Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 10100 vs Apple M1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 10100 та Apple M1 — це два процесори, що представляють різні архітектури та філософії. Intel i3 10100 — це 4-ядерний 8-потоковий чип для настільних ПК, випущений у 2020 році, тоді як Apple M1 — це ARM-процесор із 8 ядрами (4 продуктивних + 4 енергоефективних), який дебютував у MacBook та iMac пізніше того ж року. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні бенчмарки, енергоефективність, однопотокову та багатопотокову продуктивність, а також інтегровану графіку, щоб допомогти вам визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Apple M1 значно випереджає Intel Core i3 10100 майже за всіма показниками. За даними бенчмарків, M1 демонструє на 32% вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 2383 проти 1475) та майже вдвічі вищу багатопотокову (Geekbench 6: 8765 проти 4669). Він також набагато швидший у реальних завданнях, як-от стиснення файлів (936 MB/s проти 305 MB/s) та компіляція коду. Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності, але M1 забезпечує кращу продуктивність на ват. Якщо ви обираєте між ними для роботи чи творчості, Apple M1 є очевидним переможцем.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M1 набирає 2383 бали в Geekbench 6, що на 61% більше, ніж 1475 у Intel Core i3 10100.
  • Багатопотокова продуктивність: M1 має 8765 балів у Geekbench 6 проти 4669 у i3 10100, що на 88% швидше.
  • Інтегрована графіка: M1 отримує 29 балів за графіку, тоді як i3 10100 — лише 21, що робить M1 кращим для легкого редагування відео та ігор.
  • Енергоефективність: Обидва мають 100 балів, але M1 досягає вищої продуктивності при тому ж енергоспоживанні завдяки ARM-архітектурі.
  • Стиснення файлів: M1 обробляє 936.1 MB/s, що втричі швидше за 304.7 MB/s у Intel Core i3 10100.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1141 1514
Cinebench R23 (багатоядерний) 5612 7800

GeekBench v6

File compression 304.7 MB/sec 936.1 MB/sec
Clang compilation 32.3 Klines/sec 71.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 116.4 pages/sec 204.8 pages/sec
PDF Renderer 156.4 Mpixels/sec 241.1 Mpixels/sec
Text processing 110.6 pages/sec 242.5 pages/sec
Background blur 27.3 images/sec 34.8 images/sec
Photo processing 45.5 images/sec 79.9 images/sec
Ray tracing 6.62 Mpixels/sec 9.28 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1475 2383
Geekbench 6 (багатоядерний) 4669 8765

PassMark

Integer math 28.6 GOps/sec 33.5 GOps/sec
Floating point math 18 GOps/sec 35.7 GOps/sec
Find prime numbers 23M Primes/sec 141M Primes/sec
Random string sorting 16.2M Strings/sec 21.2M Strings/sec
Data encryption 2.9 GBytes/sec 8.6 GBytes/sec
Data compression 128.7 MBytes/sec 169.4 MBytes/sec
Physics 529 Frames/sec 1375 Frames/sec
Extended instructions 8.6B Matrices/sec 6.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2615 3688
Passmark CPU (багатоядерний) 8654 14155

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 1 травня 2020 20 листопада 2020
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Comet Lake Apple M1
Номер моделі i3-10100 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M1 GPU

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 4
Частота 3.6 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 36x Немає даних
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 12 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 14 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 16 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M1 GPU
Частота GPU 350 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1278 МГц
Шейдерні блоки 192 1024
TMUs 24 64
ROPs 3 32
Обчислювальні блоки 24 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 2,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - LPDDR4X-4266
Макс. розмір 128 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 68,25 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 10100 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 10100 чи Apple M1?

Apple M1 має потужнішу інтегровану графіку (29 балів проти 21), що забезпечує кращу продуктивність у сумісних іграх. Однак i3 10100 може бути кращим для ігор, які оптимізовані під x86, через обмежену сумісність ARM.

Чи варто вибирати Apple M1 замість Intel Core i3 10100 для роботи?

Так, M1 значно швидший у багатопотокових завданнях (Cinebench R23: 7800 проти 5612) та компіляції коду (71.3 Klines/s проти 32.3). Він ідеально підходить для програмування, дизайну та монтажу.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Apple M1 забезпечує вищу продуктивність на ват, що робить його більш ефективним у реальному використанні.

Чи можна порівнювати Intel Core i3 10100 та Apple M1 за ціною?

Ціна не вказана, але i3 10100 зазвичай дешевший, оскільки встановлюється в бюджетні ПК. M1 використовується в дорожчих MacBook та iMac, що виправдано його вищою продуктивністю.

Який процесор кращий для багатозадачності?

Apple M1 має 8 ядер (4+4) і на 88% вищу багатопотокову продуктивність у Geekbench 6, що робить його кращим для одночасної роботи з кількома програмами та важкими завданнями.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.