Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 10110U vs AMD Ryzen 7 3800X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 10110U та AMD Ryzen 7 3800X — це два процесори з абсолютно різними призначеннями. Перший — мобільний чип для ультрабуків з акцентом на енергоефективність, другий — потужний десктопний CPU для продуктивної роботи та ігор. Порівняння допоможе зрозуміти, яка модель відповідає вашим завданням: легкість та автономність чи максимальна багатопотокова потужність.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 3800X значно випереджає Intel Core i3 10110U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 13848 проти 2374) та швидкістю обробки складних завдань. Він також має вищі одноядерні показники, що робить його кращим вибором для ігор та рендерингу. Однак i3 10110U виграє в енергоефективності, що важливо для ноутбуків. Якщо вам потрібен компактний пристрій для офісних завдань — обирайте Intel. Для потужного ПК — Ryzen.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 7 3800X має в 5,8 разів вищий результат у Cinebench R23 (13848 проти 2374).
  • Одноядерна швидкість: AMD лідирує в Geekbench 6 (1781 проти 1240) та Passmark (2717 проти 2192).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100, але i3 10110U споживає значно менше енергії (15 Вт проти 105 Вт).
  • Інтегрована графіка: i3 10110U має вбудоване відеоядро, що дозволяє працювати без дискретної відеокарти; Ryzen 7 3800X вимагає окремого GPU.
  • Тип використання: i3 10110U створений для ультрабуків, Ryzen 7 3800X — для стаціонарних ПК з високими вимогами до обчислень.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1034 1346
Cinebench R23 (багатоядерний) 2374 13848

GeekBench v6

File compression 163 MB/sec 702 MB/sec
Clang compilation 12.6 Klines/sec 77.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 45.1 pages/sec 162.7 pages/sec
PDF Renderer 66.7 Mpixels/sec 270.6 Mpixels/sec
Text processing 119 pages/sec 150.7 pages/sec
Background blur 12.8 images/sec 40.5 images/sec
Photo processing 26.7 images/sec 61.6 images/sec
Ray tracing 2.88 Mpixels/sec 17.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1240 1781
Geekbench 6 (багатоядерний) 2266 8592

PassMark

Integer math 12.2 GOps/sec 67.9 GOps/sec
Floating point math 7.6 GOps/sec 39.8 GOps/sec
Find prime numbers 14M Primes/sec 105M Primes/sec
Random string sorting 6.7M Strings/sec 33M Strings/sec
Data encryption 1.3 GBytes/sec 19.4 GBytes/sec
Data compression 51 MBytes/sec 305.4 MBytes/sec
Physics 300 Frames/sec 1234 Frames/sec
Extended instructions 3.4B Matrices/sec 20.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2192 2717
Passmark CPU (багатоядерний) 3895 23142

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 21 серпня 2019 7 липня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Немає даних
Номер моделі i3-10110U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Немає

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 16
Частота 2.1 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц 4.5 ГГц
Кількість ядер 2 8
Кількість потоків 4 16
Множник 21x 39x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Частота шини Немає даних 100 МГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 105 Вт
Сокет BGA-1528 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1000 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,38 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41,66 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 10110U Сайт AMD Ryzen 7 3800X
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 16
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 10110U чи AMD Ryzen 7 3800X?

AMD Ryzen 7 3800X значно потужніший завдяки вищій одноядерній та багатоядерній продуктивності. Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх, але потребує дискретної відеокарти.

Чи підходить Intel Core i3 10110U для роботи з відео?

Так, для легкого монтажу та перегляду відео він достатній завдяки вбудованій графіці. Однак для серйозного рендерингу краще обрати Ryzen 7 3800X.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core i3 10110U споживає всього 15 Вт, що робить його ідеальним для ноутбуків. Ryzen 7 3800X має TDP 105 Вт і потребує потужнішого охолодження.

Чи можна порівнювати мобільний i3 з десктопним Ryzen?

Так, це дозволяє зрозуміти різницю між класами пристроїв. Ryzen 7 3800X набагато продуктивніший, але i3 10110U компактніший та економніший.

Який процесор обрати для офісних завдань?

Intel Core i3 10110U чудово підходить для браузингу, роботи з документами та відеодзвінків. Ryzen 7 3800X буде надлишковим для таких завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.