Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 10100F vs Apple M1 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 10100F і Apple M1 Max — це два процесори з абсолютно різних світів. Перший — бюджетний 4-ядерний чип Intel для настільних ПК, орієнтований на ігри та повсякденні завдання. Другий — флагманський 10-ядерний ARM-процесор Apple, створений для професійної роботи в екосистемі Mac. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M1 Max значно випереджає Intel Core i3 10100F за всіма показниками продуктивності: багатоядерні тести (Cinebench R23 — 12411 проти 5612), швидкість роботи з файлами (1450 MB/s проти 396.6 MB/s) та обробка графіки. Водночас Core i3 10100F залишається доступним рішенням для ігрових збірок на x86-платформі, де не потрібна висока багатопотокова потужність. Якщо ваш бюджет обмежений і ви збираєте ПК для ігор — i3 10100F буде розумним вибором. Для професійних завдань, монтажу відео чи роботи з кодом M1 Max — беззаперечний лідер.

Основні відмінності

  • Apple M1 Max має 10 ядер (8 продуктивних + 2 енергоефективних) проти 4 ядер у Intel Core i3 10100F, що дає перевагу в багатопотокових завданнях.
  • У Geekbench 6 M1 Max набирає 2431 бал в одноядерному тесті та 12673 у багатоядерному, тоді як i3 10100F — 1549 та 4965 відповідно.
  • Швидкість стиснення файлів у M1 Max становить 1450 MB/s, що майже в 4 рази швидше за 396.6 MB/s у конкурента.
  • Інтегрована графіка M1 Max (32 ядра GPU) значно потужніша: 35 балів проти 20 у i3 10100F, який взагалі не має вбудованого відеоядра.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінюється в 100 балів, але M1 Max досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки ARM-архітектурі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1141 1542
Cinebench R23 (багатоядерний) 5612 12411

GeekBench v6

File compression 396.6 MB/sec 1450 MB/sec
Clang compilation 30 Klines/sec 105.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 124.3 pages/sec 329.2 pages/sec
PDF Renderer 155.8 Mpixels/sec 317 Mpixels/sec
Text processing 152.7 pages/sec 249.6 pages/sec
Background blur 27.5 images/sec 42.2 images/sec
Photo processing 56.9 images/sec 122.8 images/sec
Ray tracing 6.74 Mpixels/sec 14.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1549 2431
Geekbench 6 (багатоядерний) 4965 12673

PassMark

Integer math 28.4 GOps/sec 46.5 GOps/sec
Floating point math 17.7 GOps/sec 64.8 GOps/sec
Find prime numbers 24M Primes/sec 279M Primes/sec
Random string sorting 16.1M Strings/sec 32.9M Strings/sec
Data encryption 3 GBytes/sec 12.3 GBytes/sec
Data compression 127.8 MBytes/sec 275.8 MBytes/sec
Physics 562 Frames/sec 2822 Frames/sec
Extended instructions 8.6B Matrices/sec 12B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2593 3837
Passmark CPU (багатоядерний) 8759 22075

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 10 жовтня 2020 18 жовтня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Comet Lake Apple M1
Номер моделі i3-10100F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M1 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 8
Частота 3.6 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 10
Кількість потоків 8 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 36x Немає даних
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 2
Потоковий Немає даних 2
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 50 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 57 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 10100F Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M1 Max GPU (32-core)
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1296 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 4096
TMUs Немає даних 256
ROPs Немає даних 128
Обчислювальні блоки Немає даних 512
TGP Немає даних 60 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 10,6 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i3 10100F чи Apple M1 Max?

Для ігор на Windows краще обрати Intel Core i3 10100F, оскільки M1 Max працює лише на Mac і має обмежену сумісність з іграми. Однак M1 Max потужніший, але вимагає адаптації ПЗ.

Чи можна порівнювати Intel Core i3 10100F і Apple M1 Max?

Так, це різні платформи (x86 vs ARM), але порівняння корисне для розуміння рівня продуктивності. M1 Max значно швидший у більшості завдань, але i3 10100F доступніший.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але M1 Max досягає вищої продуктивності на ват завдяки ARM-архітектурі, що робить його ефективнішим.

Чи підходить Intel Core i3 10100F для відеомонтажу?

Для базового відеомонтажу i3 10100F може впоратися, але через низьку багатопотокову продуктивність (5612 балів у Cinebench) він значно поступається M1 Max (12411 балів).

Який процесор кращий для роботи з кодом та компіляції?

Apple M1 Max значно швидший: у тесті Clang compilation він показує 105.1 Klines/sec проти 30 Klines/sec у i3 10100F. Для професійної розробки краще обрати M1 Max.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.