Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 10100 vs AMD Ryzen 9 7845HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Intel Core i3 10100 та AMD Ryzen 9 7845HX – це двобій процесорів різних поколінь і класів. Перший – це доступний 4-ядерний чип для офісних ПК та легких ігор, випущений у 2020 році. Другий – потужний 12-ядерний мобільний процесор 2023 року, призначений для ігрових ноутбуків та робочих станцій. Ми порівняли їх за ключовими бенчмарками, енергоефективністю та продуктивністю в різних завданнях, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7845HX значно випереджає Intel Core i3 10100 за багатопотоковою продуктивністю (майже в 5 разів у Cinebench R23) та однопотоковою (на 60-80% вище в Geekbench 6). Він також має кращу інтегровану графіку та вищу швидкість у задачах кодування, рендерингу та компіляції. Однак Core i3 10100 виграє в енергоефективності (TDP 65W проти 45-75W у Ryzen) і є значно дешевшим. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для ігор або професійної роботи – обирайте Ryzen 9. Для базових офісних завдань і бюджетного ПК достатньо Core i3.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 7845HX має 12 ядер (24 потоки) проти 4 ядер (8 потоків) у Core i3 10100, що дає йому перевагу в 4-5 разів у Cinebench R23 (26647 проти 5612 балів).
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 9 7845HX на 60-80% швидший за Core i3 10100 в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2927 проти 1475), завдяки новішій архітектурі Zen 4.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7845HX оснащений графікою RDNA 2, яка вдвічі продуктивніша за UHD Graphics 630 у Core i3 10100 (58 балів проти 21 за шкалою продуктивності).
  • Енергоефективність: Core i3 10100 має TDP 65W, що робить його більш економним у базових сценаріях, хоча Ryzen 9 7845HX також отримав 100 балів за енергоефективність завдяки ефективнішій архітектурі.
  • Дата виходу та покоління: Core i3 10100 (2020, Comet Lake) застарілий порівняно з Ryzen 9 7845HX (2023, Dragon Range), що впливає на підтримку сучасних інтерфейсів (PCIe 5.0, DDR5) у Ryzen.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1141 1871
Cinebench R23 (багатоядерний) 5612 26647

GeekBench v6

File compression 304.7 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 32.3 Klines/sec 120.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 116.4 pages/sec 312.5 pages/sec
PDF Renderer 156.4 Mpixels/sec 392.8 Mpixels/sec
Text processing 110.6 pages/sec 269.8 pages/sec
Background blur 27.3 images/sec 64.2 images/sec
Photo processing 45.5 images/sec 107.2 images/sec
Ray tracing 6.62 Mpixels/sec 16.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1475 2927
Geekbench 6 (багатоядерний) 4669 15129

PassMark

Integer math 28.6 GOps/sec 158.6 GOps/sec
Floating point math 18 GOps/sec 96.4 GOps/sec
Find prime numbers 23M Primes/sec 330M Primes/sec
Random string sorting 16.2M Strings/sec 62.6M Strings/sec
Data encryption 2.9 GBytes/sec 33.5 GBytes/sec
Data compression 128.7 MBytes/sec 555.6 MBytes/sec
Physics 529 Frames/sec 2325 Frames/sec
Extended instructions 8.6B Matrices/sec 41.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2615 3963
Passmark CPU (багатоядерний) 8654 45644

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 травня 2020 4 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 4 (Dragon Range)
Номер моделі i3-10100 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Radeon 610M

Процесор

Ядер 4 12
Потоковий 8 24
Частота 3.6 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 5,2 ГГц
Кількість ядер 4 12
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 30x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 45-75 Вт
Сокет LGA-1200 FL1
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Radeon 610M
Частота GPU 350 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 24 8
ROPs 3 4
Обчислювальні блоки 24 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 10100 Сайт AMD Ryzen 9 7845HX
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i3 10100 чи AMD Ryzen 9 7845HX?

AMD Ryzen 9 7845HX значно потужніший завдяки 12 ядрам і вищій однопотоковій продуктивності. Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх, особливо в поєднанні з потужною відеокартою. Core i3 10100 підійде лише для легких ігор або бюджетних збірок.

Чи варто переплачувати за AMD Ryzen 9 7845HX порівняно з Intel Core i3 10100?

Так, якщо вам потрібна продуктивність для відеомонтажу, 3D-рендерингу, компіляції коду або ігор на високих налаштуваннях. Для офісних завдань, серфінгу та перегляду відео Core i3 10100 буде достатньо і значно дешевше.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i3 10100 чи AMD Ryzen 9 7845HX?

Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але Core i3 10100 має нижчий TDP (65W проти 45-75W у Ryzen 9). У простих завданнях Core i3 споживає менше, але Ryzen 9 ефективніше використовує енергію для високих навантажень.

Чи підходить Intel Core i3 10100 для сучасних ігор у 2024-2025 роках?

Частково. Core i3 10100 може запускати сучасні ігри на низьких-середніх налаштуваннях, але його 4 ядра можуть стати вузьким місцем у вимогливих проєктах. Для комфортного геймінгу краще обрати Ryzen 9 7845HX або новіший процесор.

Який процесор краще для роботи з архівацією та компіляцією?

AMD Ryzen 9 7845HX значно швидший: швидкість стиснення файлів у 6 разів вища (1810 MB/s проти 304.7 MB/s), а компіляція коду в Clang – майже в 4 рази швидша (120.9 Klines/s проти 32.3 Klines/s). Core i3 10100 підійде лише для простих завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.