Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 10110U vs AMD Ryzen 5 3500U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 10110U та AMD Ryzen 5 3500U — це два популярні мобільні процесори, які часто зустрічаються в ноутбуках середнього цінового сегмента. Обидва вийшли у 2019 році, але мають різну архітектуру та підходи до продуктивності. Core i3 10110U пропонує 2 ядра та 4 потоки, тоді як Ryzen 5 3500U має 4 ядра та 8 потоків, що впливає на багатозадачність. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i3 10110U виграє в однопотокових завданнях завдяки вищим частотам, що робить його кращим для офісних програм, веб-серфінгу та простих ігор. Однак AMD Ryzen 5 3500U значно потужніший у багатопотокових сценаріях — він майже вдвічі швидший у компіляції коду, архівуванні та рендерингу. Якщо вам потрібна енергоефективність і швидкість у простих задачах, обирайте Intel. Для роботи з важкими додатками та багатозадачності краще підійде Ryzen.

Основні відмінності

  • Intel Core i3 10110U має 2 ядра та 4 потоки, тоді як AMD Ryzen 5 3500U — 4 ядра та 8 потоків, що дає перевагу в багатопотокових завданнях.
  • У однопотокових тестах Intel лідирує: Cinebench R23 одноядерний — 1034 проти 765 у AMD, що робить його швидшим у повсякденних програмах.
  • AMD Ryzen 5 3500U значно кращий у багатопотоковій продуктивності: Geekbench 6 багатоядерний — 2880 проти 2266, а Passmark багатоядерний — 6942 проти 3895.
  • У задачах стиснення файлів та компіляції AMD випереджає Intel майже вдвічі: File compression — 310.7 MB/s проти 163 MB/s, Clang compilation — 19.2 Klines/s проти 12.6 Klines/s.
  • Інтегрована графіка в обох процесорів слабка, але Ryzen 5 3500U демонструє кращі результати в трасуванні променів (4.41 Mpixels/s проти 2.88), що може бути корисним для легких творчих завдань.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1034 765
Cinebench R23 (багатоядерний) 2374 2760

GeekBench v6

File compression 163 MB/sec 310.7 MB/sec
Clang compilation 12.6 Klines/sec 19.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 45.1 pages/sec 71.5 pages/sec
PDF Renderer 66.7 Mpixels/sec 92 Mpixels/sec
Text processing 119 pages/sec 88.3 pages/sec
Background blur 12.8 images/sec 11.3 images/sec
Photo processing 26.7 images/sec 28 images/sec
Ray tracing 2.88 Mpixels/sec 4.41 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1240 1044
Geekbench 6 (багатоядерний) 2266 2880

PassMark

Integer math 12.2 GOps/sec 25.1 GOps/sec
Floating point math 7.6 GOps/sec 12.6 GOps/sec
Find prime numbers 14M Primes/sec 15M Primes/sec
Random string sorting 6.7M Strings/sec 11.2M Strings/sec
Data encryption 1.3 GBytes/sec 6.1 GBytes/sec
Data compression 51 MBytes/sec 95.9 MBytes/sec
Physics 300 Frames/sec 370 Frames/sec
Extended instructions 3.4B Matrices/sec 3.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2192 1947
Passmark CPU (багатоядерний) 3895 6942

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 21 серпня 2019 6 січня 2019
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen+ (Picasso)
Номер моделі i3-10110U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Radeon Vega 8

Процесор

Ядер 2 4
Потоковий 4 8
Частота 2.1 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц 3.7 ГГц
Кількість ядер 2 4
Кількість потоків 4 8
Множник 21x 21x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 12-35 Вт
Сокет BGA-1528 FP5
Критична температура 100°C 105°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Radeon Vega 8
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1000 МГц 1200 МГц
Шейдерні блоки 192 512
TMUs 24 32
ROPs 3 8
Обчислювальні блоки 24 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,38 терафлопс 1,23 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- DDR4-2400
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41,66 ГБ/с 35,76 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 10110U Сайт AMD Ryzen 5 3500U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 12
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 10110U чи AMD Ryzen 5 3500U?

Обидва процесори не призначені для сучасних ігор через слабку інтегровану графіку. Intel Core i3 10110U може бути трохи кращим у старих або простих іграх завдяки вищій однопотоковій продуктивності.

Чи підходить AMD Ryzen 5 3500U для роботи з відео?

Так, завдяки 4 ядрам і 8 потокам Ryzen 5 3500U краще справляється з рендерингом та обробкою відео, ніж Core i3 10110U. У тестах він показує вищу швидкість у багатопотокових завданнях.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), тому вони споживають приблизно однакову кількість енергії. Однак Intel Core i3 10110U може бути трохи холоднішим у простих задачах.

Чи варто вибирати Intel Core i3 10110U для офісної роботи?

Так, для офісних програм, веб-серфінгу та роботи з документами Intel Core i3 10110U є чудовим вибором завдяки високій однопотоковій продуктивності та швидкості в текстових завданнях.

Який процесор кращий для багатозадачності?

AMD Ryzen 5 3500U значно кращий для багатозадачності завдяки більшій кількості ядер і потоків. Він швидше перемикається між додатками та краще справляється з одночасним запуском важких програм.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.