Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 10110U vs AMD Ryzen 7 5800

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 10110U та AMD Ryzen 7 5800 — це процесори різних класів і поколінь. Перший створений для ультрабуків із акцентом на енергоефективність, другий — потужне рішення для настільних ПК. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні ключові відмінності: кількість ядер, частоти, обсяг кешу, результати бенчмарків та ігрову продуктивність, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 5800 значно випереджає Intel Core i3 10110U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 14065 проти 2374) та однопотоковою (Geekbench 6 одноядерний: 2068 проти 1240). Він має більше ядер, вищі частоти та краще підходить для ресурсомістких завдань: рендерингу, компіляції, ігор. Core i3 10110U, своєю чергою, вирізняється низьким енергоспоживанням, що робить його ідеальним для офісних ноутбуків із тривалим часом автономної роботи.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 5800 має 8 ядер і 16 потоків, тоді як Intel Core i3 10110U — лише 2 ядра та 4 потоки, що дає перевагу в багатозадачності.
  • Багатоядерна продуктивність Ryzen 7 5800 у Cinebench R23 майже в 6 разів вища (14065 проти 2374), що критично для рендерингу та відеомонтажу.
  • Однопотокова продуктивність у Geekbench 6 у Ryzen 7 5800 на 67% вища (2068 проти 1240), що покращує швидкодію в іграх та повсякденних додатках.
  • Ryzen 7 5800 демонструє значно кращі результати в компіляції Clang (76.6 Klines/sec проти 12.6) та стисненні файлів (1003.9 MB/sec проти 163 MB/sec).
  • Intel Core i3 10110U споживає значно менше енергії (TDP 15 Вт), що робить його придатним для тонких ноутбуків, на відміну від Ryzen 7 5800 (TDP 65 Вт), який вимагає потужнішого охолодження.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1034 1572
Cinebench R23 (багатоядерний) 2374 14065

GeekBench v6

File compression 163 MB/sec 1003.9 MB/sec
Clang compilation 12.6 Klines/sec 76.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 45.1 pages/sec 188.7 pages/sec
PDF Renderer 66.7 Mpixels/sec 304 Mpixels/sec
Text processing 119 pages/sec 217.1 pages/sec
Background blur 12.8 images/sec 24.6 images/sec
Photo processing 26.7 images/sec 65.5 images/sec
Ray tracing 2.88 Mpixels/sec 18.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1240 2068
Geekbench 6 (багатоядерний) 2266 9314

PassMark

Integer math 12.2 GOps/sec 93.3 GOps/sec
Floating point math 7.6 GOps/sec 51.5 GOps/sec
Find prime numbers 14M Primes/sec 111M Primes/sec
Random string sorting 6.7M Strings/sec 32.9M Strings/sec
Data encryption 1.3 GBytes/sec 20 GBytes/sec
Data compression 51 MBytes/sec 314.7 MBytes/sec
Physics 300 Frames/sec 1134 Frames/sec
Extended instructions 3.4B Matrices/sec 21.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2192 3389
Passmark CPU (багатоядерний) 3895 25761

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 21 серпня 2019 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i3-10110U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Немає

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 16
Частота 2.1 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц 4,6 ГГц
Кількість ядер 2 8
Кількість потоків 4 16
Множник 21x 34x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Частота шини Немає даних 100 МГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 65 Вт
Сокет BGA-1528 AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1000 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,38 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41,66 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 10110U Сайт AMD Ryzen 7 5800
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 10110U чи AMD Ryzen 7 5800?

AMD Ryzen 7 5800 значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та більшій кількості ядер, що забезпечує плавний геймплей у сучасних AAA-проєктах.

Чи підходить Intel Core i3 10110U для роботи з відео?

Intel Core i3 10110U може впоратися з простим відеомонтажем у 1080p, але для 4K-контенту або складних проєктів краще обрати AMD Ryzen 7 5800, який має високу багатопотокову продуктивність.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core i3 10110U споживає всього 15 Вт, що робить його набагато енергоефективнішим за AMD Ryzen 7 5800 (65 Вт), тому він ідеальний для ноутбуків із тривалим часом роботи від батареї.

Чи можна використовувати AMD Ryzen 7 5800 для рендерингу?

Так, AMD Ryzen 7 5800 чудово підходить для рендерингу завдяки 8 ядрам і високим результатам у Cinebench R23 (14065 балів), що значно прискорює роботу в Blender, Maya та інших програмах.

Який процесор обрати для офісних завдань і серфінгу?

Для офісних завдань і серфінгу достатньо Intel Core i3 10110U — він забезпечує хорошу швидкодію в браузері та текстових редакторах при низькому енергоспоживанні.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.