Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i3 10110U vs AMD Ryzen 9 5950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i3 10110U та AMD Ryzen 9 5950X — це процесори з абсолютно різних світів. Перший створений для ультрабуків із акцентом на енергоефективність, другий — флагманський 16-ядерний монстр для настільних ПК. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб ви могли зрозуміти, який процесор відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 5950X є абсолютним лідером за багатопотоковою продуктивністю: у Cinebench R23 багатоядерний результат майже в 11 разів вищий (26017 проти 2374). Він також значно швидший в однопотокових завданнях (Geekbench 6: 2276 проти 1240). Intel Core i3 10110U виграє лише в енергоефективності (TDP 15 Вт проти 105 Вт) та інтегрованій графіці для базових завдань. Для ігор, рендерингу та професійної роботи Ryzen 9 5950X не має конкурентів, тоді як i3 10110U підходить лише для офісних ноутбуків.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Intel Core i3 10110U має 2 ядра та 4 потоки, тоді як AMD Ryzen 9 5950X пропонує 16 ядер і 32 потоки, що дає величезну перевагу в багатозадачності.
  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 9 5950X набирає 26017 балів у Cinebench R23, що в 11 разів більше за 2374 бали у i3 10110U.
  • Однопотокова швидкість: У Geekbench 6 однопотоковий результат Ryzen 9 5950X (2276) на 84% вищий, ніж у i3 10110U (1240).
  • Енергоспоживання: Intel Core i3 10110U споживає лише 15 Вт, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків, тоді як Ryzen 9 5950X має TDP 105 Вт і потребує потужного охолодження.
  • Інтегрована графіка: i3 10110U має вбудоване відеоядро UHD Graphics, яке підходить для базових завдань, а Ryzen 9 5950X не має інтегрованої графіки — потрібна дискретна відеокарта.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1034 1614
Cinebench R23 (багатоядерний) 2374 26017

GeekBench v6

File compression 163 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 12.6 Klines/sec 147.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 45.1 pages/sec 224.5 pages/sec
PDF Renderer 66.7 Mpixels/sec 372.1 Mpixels/sec
Text processing 119 pages/sec 222.5 pages/sec
Background blur 12.8 images/sec 28.4 images/sec
Photo processing 26.7 images/sec 85 images/sec
Ray tracing 2.88 Mpixels/sec 38.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1240 2276
Geekbench 6 (багатоядерний) 2266 12728

PassMark

Integer math 12.2 GOps/sec 187.6 GOps/sec
Floating point math 7.6 GOps/sec 100.2 GOps/sec
Find prime numbers 14M Primes/sec 233M Primes/sec
Random string sorting 6.7M Strings/sec 65.5M Strings/sec
Data encryption 1.3 GBytes/sec 39.8 GBytes/sec
Data compression 51 MBytes/sec 626.1 MBytes/sec
Physics 300 Frames/sec 1898 Frames/sec
Extended instructions 3.4B Matrices/sec 40.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2192 3468
Passmark CPU (багатоядерний) 3895 45602

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 21 серпня 2019 8 жовтня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Comet Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i3-10110U Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 620 Немає

Процесор

Ядер 2 16
Потоковий 4 32
Частота 2.1 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 2 16
Кількість потоків 4 32
Множник 21x 34x
Швидкість шини 4 ГТ/с Немає даних
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 256КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Частота шини Немає даних 100 МГц

Пакет

Техпроцес 14 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 105 Вт
Сокет BGA-1528 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,15 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 620 Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1000 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 3 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,38 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 41,66 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i3 10110U Сайт AMD Ryzen 9 5950X
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 16 20
Розширені інструкції SSE4.1, SSE4.2, AVX-2 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i3 10110U чи AMD Ryzen 9 5950X?

AMD Ryzen 9 5950X значно потужніший завдяки 16 ядрам і високій однопотоковій продуктивності. Він забезпечує високий FPS у сучасних іграх, але потребує дискретної відеокарти. Intel Core i3 10110U підходить лише для старих або нетребувальних ігор.

Чи підходить Intel Core i3 10110U для роботи з відео?

Ні, через лише 2 ядра та низьку багатопотокову продуктивність (Cinebench R23: 2374) він не справляється з рендерингом відео. Для таких завдань краще обрати Ryzen 9 5950X, який має в 11 разів вищий результат.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core i3 10110U набагато енергоефективніший завдяки TDP 15 Вт, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи. Ryzen 9 5950X споживає 105 Вт і потребує стаціонарного живлення.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Так, але вони належать до різних сегментів: i3 10110U — бюджетний мобільний процесор, а Ryzen 9 5950X — флагманський настільний. Вартість останнього значно вища, що виправдано його продуктивністю.

Який процесор вибрати для офісних завдань?

Для офісних завдань (браузер, текст, таблиці) достатньо Intel Core i3 10110U, особливо в ноутбуці. Ryzen 9 5950X буде надлишковим, але якщо ви плануєте важкі обчислення, краще обрати його.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.