Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 10100F vs Apple M1 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 10100F та Apple M1 Pro — це два процесори з різних світів. Перший — бюджетний 4-ядерний чип для настільних ПК, випущений у 2020 році. Другий — потужний 10-ядерний ARM-процесор для MacBook Pro, представлений у 2021-му. Незважаючи на різне призначення, їх часто порівнюють у контексті продуктивності за ціною. Ми проаналізували бенчмарки, енергоефективність та реальні сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M1 Pro значно перевершує Intel Core i3 10100F за всіма ключовими показниками: у Geekbench 6 багатоядерний результат вищий більш ніж удвічі (10305 проти 4965), а в Cinebench R23 — у 2,2 раза (12108 проти 5612). M1 Pro також лідирує в однопотоковій продуктивності (2328 проти 1549) та енергоефективності. Однак i3 10100F залишається доступним рішенням для бюджетних ігрових збірок на x86-платформі, де M1 Pro несумісний з Windows та більшістю ігор.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M1 Pro має майже вдвічі вищий бал у Geekbench 6 (10305 проти 4965) та Cinebench R23 (12108 проти 5612).
  • Однопотокова продуктивність: M1 Pro випереджає i3 10100F на 50% у Geekbench 6 (2328 проти 1549) та на 34% у Passmark (3804 проти 2593).
  • Енергоефективність: обидва отримали 100 балів, але M1 Pro досягає вищої продуктивності при значно меншому енергоспоживанні завдяки ARM-архітектурі.
  • Інтегрована графіка: M1 Pro має потужне вбудоване графічне ядро (34 бали проти 20), що дозволяє працювати з відео та легкими іграми без дискретної відеокарти.
  • Сумісність: i3 10100F потребує окремої відеокарти та працює на платформі x86, тоді як M1 Pro встановлений лише в Mac і не підтримує Windows.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1141 1529
Cinebench R23 (багатоядерний) 5612 12108

GeekBench v6

File compression 396.6 MB/sec 1230 MB/sec
Clang compilation 30 Klines/sec 82.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 124.3 pages/sec 249.1 pages/sec
PDF Renderer 155.8 Mpixels/sec 271.3 Mpixels/sec
Text processing 152.7 pages/sec 246.4 pages/sec
Background blur 27.5 images/sec 36.9 images/sec
Photo processing 56.9 images/sec 102.5 images/sec
Ray tracing 6.74 Mpixels/sec 10.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1549 2328
Geekbench 6 (багатоядерний) 4965 10305

PassMark

Integer math 28.4 GOps/sec 46.1 GOps/sec
Floating point math 17.7 GOps/sec 64.4 GOps/sec
Find prime numbers 24M Primes/sec 274M Primes/sec
Random string sorting 16.1M Strings/sec 32.7M Strings/sec
Data encryption 3 GBytes/sec 12.2 GBytes/sec
Data compression 127.8 MBytes/sec 274.1 MBytes/sec
Physics 562 Frames/sec 2683 Frames/sec
Extended instructions 8.6B Matrices/sec 11.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2593 3804
Passmark CPU (багатоядерний) 8759 21864

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 10 жовтня 2020 18 жовтня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Comet Lake Apple M1
Номер моделі i3-10100F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M1 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 8
Частота 3.6 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 10
Кількість потоків 8 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 36x Немає даних
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 2
Потоковий Немає даних 2
Частота Немає даних 2.1 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 30 Вт
Сокет LGA-1200 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 33,7 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 204,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 10100F Немає даних
Версія PCI Express 3.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 16 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M1 Pro GPU (16-core)
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1296 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 2048
TMUs Немає даних 128
ROPs Немає даних 64
Обчислювальні блоки Немає даних 256
TGP Немає даних 30 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 5,3 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Intel Core i3 10100F кращий для ігор, оскільки більшість ігор оптимізовано під x86-архітектуру та Windows. M1 Pro несумісний з Windows і має обмежену бібліотеку ігор для macOS.

Чи можна використовувати Intel Core i3 10100F без відеокарти?

Ні, i3 10100F не має вбудованої графіки (літера F означає відсутність інтегрованого відеоядра). Для роботи потрібна дискретна відеокарта.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Apple M1 Pro значно кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та потужному інтегрованому графічному ядру, що прискорює рендеринг та обробку відео.

Чи варто купувати Intel Core i3 10100F у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен бюджетний процесор для ігрового ПК на LGA1200. Він забезпечує гідну продуктивність у сучасних іграх при низькій ціні.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають високий бал енергоефективності (100), але M1 Pro досягає набагато вищої продуктивності на ват завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.