Random string sorting 16.2M Strings/sec 28.4M Strings/sec
Data encryption 2.9 GBytes/sec 15.1 GBytes/sec
Data compression 128.7 MBytes/sec 243.8 MBytes/sec
Physics 529 Frames/sec 1194 Frames/sec
Extended instructions 8.6B Matrices/sec 17.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2615 3524
Passmark CPU (багатоядерний) 8654 21284

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 3 травня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i3-10100 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon 760M

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 3.6 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 4 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 35x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 15-30 Вт
Сокет LGA-1200 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon 760M
Частота GPU 350 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 2600 МГц
Шейдерні блоки 192 512
TMUs 24 32
ROPs 3 16
Обчислювальні блоки 24 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 2,66 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 10100 Сайт AMD Ryzen 5 7640U
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 10100 чи AMD Ryzen 5 7640U?

AMD Ryzen 5 7640U забезпечує вищу одноядерну продуктивність, що критично для ігор. У тестах Geekbench 6 він майже на 60% швидший, тому краще підходить для сучасних ігор, особливо з інтегрованою графікою.

Чи варто купувати Intel Core i3 10100 у 2024 році?

Для бюджетного настільного ПК — так, але лише якщо ціна дуже низька. Для нових збірок краще розглянути сучасніші моделі, оскільки Ryzen 5 7640U значно продуктивніший і енергоефективніший.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та фото?

AMD Ryzen 5 7640U значно виграє завдяки вищій багатоядерній продуктивності. Наприклад, у тесті Photo processing він обробляє 94.5 зображень/с проти 45.5 у Core i3 10100.

Чи можна порівнювати настільний і мобільний процесори?

Так, але варто враховувати, що Ryzen 5 7640U призначений для ноутбуків, а Core i3 10100 — для десктопів. У мобільному сегменті Ryzen 5 7640U буде кращим вибором, а для стаціонарного ПК Core i3 10100 може бути дешевшим.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 5 7640U оснащений сучаснішою графікою RDNA 3, що дає йому 34 бали проти 21 у Intel UHD Graphics 630. Це дозволяє комфортніше працювати з відео та легкими іграми.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.