Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 10100 vs AMD Ryzen 7 3800X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3-10100 та AMD Ryzen 7 3800X – це процесори різних цінових категорій, які вийшли з різницею в кілька місяців. Перший орієнтований на бюджетні збірки, другий – на продуктивні робочі станції та ігрові ПК. Попри те, що обидва CPU мають однаковий рейтинг енергоефективності, їхня багатопотокова продуктивність кардинально відрізняється. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 3800X значно випереджає Intel Core i3-10100 у багатопотокових завданнях: його показник Cinebench R23 (багатоядерний) майже в 2.5 рази вищий (13848 проти 5612). Одноядерна продуктивність також краща у AMD (1346 vs 1141), що важливо для ігор. Однак Intel i3-10100 має нижчий рівень TDP і може бути вигіднішим вибором для офісних ПК або простих домашніх збірок. Якщо ваш бюджет обмежений, i3-10100 – непоганий старт, але для серйозної роботи з відео, 3D-моделюванням або стрімінгу Ryzen 7 3800X буде набагато ефективнішим.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 7 3800X має майже в 2.5 рази вищий результат у Cinebench R23 (багатоядерний) – 13848 проти 5612 у Core i3-10100, що робить його значно кращим для рендерингу та компіляції.
  • Одноядерна продуктивність: AMD випереджає Intel у Geekbench 6 (одноядерний) – 1781 проти 1475, що впливає на швидкість роботи в іграх та повсякденних додатках.
  • Швидкість стиснення файлів: Ryzen 7 3800X демонструє 702 MB/sec проти 304.7 MB/sec у Core i3-10100, що вдвічі швидше для архівації даних.
  • Трасування променів: У тесті Ray tracing AMD набирає 17.6 Mpixels/sec, тоді як Intel – лише 6.62 Mpixels/sec, що свідчить про кращу підготовку до сучасних графічних завдань.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ryzen 7 3800X досягає значно вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання, що робить його ефективнішим у розрахунку на ват.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1141 1346
Cinebench R23 (багатоядерний) 5612 13848

GeekBench v6

File compression 304.7 MB/sec 702 MB/sec
Clang compilation 32.3 Klines/sec 77.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 116.4 pages/sec 162.7 pages/sec
PDF Renderer 156.4 Mpixels/sec 270.6 Mpixels/sec
Text processing 110.6 pages/sec 150.7 pages/sec
Background blur 27.3 images/sec 40.5 images/sec
Photo processing 45.5 images/sec 61.6 images/sec
Ray tracing 6.62 Mpixels/sec 17.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1475 1781
Geekbench 6 (багатоядерний) 4669 8592

PassMark

Integer math 28.6 GOps/sec 67.9 GOps/sec
Floating point math 18 GOps/sec 39.8 GOps/sec
Find prime numbers 23M Primes/sec 105M Primes/sec
Random string sorting 16.2M Strings/sec 33M Strings/sec
Data encryption 2.9 GBytes/sec 19.4 GBytes/sec
Data compression 128.7 MBytes/sec 305.4 MBytes/sec
Physics 529 Frames/sec 1234 Frames/sec
Extended instructions 8.6B Matrices/sec 20.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2615 2717
Passmark CPU (багатоядерний) 8654 23142

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 7 липня 2019
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Немає даних
Номер моделі i3-10100 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Немає

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 3.6 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 4.5 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 39x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 105 Вт
Сокет LGA-1200 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1100 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 10100 Сайт AMD Ryzen 7 3800X
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i3-10100 чи AMD Ryzen 7 3800X?

AMD Ryzen 7 3800X кращий для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності (Geekbench 6: 1781 проти 1475). Однак Core i3-10100 також здатний запускати сучасні ігри, якщо використовувати дискретну відеокарту.

Чи варто переплачувати за Ryzen 7 3800X порівняно з i3-10100?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-моделюванням або компіляцією коду. Ryzen 7 3800X має в 2.5 рази вищу багатопотокову продуктивність, що значно прискорює такі завдання.

Який процесор споживає менше енергії?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Intel Core i3-10100 має нижчий TDP (65 Вт) проти 105 Вт у Ryzen 7 3800X, тому він споживає менше електроенергії в навантаженні.

Чи підійде Intel Core i3-10100 для стрімінгу?

Для стрімінгу в 1080p з програмним кодуванням i3-10100 може бути недостатньо через обмежену кількість ядер. Ryzen 7 3800X з 8 ядрами та 16 потоками впорається значно краще.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 7 3800X має вищий рейтинг інтегрованої графіки (31 проти 21), але обидва процесори потребують дискретної відеокарти для комфортних ігор або роботи з графікою.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.