Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 10110U vs AMD Ryzen 7 6800U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 10110U та AMD Ryzen 7 6800U — це два мобільні процесори, які належать до різних поколінь і цінових категорій. Перший вийшов у 2019 році й орієнтований на бюджетні ноутбуки, другий — представник преміальної серії AMD 2022 року. Порівняємо їх за ключовими параметрами: кількістю ядер, частотами, енергоспоживанням, результатами бенчмарків та придатністю для ігор.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 6800U значно випереджає Intel Core i3 10110U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 10468 проти 2374), швидкістю роботи з файлами та графікою. Він також має кращу інтегровану графіку, що робить його придатним для легких ігор. Intel Core i3 10110U — енергоефективний варіант для офісних завдань, але його продуктивність застаріла. Якщо ваш бюджет дозволяє, Ryzen 7 6800U — однозначно кращий вибір.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 7 6800U має в 4,4 раза вищий результат у Cinebench R23 (багатоядерний) — 10468 проти 2374.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 7 6800U також швидший: Geekbench 6 (одноядерний) — 1967 проти 1240 у Intel.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 6800U оснащений потужнішою графікою RDNA 2, що забезпечує вищу швидкість обробки зображень (66,5 проти 26,7 зображень/сек) та трасування променів.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий максимальний показник енергоефективності (100), але Ryzen досягає вищої продуктивності при аналогічному TDP.
  • Рік виходу та техпроцес: Intel Core i3 10110U (2019, 14 нм) застарів порівняно з Ryzen 7 6800U (2022, 6 нм), що впливає на тепловиділення та автономність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1034 1488
Cinebench R23 (багатоядерний) 2374 10468

GeekBench v6

File compression 163 MB/sec 773.1 MB/sec
Clang compilation 12.6 Klines/sec 62.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 45.1 pages/sec 163.8 pages/sec
PDF Renderer 66.7 Mpixels/sec 259.3 Mpixels/sec
Text processing 119 pages/sec 199.8 pages/sec
Background blur 12.8 images/sec 36.8 images/sec
Photo processing 26.7 images/sec 66.5 images/sec
Ray tracing 2.88 Mpixels/sec 14.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1240 1967
Geekbench 6 (багатоядерний) 2266 8218

PassMark

Integer math 12.2 GOps/sec 79.4 GOps/sec
Floating point math 7.6 GOps/sec 42.9 GOps/sec
Find prime numbers 14M Primes/sec 57M Primes/sec
Random string sorting 6.7M Strings/sec 26.1M Strings/sec
Data encryption 1.3 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 51 MBytes/sec 245.9 MBytes/sec
Physics 300 Frames/sec 999 Frames/sec
Extended instructions 3.4B Matrices/sec 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2192 3209
Passmark CPU (багатоядерний) 3895 20596

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 21 серпня 2019 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі i3-10110U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Radeon 680M

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 16
Частота 2.1 ГГц 2.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 2 8
Кількість потоків 4 16
Множник 21x 27x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 15-28 Вт
Сокет BGA-1528 FP7
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 AMD Radeon 680M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1000 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 768
TMUs 24 48
ROPs 3 32
Обчислювальні блоки 24 12
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,38 терафлопс 3,38 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41,66 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 10110U Сайт AMD Ryzen 7 6800U​
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen 7 6800U значно кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці RDNA 2. Він здатен запускати сучасні ігри на низьких-середніх налаштуваннях, тоді як Intel Core i3 10110U підходить лише для дуже старих або нетребувальних проектів.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i3 10110U у 2025 році?

Тільки для базових офісних завдань, серфінгу в інтернеті та перегляду відео. Для роботи з важкими програмами або ігор цей процесор уже застарів — краще звернути увагу на сучасніші моделі.

Наскільки Ryzen 7 6800U швидший у багатозадачності?

Ryzen 7 6800U має 8 ядер і 16 потоків, тоді як Intel Core i3 10110U — лише 2 ядра та 4 потоки. У тесті Cinebench R23 багатоядерний результат Ryzen майже в 4,4 раза вищий, що робить його ідеальним для багатозадачності.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100), але Ryzen 7 6800U використовує сучасніший 6-нм техпроцес, що забезпечує кращу продуктивність на ват. У реальних сценаріях він може працювати довше від акумулятора при вищих навантаженнях.

Чи підходить Intel Core i3 10110U для відеомонтажу?

Ні, для відеомонтажу він занадто слабкий. Ryzen 7 6800U забезпечує значно вищу швидкість рендерингу (наприклад, 14,9 проти 2,88 Мпікс/сек у трасуванні променів) і краще справляється з обробкою фото та відео.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.