Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 10110U vs AMD Ryzen 5 7520U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 10110U та AMD Ryzen 5 7520U — це два мобільні процесори для ноутбуків початкового та середнього рівня. Intel вийшов у 2019 році, а AMD — у 2022-му, що відразу вказує на різницю в архітектурі та технологіях. Обидва чипи орієнтовані на енергоефективність, але Ryzen 5 пропонує більше ядер і потоків, що впливає на багатозадачність. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, бенчмарки та реальну продуктивність, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7520U значно випереджає Intel Core i3 10110U в багатопотокових завданнях завдяки 4 ядрам і 8 потокам проти 2 ядер і 4 потоків у Intel. У тестах Cinebench R23 багатоядерний результат Ryzen майже вдвічі вищий (5149 vs 2374), а в Geekbench 6 — майже вдвічі (4219 vs 2266). Одноядерна продуктивність близька, але Ryzen все ж швидший. Якщо вам потрібна робота з кількома додатками, редагування фото чи легкий монтаж — обирайте Ryzen 5 7520U. Intel підійде для базових офісних завдань і веб-серфінгу.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 5 7520U має 4 ядра і 8 потоків, тоді як Intel Core i3 10110U — лише 2 ядра і 4 потоки, що дає Ryzen значну перевагу в багатозадачності.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 Ryzen 5 7520U набирає 5149 балів проти 2374 у Intel — різниця більш ніж удвічі.
  • Швидкість стиснення файлів у AMD становить 394.8 MB/s, що в 2.4 рази швидше за Intel (163 MB/s).
  • У тесті Clang compilation Ryzen 5 7520U обробляє 27 Klines/sec, тоді як Intel — лише 12.6 Klines/sec, що вдвічі повільніше.
  • Інтегрована графіка в AMD оцінюється вище (20 балів проти 19), що може дати невелику перевагу в легких іграх та відео.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1034 1171
Cinebench R23 (багатоядерний) 2374 5149

GeekBench v6

File compression 163 MB/sec 394.8 MB/sec
Clang compilation 12.6 Klines/sec 27 Klines/sec
HTML 5 Browser 45.1 pages/sec 91.2 pages/sec
PDF Renderer 66.7 Mpixels/sec 127.6 Mpixels/sec
Text processing 119 pages/sec 114.6 pages/sec
Background blur 12.8 images/sec 23 images/sec
Photo processing 26.7 images/sec 38.3 images/sec
Ray tracing 2.88 Mpixels/sec 7.38 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1240 1270
Geekbench 6 (багатоядерний) 2266 4219

PassMark

Integer math 12.2 GOps/sec 31.5 GOps/sec
Floating point math 7.6 GOps/sec 15.1 GOps/sec
Find prime numbers 14M Primes/sec 20M Primes/sec
Random string sorting 6.7M Strings/sec 14.5M Strings/sec
Data encryption 1.3 GBytes/sec 6.6 GBytes/sec
Data compression 51 MBytes/sec 138.1 MBytes/sec
Physics 300 Frames/sec 446 Frames/sec
Extended instructions 3.4B Matrices/sec 6.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2192 2472
Passmark CPU (багатоядерний) 3895 9206

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 21 серпня 2019 22 вересня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 2 (Mendocino)
Номер моделі i3-10110U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Radeon 610M

Процесор

Ядер 2 4
Потоковий 4 8
Частота 2.1 ГГц 2.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц 4,3 ГГц
Кількість ядер 2 4
Кількість потоків 4 8
Множник 21x 28x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 15 Вт
Сокет BGA-1528 FP6
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Radeon 610M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1000 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 24 8
ROPs 3 4
Обчислювальні блоки 24 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,38 терафлопс 0,49 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR5-5500
Макс. розмір 64 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41,66 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 10110U Сайт AMD Ryzen 5 7520U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 4
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 10110U чи AMD Ryzen 5 7520U?

AMD Ryzen 5 7520U має кращу інтегровану графіку та вищу багатопотокову продуктивність, що дозволяє запускати легкі ігри на низьких налаштуваннях. Intel Core i3 10110U поступається в багатозадачності, тому для ігор краще обрати Ryzen.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i3 10110U у 2024 році?

Intel Core i3 10110U підійде лише для базових завдань: офісні програми, веб-серфінг, перегляд відео. Для сучасних вимог краще обрати новіший процесор, наприклад AMD Ryzen 5 7520U, який забезпечує кращу продуктивність і довговічність.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i3 10110U чи AMD Ryzen 5 7520U?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), що свідчить про низьке енергоспоживання. Однак AMD Ryzen 5 7520U забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж рівні енергоспоживання.

Який процесор кращий для роботи з відео та фото: Intel Core i3 10110U чи AMD Ryzen 5 7520U?

AMD Ryzen 5 7520U значно швидший у фотообробці (38.3 images/sec проти 26.7) та рендерингу PDF (127.6 Mpixels/sec проти 66.7). Для легкого монтажу та роботи з графікою Ryzen є кращим вибором.

Чи підходить Intel Core i3 10110U для програмування?

Intel Core i3 10110U впорається з написанням коду та компіляцією невеликих проектів, але для серйознішої роботи (наприклад, Clang compilation) він вдвічі повільніший за AMD Ryzen 5 7520U. Для комфортної розробки краще обрати Ryzen.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.