Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 10100F vs Intel Core i5 13500HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 10100F і Intel Core i5 13500HX — два процесори Intel різних поколінь та призначення. Перший — це бюджетний десктопний чип 2020 року для базових збірок, тоді як другий — потужний мобільний процесор 2023 року для ігрових ноутбуків. Ми порівняли їх за ключовими параметрами: кількість ядер, частоти, кеш, енергоспоживання, результати бенчмарків та ігрова продуктивність, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i5 13500HX значно перевершує Core i3 10100F за багатопотоковою продуктивністю (у Cinebench R23 майже в 3,2 рази більше балів) та однопотоковою (на 63% вище). Він має більше ядер, вищі частоти та новішу архітектуру, що робить його кращим для ігор, рендерингу та багатозадачності. Однак Core i3 10100F залишається енергоефективним і дешевшим варіантом для офісних завдань та бюджетних ПК. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність — обирайте i5 13500HX, але враховуйте, що це мобільний процесор.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: i5 13500HX набирає 18235 балів у Cinebench R23, що в 3,2 рази більше, ніж 5612 у i3 10100F.
  • Однопотокова продуктивність: i5 13500HX має 1855 балів у Cinebench R23 проти 1141 у i3 10100F, що на 63% вище.
  • Графіка: i5 13500HX має інтегровану графіку (оцінка 41), тоді як i3 10100F — без графіки (оцінка 20), що важливо для систем без дискретної відеокарти.
  • Бенчмарки: у Geekbench 6 i5 13500HX показує 2403 (одноядерний) та 11062 (багатоядерний) проти 1549 та 4965 у i3 10100F.
  • Покоління та призначення: i3 10100F (2020, десктоп) — бюджетний варіант, i5 13500HX (2023, мобільний) — продуктивний чип для ноутбуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1141 1855
Cinebench R23 (багатоядерний) 5612 18235

GeekBench v6

File compression 396.6 MB/sec 714 MB/sec
Clang compilation 30 Klines/sec 111.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 124.3 pages/sec 211.1 pages/sec
PDF Renderer 155.8 Mpixels/sec 293.7 Mpixels/sec
Text processing 152.7 pages/sec 242.3 pages/sec
Background blur 27.5 images/sec 54.3 images/sec
Photo processing 56.9 images/sec 73.2 images/sec
Ray tracing 6.74 Mpixels/sec 25.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1549 2403
Geekbench 6 (багатоядерний) 4965 11062

PassMark

Integer math 28.4 GOps/sec 103.1 GOps/sec
Floating point math 17.7 GOps/sec 76.9 GOps/sec
Find prime numbers 24M Primes/sec 106M Primes/sec
Random string sorting 16.1M Strings/sec 40M Strings/sec
Data encryption 3 GBytes/sec 21.6 GBytes/sec
Data compression 127.8 MBytes/sec 373.5 MBytes/sec
Physics 562 Frames/sec 1783 Frames/sec
Extended instructions 8.6B Matrices/sec 22.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2593 3658
Passmark CPU (багатоядерний) 8759 30444

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 10 жовтня 2020 3 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Raptor Lake
Номер моделі i3-10100F i5-13500HX
Інтегрована графіка Немає UHD Graphics (16EU)

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 3.6 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,3 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 4 14
Кількість потоків 8 20
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 25x
Швидкість шини 8 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 6 МБ (загальний) 24МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.5 ГГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 45-55 Вт
Сокет LGA-1200 BGA-1964
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 157 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666 - DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41.6 ГБ/c 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 10100F Сайт Intel Core i5 13500HX
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Intel UHD Graphics (16EU)
Частота GPU Немає даних 350 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1500 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 16
TGP Немає даних 6-15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,38 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: i3 10100F чи i5 13500HX?

Intel Core i5 13500HX значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності та більшій кількості ядер. Він забезпечить вищий FPS у сучасних іграх, особливо в поєднанні з дискретною відеокартою.

Чи підходить i3 10100F для офісних завдань?

Так, i3 10100F чудово справляється з офісними програмами, веб-серфінгом та переглядом відео. Він енергоефективний і дешевий, що робить його хорошим вибором для бюджетних ПК.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), але i3 10100F споживає менше енергії (65 Вт TDP) порівняно з i5 13500HX (55 Вт базовий, до 157 Вт у турбо).

Чи можна використовувати i5 13500HX у настільному ПК?

Ні, i5 13500HX — мобільний процесор, призначений для ноутбуків. Він має інший сокет (BGA) і не сумісний з десктопними материнськими платами.

Який процесор краще для рендерингу та відеомонтажу?

Intel Core i5 13500HX значно кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності. У тесті Ray Tracing він показує 25.6 Mpixels/sec проти 6.74 у i3 10100F.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.