Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 10100F vs Intel Core i5 12400

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 10100F та Intel Core i5 12400 — два популярні процесори від Intel, які належать до різних поколінь. Перший вийшов у 2020 році на архітектурі Comet Lake, другий — у 2022 році на Alder Lake. Незважаючи на молодший індекс, i5 12400 демонструє значно вищу продуктивність завдяки новішій архітектурі, більшій кількості ядер і підтримці сучасних технологій. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i5 12400 є однозначно кращим вибором для більшості користувачів. Він забезпечує майже вдвічі вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23: 12023 проти 5612) і значно кращу однопотокову (1710 проти 1141). Це робить його ідеальним для ігор, роботи з відео, програмування та інших ресурсомістких завдань. Core i3 10100F може бути виправданий лише за дуже обмеженого бюджету, оскільки він помітно поступається в усіх ключових тестах, хоча й споживає менше енергії. Якщо ви плануєте використовувати ПК для сучасних ігор або роботи, i5 12400 — інвестиція, яка окупиться.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: i5 12400 майже вдвічі потужніший за i3 10100F у Cinebench R23 (12023 проти 5612) та Geekbench 6 (9788 проти 4965).
  • Однопотокова продуктивність: новіша архітектура Alder Lake дає i5 12400 перевагу в 50% у Passmark (3519 проти 2593) та Cinebench (1710 проти 1141).
  • Кількість ядер: i5 12400 має 6 продуктивних ядер (P-cores) без E-cores, тоді як i3 10100F — 4 ядра. Це дає суттєву перевагу в багатозадачності.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий високий показник (100), але i5 12400 досягає кращої продуктивності на ват завдяки техпроцесу Intel 7.
  • Інтегрована графіка: i5 12400 має кращу вбудовану графіку (UHD 730) порівняно з i3 10100F (UHD 630), що дозволяє використовувати ПК без дискретної відеокарти для базових завдань.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1141 1710
Cinebench R23 (багатоядерний) 5612 12023

GeekBench v6

File compression 396.6 MB/sec 879.2 MB/sec
Clang compilation 30 Klines/sec 65.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 124.3 pages/sec 223.7 pages/sec
PDF Renderer 155.8 Mpixels/sec 275.6 Mpixels/sec
Text processing 152.7 pages/sec 225.9 pages/sec
Background blur 27.5 images/sec 49.5 images/sec
Photo processing 56.9 images/sec 81.2 images/sec
Ray tracing 6.74 Mpixels/sec 15.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1549 2245
Geekbench 6 (багатоядерний) 4965 9788

PassMark

Integer math 28.4 GOps/sec 60.4 GOps/sec
Floating point math 17.7 GOps/sec 47 GOps/sec
Find prime numbers 24M Primes/sec 72M Primes/sec
Random string sorting 16.1M Strings/sec 22.7M Strings/sec
Data encryption 3 GBytes/sec 11.7 GBytes/sec
Data compression 127.8 MBytes/sec 234.5 MBytes/sec
Physics 562 Frames/sec 1142 Frames/sec
Extended instructions 8.6B Matrices/sec 15.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2593 3519
Passmark CPU (багатоядерний) 8759 19363

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 10 жовтня 2020 4 січня 2022
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Alder Lake
Номер моделі i3-10100F i5-12400
Інтегрована графіка Немає UHD Graphics 730

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 3.6 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 4,4 ГГц
Кількість ядер 4 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 25x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 18 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 65 Вт
Сокет LGA-1200 LGA-1700
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 117 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 10100F Сайт Intel Core i5 12400
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Intel UHD Graphics 730
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1450 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 192
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 24
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: i3 10100F чи i5 12400?

Intel Core i5 12400 значно краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та більшій кількості ядер. Він забезпечує стабільно вищий FPS у сучасних іграх, особливо в багатозадачних сценаріях.

Чи варто купувати i3 10100F у 2024 році?

Тільки за дуже обмеженого бюджету. Для базових офісних завдань, перегляду відео та легких ігор він ще актуальний, але для сучасних вимогливих програм і ігор краще обрати i5 12400.

Який процесор споживає менше енергії?

Обидва процесори мають однаковий високий рейтинг енергоефективності (100). Однак i5 12400 забезпечує значно більшу продуктивність на ват завдяки новішому техпроцесу.

Чи потрібна дискретна відеокарта для i5 12400?

Для ігор та важких графічних завдань — так. Вбудована графіка UHD 730 підходить лише для базових завдань: перегляд відео, робота з документами, веб-серфінг.

Який процесор краще для роботи з відео та програмування?

Intel Core i5 12400 значно кращий завдяки вдвічі вищій багатопотоковій продуктивності. Він швидше компілює код, обробляє відео та виконує інші ресурсомісткі завдання.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.