Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 10100 vs AMD Ryzen 7 4800U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 10100 та AMD Ryzen 7 4800U — це два процесори різних класів, що вийшли у 2020 році. Перший — це чотириядерний десктопний CPU для бюджетних збірок, тоді як другий — восьмиядерний мобільний чип для потужних ультрабуків. Незважаючи на різне призначення, обидва мають вбудовану графіку та претендують на звання енергоефективних рішень. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні бенчмарки, продуктивність в одно- та багатопотокових завданнях, а також у типових сценаріях використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 4800U значно випереджає Intel Core i3 10100 у багатопотокових завданнях завдяки вдвічі більшій кількості ядер. У Cinebench R23 багатоядерний результат Ryzen майже вдвічі вищий (9762 проти 5612), а в Geekbench 6 різниця сягає 32% на користь AMD. Водночас в одноядерних тестах обидва процесори дуже близькі: Ryzen 7 4800U має невелику перевагу (1235 проти 1141 у Cinebench R23). Якщо ваш пріоритет — багатозадачність, рендеринг або компіляція, Ryzen 7 4800U є очевидним вибором. Для базових офісних завдань або ігор на низьких налаштуваннях Core i3 10100 теж буде достатньо, але він програє за загальною продуктивністю.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 4800U має 8 ядер і 16 потоків, тоді як Intel Core i3 10100 — лише 4 ядра та 8 потоків, що дає перевагу AMD у багатопотокових завданнях.
  • У тесті Cinebench R23 (багатоядерний) Ryzen 7 4800U набирає 9762 бали, а Core i3 10100 — 5612, що на 74% більше на користь AMD.
  • Ryzen 7 4800U демонструє вищу продуктивність у компіляції коду: 56 Klines/sec проти 32.3 Klines/sec у Intel.
  • У тесті File compression Ryzen 7 4800U обробляє 401.5 MB/sec, тоді як Core i3 10100 — 304.7 MB/sec, що на 32% швидше.
  • Інтегрована графіка AMD Radeon Graphics (у складі Ryzen 7 4800U) отримує вищий рейтинг (25 проти 21), що робить її більш придатною для легких ігор та відео.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1141 1235
Cinebench R23 (багатоядерний) 5612 9762

GeekBench v6

File compression 304.7 MB/sec 401.5 MB/sec
Clang compilation 32.3 Klines/sec 56 Klines/sec
HTML 5 Browser 116.4 pages/sec 106 pages/sec
PDF Renderer 156.4 Mpixels/sec 182.8 Mpixels/sec
Text processing 110.6 pages/sec 132.9 pages/sec
Background blur 27.3 images/sec 28 images/sec
Photo processing 45.5 images/sec 43.8 images/sec
Ray tracing 6.62 Mpixels/sec 15.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1475 1573
Geekbench 6 (багатоядерний) 4669 6147

PassMark

Integer math 28.6 GOps/sec 61.3 GOps/sec
Floating point math 18 GOps/sec 34 GOps/sec
Find prime numbers 23M Primes/sec 33M Primes/sec
Random string sorting 16.2M Strings/sec 25.1M Strings/sec
Data encryption 2.9 GBytes/sec 13.8 GBytes/sec
Data compression 128.7 MBytes/sec 226.8 MBytes/sec
Physics 529 Frames/sec 730 Frames/sec
Extended instructions 8.6B Matrices/sec 14B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2615 2570
Passmark CPU (багатоядерний) 8654 16689

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 6 січня 2020
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 2 (Renoir)
Номер моделі i3-10100 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon Vega 8

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 3.6 ГГц 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 4,2 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 18x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 32 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 10-25 Вт
Сокет LGA-1200 FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon Vega 8
Частота GPU 350 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1750 МГц
Шейдерні блоки 192 512
TMUs 24 32
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 1,79 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR4-3200
- LPDDR4X-4266
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 68,27 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 10100 Сайт AMD Ryzen 7 4800U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 10100 чи AMD Ryzen 7 4800U?

У більшості ігор продуктивність залежить від одноядерної швидкості, де обидва процесори близькі. Однак Ryzen 7 4800U має потужнішу вбудовану графіку, що дає змогу грати в менш вимогливі ігри без дискретної відеокарти.

Чи варто обирати Intel Core i3 10100 для роботи з відео?

Для простого монтажу 1080p Core i3 10100 підійде, але при рендерингу або роботі з багатошаровими проектами Ryzen 7 4800U буде значно швидшим завдяки вдвічі більшій кількості ядер.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ryzen 7 4800U — мобільний чип із TDP 15 Вт, тоді як Core i3 10100 — десктопний із TDP 65 Вт. У реальних умовах Ryzen споживає менше енергії.

Чи можна порівнювати десктопний і мобільний процесори?

Так, але варто враховувати, що Core i3 10100 призначений для стаціонарних ПК, а Ryzen 7 4800U — для ноутбуків. У багатопотокових завданнях мобільний Ryzen значно випереджає десктопний Intel.

Який процесор краще підходить для багатозадачності?

AMD Ryzen 7 4800U з 8 ядрами та 16 потоками значно краще справляється з одночасним запуском кількох додатків, віртуалізацією та компіляцією, ніж 4-ядерний Intel Core i3 10100.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.