Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 10100 vs Apple M4 Pro (14-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 10100 — це бюджетний 4-ядерний процесор 2020 року, який досі актуальний для базових завдань. Apple M4 Pro (14-Core) — потужний чип 2024 року з 14 ядрами, створений для професійної роботи та творчості. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (14-Core) значно випереджає Intel Core i3 10100 майже за всіма показниками. Його багатоядерна продуктивність у Cinebench R23 майже в 4 рази вища (23433 проти 5612), а одноядерна — майже вдвічі (2249 проти 1141). M4 Pro також демонструє кращу енергоефективність та інтегровану графіку. Якщо ви шукаєте процесор для інтенсивних завдань, таких як відеомонтаж, 3D-рендеринг або компіляція коду, M4 Pro — очевидний вибір. Intel i3 10100 підійде лише для базових офісних або домашніх сценаріїв з обмеженим бюджетом.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: M4 Pro набирає 23433 бали в Cinebench R23, що в 4,2 рази більше, ніж 5612 у i3 10100.
  • Одноядерна продуктивність: M4 Pro (2249 балів) майже вдвічі швидший за i3 10100 (1141 балів) у Cinebench R23.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але M4 Pro досягає значно вищої продуктивності на ват.
  • Інтегрована графіка: M4 Pro отримує 63 бали проти 21 у i3 10100, що робить його значно кращим для графічних завдань без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: Intel Core i3 10100 вийшов у травні 2020 року, тоді як Apple M4 Pro — у жовтні 2024 року, що пояснює технологічний розрив.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1141 2249
Cinebench R23 (багатоядерний) 5612 23433

GeekBench v6

File compression 304.7 MB/sec 2260 MB/sec
Clang compilation 32.3 Klines/sec 183 Klines/sec
HTML 5 Browser 116.4 pages/sec 574.7 pages/sec
PDF Renderer 156.4 Mpixels/sec 599.5 Mpixels/sec
Text processing 110.6 pages/sec 366.2 pages/sec
Background blur 27.3 images/sec 86.2 images/sec
Photo processing 45.5 images/sec 208.4 images/sec
Ray tracing 6.62 Mpixels/sec 30.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1475 3875
Geekbench 6 (багатоядерний) 4669 22271

PassMark

Integer math 28.6 GOps/sec Немає даних
Floating point math 18 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 23M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 16.2M Strings/sec Немає даних
Data encryption 2.9 GBytes/sec Немає даних
Data compression 128.7 MBytes/sec Немає даних
Physics 529 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 8.6B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 2615 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 8654 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 1 травня 2020 29 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Comet Lake Apple M4
Номер моделі i3-10100 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 630 Apple M4 GPU (20-core)

Процесор

Ядер 4 10
Потоковий 8 10
Частота 3.6 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 14
Кількість потоків 8 14
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 36x 45x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 46 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 630 Apple M4 GPU (20-core)
Частота GPU 350 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 192 2560
TMUs 24 160
ROPs 3 80
Обчислювальні блоки 24 320
TGP 15 Вт 32 Вт
IGPU FLOPS 0,42 терафлопс 9,2 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - LPDDR5X-8533
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 273 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 10100 Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 10100 чи Apple M4 Pro?

Apple M4 Pro має значно потужнішу інтегровану графіку (63 бали проти 21), що забезпечує кращу ігрову продуктивність. Однак для сучасних ігор все одно може знадобитися дискретна відеокарта.

Чи варто купувати Intel Core i3 10100 у 2024 році?

Так, якщо ваш бюджет дуже обмежений і ви використовуєте комп'ютер лише для офісних завдань, серфінгу та перегляду відео. Для більш вимогливих сценаріїв краще обрати сучасніший процесор.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Apple M4 Pro (14-Core) значно кращий завдяки вищій багатоядерній продуктивності (23433 проти 5612 в Cinebench R23) та потужнішій інтегрованій графіці.

Наскільки Apple M4 Pro енергоефективніший за Intel Core i3 10100?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але M4 Pro досягає значно вищої продуктивності при тому ж або меншому енергоспоживанні завдяки сучаснішій архітектурі.

Який процесор кращий для компіляції коду?

Apple M4 Pro значно швидший: 183 Klines/sec проти 32.3 Klines/sec у Clang compilation. Це робить його ідеальним для розробників програмного забезпечення.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.